Moderna zahajuje studii bivalentní posilovací vakcíny

Moderna, biotechnologická společnost, která je průkopníkem na poli léků a vakcín na bázi informační RNA (mRNA), oznámila podání první dávky bivalentní posilovací vakcíny proti omikronu (mRNA-1273.214) ve studii fáze 2. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.
Moderna chce být o krok před virem. Oznámila, že zahajuje studii bivalentní posilovací vakcíny. Ilustrační foto: Pixabay.com

Vakcína je kombinací posilovací vakcíny společnosti Moderna proti omikronu (mRNA-1273.529) a vakcíny společnosti Moderna proti COVID-19 (mRNA-1273).

„S potěšením zahajujeme studii bivalentní posilovací vakcíny, která je kombinací našich vakcín proti omikronu a proti covid-19. Platforma mRNA nám umožňuje rychle a pružně vyrábět vakcíny na míru cílené na nové varianty,“ uvedl generální ředitel společnosti Moderna Stéphane Bancel.

PSALI JSME:
Nejúčinnější vakcínou je ta od Moderny, na mutace je dobré očkování látkou Pfizeru

„Naším cílem je být vždy o krok před virem. Připravujeme proto data a předáváme je zdravotnickým orgánům, aby se mohly včas připravit na podzimní očkovací sezónu,“ uvedl Bancel.

Studie, která je prodloužením předchozí studie, hodnotí imunogenicitu, bezpečnost a reaktogenitu jednorázové posilovací dávky mRNA-1273.214 u osob ve věku od 18 let po primární sérii dvou dávek mRNA-1273 a posilovací dávce 50 µg mRNA-1273, a to v odstupu nejméně tří měsíců od posilovací dávky mRNA-1273.

PSALI JSME:
Vakcíny proti covid-19 připravuje v Evropě 52 výrobních závodů

Moderna plánuje zařazení přibližně 375 subjektů zhruba ve 20 studijních centrech v USA. V USA zároveň probíhá studie fáze 2 posilovací vakcíny společnosti Moderna proti omikronu (mRNA-1273.529).

Další samostatnou studii fáze 3 hodnotící mRNA-1273.529 provádí společnost Moderna ve spolupráci s britským National Institute for Health Research (NIHR) ve Spojeném království. Podle předpokladů má v této studii brzy začít podávání mRNA-1273.214.

PSALI JSME:
Souhlasné stanovisko pro dětskou vakcínu Moderny v EU

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Zdraví

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Michael Žantovský: „Velká hra se bude odehrávat v jihovýchodní Asii“

Rozhovor
Uspořádání po světové a studené válce je pryč. „Myslím si, že je zřejmé, že až, jak doufám, skončí to poslední Putinovo vojenské dobrodružství katastrofou nebo přinejmenším neúspěchem pro Rusko, tak oblast, kde se bude odehrávat to, čemu diplomati říkají velká hra, tak to je přesně oblast Jihovýchodní Asie,“ říká v rozhovoru Michael Žantovský.