Milan Klik je novým rekordmanem v počtu prodaných aut

Američan Joe Girard, který v letech 1963 až 1978 v dealerství Chevrolet prodal přesně třináct tisíc aut a jedno navíc, stanovil před pětačtyřiceti lety rekord v počtu prodaných vozů jedním prodejcem. Girardův rekord byl letos překonán jednašedesátiletým Milanem Klikem, jemuž se za dvacet let na pražské pobočce AAA Auto podařilo prodat o 18 automobilů více.
Milan Klik (61) je novým rekordmanem v počtu prodaných aut. Držitel původního rekordu, Američan Joe Girard, jej dosáhl během 13 roků (1963 až 1978) a pak s prodejem aut ve věku 49 let skončil. Následně se věnoval přednáškám, psaní knih a sdílení svých prodejních technik. Foto: AAA Auto

„Milan Klik je na naší pražské pobočce legendou. Za dvacet let práce pro naši společnost dokázal, že je přesně tím, od koho chcete ojetý vůz kupovat. Jeho schopnosti dokazují i jeho stálí klienti. Jeden z nich si u něj v průběhu let koupil téměř 70 aut,“ informovala Karolína Topolová, generální ředitelka společnosti Aures Holdings, která v Česku provozuje sítě autocenter AAA Auto a Mototechna.

Mezi první auta, která Milan Klik za svou kariéru prodal, patří například Peugeot 206, který si od Milana Klika koupil hudební skladatel a někdejší prezidentský kandidát, profesor Vladimír Franz. Prodával i Mercedes-Benz třídy S, kterým v době natáčení filmu Hartova válka jezdil americký herec Bruce Willis.

PSALI JSME:
Topolová je šéfkou v byznysu s ojetinami už deset let. Firma za tu dobu ztrojnásobila obrat

Nouzi nemá Milan Klik ani o veselé historky. „Kdysi jsme měli akci auto za 50 procent. Pár si na kole štěstí vytočil nejvyšší možnou slevu 50 %, vůz za 120 tisíc tak mohli mít jen za 60. Podmínkou ale bylo, že se musí vyfotit pro veřejnou prezentaci. Bohužel paní byla jeho milenka, takže se jim do společné fotky vůbec nechtělo a nakonec auto koupili za plnou cenu,“ usmívá se čerstvý rekordman.

„Nikdy jsem nebyl nějaký sběratel ocenění, ale samozřejmě mě taková věc potěšila. Snažím se svou práci, která mě pořád baví, dělat co nejlíp, aby moji zákazníci odcházeli spokojení. A věřím, že mi to pořád jde,“ říká skromně. Nový rekord byl oficiálně zapsán do České knihy rekordů, kterou spravuje pelhřimovská agentura Dobrý den.

Mezi Klikovy zákazníky patří i další známé osobnosti – v minulosti to byli např. Dagmar Havlová a Václav Havel, Zlata Adamovská a Petr Štěpánek nebo Lucie Borhyová. Foto: AAA Auto

Joe Girard, vlastním jménem Joseph Samuel Girardi, se překonání svého rekordu nedočkal. Zemřel na zdravotní komplikace po nešťastném pádu v roce 2019 ve věku devadesáti let. Kromě již zmíněného čerstvě překonaného rekordu byl Girard uznán Guinessovou knihou rekordů jako prodejce nejvíce vozů za rok: V roce 1973 se mu jich podařilo prodat 1 425!

Girardi pocházel z extrémně chudých poměrů sicilských přistěhovalců a pracoval už od dětství. Poté, co nedokončil střední školu, prodával noviny, myl nádobí… Na dráhu prodejce aut se dal až v 35 letech. Napsal bestseller Jak prodat cokoliv komukoli a coby úspěšný motivační řečník pořádal pravidelné prezentace pro firemní klienty včetně General Motors, Hewlett-Packard nebo Kmart.

PSALI JSME:
Koupím ojetinu bez dalších vydání. Sen bláhového motoristy

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Motorismus

V dílnách Škoda Motorsport vzniká unikátní vůz

V dílnách Škoda Motorsport právě vzniká unikátní vůz. Jako výsledek nekončícího technického vývoje na cestě k udržitelnosti se rodí koncept Enyaq RS Race. Nahlédněte za kulisy jeho vývoje. Nepůjde jen designovou …

Cyklisté při nehodách umírají, ale helmy nenosí

Cyklisté patří k nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu. Při dopravních nehodách zemřelo v loňském roce 39 cyklistů, další stovky končí se zraněním. Jak vyplývá ze statistik zveřejněných Policií ČR, je to o …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Konec týrání, jatka budou na kamerách

Analýza
Česká vláda udělala další krok směrem k ochraně zvířat. Od začátku roku 2026 budou provoz na všech tuzemských jatkách monitorovat kamery. Ministerstvo zemědělství si od tohoto kroku slibuje výrazné omezení týrání zvířat při porážení.