Ministerstvo školství dotuje tenisové milionářky

Názor
Ministr školství Robert Plaga si vydobyl další miliardu do 212 miliardového rozpočtu svého resortu. Byla naprosto nezbytná, protože například na podporu tenisových multimilionářek na turnaji J&T Banky bylo nutné vynaložit čtyři a půl milionu korun. Podle vyplacených částek na nejrůznější tenisové turnaje se zdá, že ministr školství je přinejmenším velkým fandou bílého sportu. V absolutním součtu však vyhrává sjezdové lyžování. Rovněž profesionální.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

Podívejme se na další podporu tenisu. Pro milionářky vybrané do reprezentace Fed Cupu nebo promotéra utkání proti Rumunsku, což z informace ministerstva školství nelze rozklíčovat, putovaly čtyři miliony korun, na Prague Open 2019 – tenisový turnaj mužů a žen 2,1 milionu, na další tenisový turnaj Czech Open 2019 celkem 3,1 milionu. Jako jedinou uznatelnou tenisovou položkou by mohla být „ITF World Junior Tennis Finals“ s podporou 3,1 milionu.

Ztráta soudnosti?

Vůbec největší sponzorství ministerstva školství s poddimenzovaným rozpočtem byl Světový pohár ve sjezdovém lyžování ve Špindlerově Mlýně, který daňové poplatníky stál 15 milionů korun. Levná nebyla ani ryze komerční Zlatá tretra v Ostravě za 12,6 milionu korun.

Za naprosto nehorázné lze považovat vyplacení tří milionů korun ze státního rozpočtu organizátorům Barum rallye a ještě víc do očí bijících 9,5 milionu turnaji v plážovém volejbalu v Ostravě. Ale možná je ve státním zájmu podporovat příjmy stánkařů, hlídačů parkovišť nebo hoteliérů jako při Velké ceně silničních motocyklů v Brně, kde jde řádově o desítky milionů korun ze státního rozpočtu.

PSALI JSME:
Milionářka Koukalová je hvězdou na lyžích i v reklamě

Jsou i klady

Potěšitelné je, že ostravské mistrovství světa v para hokeji dostalo od ministerstva školství 5,74 milionu korun, tedy přece jen víc než hokejoví profesionálové na České hokejové hry v Brně, kteří obdrželi 2,24 milionu ze školského rozpočtu.

Profesionální sport všeobecně by se o státní podporu v normální zemi ani neměl ucházet, natož ji dostat. Ať již jde o automobilové závody do vrchu, motokros, plochou dráhu Světový pohár v cyklokrosu nebo oblíbený biatlon v Novém Městě.

Ze dvou set milionů korun, jež ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (nikoliv profesionálního sportu) k 15. srpnu již na sponzorství sportovních podniků vynaložilo, by se za oprávněné daly považovat dotace pro juniorské, amatérské a para soutěže národní i mezinárodní úrovně. Profesionální sport by se měl umět o sebe postarat sám.

PSALI JSME:
Konec kapitoly sportovního sponzoringu

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Kdo vydělá na brexitu? Může to být i monarchie

Zatím posledním termínem, ke kterému by měl po několika odkladech proběhnout brexit, je 31. říjen 2019. Má to logiku, protože toto datum zároveň označuje konec mandátu současné Evropské komise. Není ale zdaleka tak …

Jak Johnson přitížil i Draghimu

Chaos nad chaos. I tak lze vystihnout uplynulý týden v britské politice. Premiér Boris Johnson během něj vršil porážku nad porážku. Nic zásadního neprosadil. Pravděpodobnost tvrdého brexitu ke konci příštího měsíce …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru