Modrá pyramida zásadně inovuje své úvěry na bydlení

Hlavním cílem aktuálních inovací úvěrových produktů je podstatné zjednodušení financování bydlení pro klienta. Dochází tak k úpravě parametrů úvěrových produktů, smluvní dokumentace, ale i procesů, které klient nevidí.

Oblíbený Hypoúvěr je nově výrazně jednodušší. Nadále jde o úvěr na bydlení spjatý se stavebním spořením, to se nemění. Nově si klient může například vybrat délku fixace úrokové sazby na tři, pět a deset let (doposud byla doba fixace stanovena pevně na šest let). Důležitou změnou je také to, že klientovi garantujeme, že po celou dobu trvání jeho úvěru – tedy u Hypoúvěru až po dobu 30 let, nebude úroková sazba vyšší, než jaká je nastavená ve smlouvě.  To znamená, že klient bude mít jasnou představu o tom, jak může v budoucnu vypadat nejen jeho sazba, ale i splátka v případě, že na trhu dojde k růstu sazeb.

„Ke sjednání úvěru bude nově stačit klientovi jen jeden dokument a jediný podpis, čímž založí stavební spoření a zároveň ihned požádá o úvěr. Pak už bude po dobu zvolené fixace platit v Modré pyramidě jednu stejnou částku, “ uvádí David Formánek, předseda představenstva a generální ředitel Modré pyramidy.

Aktuální úpravy znamenají výrazné zjednodušení především pro klienta. Významně se zjednodušuje princip poskytovaných úvěrů tak, aby mohl klient snadno pochopit, co je mu nabízeno a měl od počátku jasné a srozumitelné informace.

Zjednodušením prošel také Rychloúvěr, který v nabídce finančních produktů na českém trhu stojí mezi hypotékami (se zajištěním nemovitostí) a spotřebitelskými úvěry, a klienti jej nejčastěji používají pro financování oprav a rekonstrukcí nemovitostí. Do nabídky i nadále patří tzv. pohotovostní úvěr, kterým Modrá pyramida schválí klientovi úvěr „dopředu“, kdy teprve začíná řešit pořízení nového bydlení, ale konkrétní nemovitost ještě nemá vybranou. Klient má díky pohotovostnímu úvěru při jednání s prodávajícím schválený úvěr, tedy peníze rychle k dispozici, ale prostředky čerpá až ve chvíli, kdy si nemovitost vybere.

Jednodušší schvalování úvěrů

Ke zjednodušení a zrychlení zpracování úvěrů patří také biometrický podpis, který zavedla Modrá pyramida již v roce 2015. Biometrické podepisování ještě není mezi finančními institucemi zcela běžné, ale v Modré pyramidě již výrazně převažuje nad „papírovou“ formou, klienti i finanční poradci na něm oceňují výraznou úsporu času. Klient nepodepisuje žádost o úvěr v tištěné podobě, ale na tzv. signpadu. Když ji takto stvrdí, žádost odešle poradce elektronicky do centrály, kde ji mohou okamžitě zpracovávat, aniž by musela putovat klasickou cestou poštou a čekat na své zpracování. Aktuálně v celém procesu zpracování smluv šetří Modrá pyramida díky biometrickým podpisům zhruba třetinu času. Zatím už takto u Modré pyramidy klienti podepsali na 100 000 formulářů.

„V polovině letošního roku již bude elektronicky probíhat veškerá potřebná korespondence při schvalování úvěrů, tedy i směrem od nás ke klientovi. Máme změřeno, že se díky tomu zpracování úvěrů ještě zkrátí,“ říká Aleš Mašanský.

Zavedení dynamického biometrického podpisu umožňuje již dnes výrazně snížit dopad činnosti Modré pyramidy na životní prostředí. Zároveň umožňuje finančním poradcům řešit požadavky klientů rychleji, efektivněji a s vyšší bezpečností, než v případě tradičních papírových dokumentů.

Ještě blíže k rádci na finance

Důležitým motivem změn je kromě zatraktivnění a zpřístupnění úvěrových produktů klientům také zlepšení práce finančních poradců Modré pyramidy. Jednodušší produkty mohou klientům lépe vysvětlit, a také i lépe pracovat v rámci dlouhodobých finančních plánů, které pro klienty zpracovávají.

„Poradci Modré pyramidy již dávno nesjednávají jen smlouvy o stavebním spoření. Běžnou součástí jejich práce je dlouhodobé rodinné finanční plánování a hledání těch nejlepších řešení, která vedou k plnění snů rodin a zajišťují jejich dlouhodobou finanční stabilitu. Díky dlouhodobé spolupráci s klienty se z našich poradců čím dál častěji stávají takzvaní rodinní finanční lékaři, kteří plní poslání Modré pyramidy – pomáhají lidem vytvářet nové spokojené domovy“ uzavírá David Formánek.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Můj partner utrácí dvakrát víc než já, říkají Češi

Češi příliš nevěří ve schopnost svých partnerů hospodařit s penězi. Podezřívají své protějšky ze zbytečných výdajů a nedůvěra jde často tak daleko, že svým drahým polovičkám nejsou ochotni půjčit vůbec žádné peníze. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu Poštovní spořitelny, který mapuje finanční chování a návyky Čechů.

ČSOB: Klidnou letní dovolenou většina podnikatelů nezná

Klidnou letní dovolenou většina z malých a středních podnikatelů a firem nezažije. Celá třetina z nich si o letošních prázdninách volno vůbec nevybírá. A z těch, co si pracovní oddech dopřejí, se jen 37 procent naplno věnuje odpočívání a vypouští práci z hlavy. Vyplývá to z analýzy trávení volného času v rámci …

Equa bank zvyšuje úročení spořicího účtu HIT na 1 % p.a.

Od 20. srpna 2018 zvyšuje Equa bank bonusový úrok u spořicího účtu HIT z nynějších 0,6 % p.a. na 0,8 % p.a. Se standardní úrokovou sazbou (0,2 %) tak mohou být vklady na tomto účtu zhodnoceny až 1 % p.a. Od počátku září navíc banka upravuje podmínky pro získání této bonusové sazby. Nově bude stačit v daném měsíci …

Nejčtenější

Dress code je povinný i ve vedru, jinak hrozí vyhazov

Pokud firma trvá na nošení dress codu, tedy předepsaného oblečení i v letních vedrech, nemá zaměstnanec šanci se této povinnosti vyhnout, jakkoli mu to může být nepříjemné. Za porušení firemních předpisů může v …

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru