Mimostátní financování sportu? Volejbal a UNIQA připravily projekt na podporu klubů

Získat prostředky pro rozvoj sportu v České republice není jednoduché. Státní podpora je v této oblasti podstatná, bohužel však nestačí. A tak Český volejbalový svaz společně se svým generálním partnerem UNIQA pojišťovnou přišel s inovativním projektem – „Podpoř svůj klub“. Jak funguje? Po uzavření on-line pojištění UNIQA se 10 % z částky pojistného připíše na konto vybraného klubu.Projekt jsme rozjeli po několikaměsíčním testování a už nyní víme, že jsme se vydali správným směrem. Zájem o tento druh podpory stoupá,“ prohlásila Martina Macášková z marketingového oddělení Českého volejbalu.

Sjednat si povinné ručení, pojištění majetku, cestovní pojištění nebo úrazové pojištění a ještě k tomu podpořit svůj oblíbený sportovní klub. To nově nabízí affiliátní program, do kterého se mohou zapojit všechny zaregistrované volejbalové kluby ČVS. V této podobě funguje už měsíc, a to na webové stránce www.podporsvujklub.com. „Velice nás těší, že křivka návštěvnosti stále stoupá. Během pár týdnů bylo sjednáno pojištění za desítky tisíc korun. Pořád jsme však v režimu start-upu,“ dodala Martina Macášková.

S nápadem přišel předseda volejbalového svazu Marek Pakosta společně s generálním ředitelem UNIQA pojišťovny Martinem Žáčkem. Hlavní vizí bylo zejména podpořit mládežnické kategorie, které na finanční prostředky složitě dosahují.Jsme rádi, že náš partner UNIQA pojišťovna zahrnula do on-line portfolia cestovní pojištění. Tento produkt potřebuje několikrát v roce snad každý, tak proč se nepojistit přes web www.podporsvujklub.com a tím přispět do kasičky klubu, kterému dotyčný fandí,“ vysvětlovala výhody Martina Macášková.

S volejbalem jsme jako generální partner propojeni úzce už devátý rok. Projekt Podpoř svůj klub je vzájemnou aktivitou, známou jako peer to peer pojištění. Věříme, že i touto cestou můžeme významně přispět k lepšímu zázemí zejména pro začínající volejbalisty, a tedy k úspěšné budoucnosti celého tohoto sportu,“ prohlásil Martin Žáček, generální ředitel UNIQA.

Zejména ve Finsku nebo Švédsku je to běžná praxe – komerční firmy podporují sportovní kluby nebo tělovýchovné jednoty, které se starají o sportování dětí. V České republice je akce podporsvujklub.com jednou z prvních aktivit tohoto druhu. „V zahraničí jsem podobné projekty viděl. Myslím, že je to dobrý nápad a předem děkuji všem, kteří se zapojí. Tímto způsobem mohou pomoci svému oblíbenému klubu, protože pro sport je každá kačka dobrá,“ prohlásil Matyáš Démar, reprezentační nahrávač a hráč Lvů Praha.

Nejaktivnějším klubem v tomto projektu je momentálně SK Kometa Praha. Počtem členů patří mezi středně velké, navíc zastřešuje i sitting volley, což je volejbal pro handicapované.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Jak vytvořit efektivní digitální pracoviště?

Právě probíhající pandemie onemocnění Covid-19 tvrdě zasáhla globální ekonomiku a podnikatelský sektor. Mnohé firmy byly z ničeho nic nuceny hledat odpovědi na nové a nepředvídatelné překážky a spousta z nich se …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru