Moderna zahajuje studii bivalentní posilovací vakcíny

Moderna, biotechnologická společnost, která je průkopníkem na poli léků a vakcín na bázi informační RNA (mRNA), oznámila podání první dávky bivalentní posilovací vakcíny proti omikronu (mRNA-1273.214) ve studii fáze 2. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.
Moderna chce být o krok před virem. Oznámila, že zahajuje studii bivalentní posilovací vakcíny. Ilustrační foto: Pixabay.com

Vakcína je kombinací posilovací vakcíny společnosti Moderna proti omikronu (mRNA-1273.529) a vakcíny společnosti Moderna proti COVID-19 (mRNA-1273).

„S potěšením zahajujeme studii bivalentní posilovací vakcíny, která je kombinací našich vakcín proti omikronu a proti covid-19. Platforma mRNA nám umožňuje rychle a pružně vyrábět vakcíny na míru cílené na nové varianty,“ uvedl generální ředitel společnosti Moderna Stéphane Bancel.

PSALI JSME:
Nejúčinnější vakcínou je ta od Moderny, na mutace je dobré očkování látkou Pfizeru

„Naším cílem je být vždy o krok před virem. Připravujeme proto data a předáváme je zdravotnickým orgánům, aby se mohly včas připravit na podzimní očkovací sezónu,“ uvedl Bancel.

Studie, která je prodloužením předchozí studie, hodnotí imunogenicitu, bezpečnost a reaktogenitu jednorázové posilovací dávky mRNA-1273.214 u osob ve věku od 18 let po primární sérii dvou dávek mRNA-1273 a posilovací dávce 50 µg mRNA-1273, a to v odstupu nejméně tří měsíců od posilovací dávky mRNA-1273.

PSALI JSME:
Vakcíny proti covid-19 připravuje v Evropě 52 výrobních závodů

Moderna plánuje zařazení přibližně 375 subjektů zhruba ve 20 studijních centrech v USA. V USA zároveň probíhá studie fáze 2 posilovací vakcíny společnosti Moderna proti omikronu (mRNA-1273.529).

Další samostatnou studii fáze 3 hodnotící mRNA-1273.529 provádí společnost Moderna ve spolupráci s britským National Institute for Health Research (NIHR) ve Spojeném království. Podle předpokladů má v této studii brzy začít podávání mRNA-1273.214.

PSALI JSME:
Souhlasné stanovisko pro dětskou vakcínu Moderny v EU

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Zdraví

Před 160 lety se zrodil Červený kříž

Dnes, 17. února, uplyne 160 let od zrodu dnešního Mezinárodního hnutí Červeného kříže (ČK) a Červeného půlměsíce (ČP), které má v terénu 16 milionů dobrovolníků a zaměstnanců, je permanentně přítomno ve 192 zemích …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB