Modrá pyramida zásadně inovuje své úvěry na bydlení

Hlavním cílem aktuálních inovací úvěrových produktů je podstatné zjednodušení financování bydlení pro klienta. Dochází tak k úpravě parametrů úvěrových produktů, smluvní dokumentace, ale i procesů, které klient nevidí.

Oblíbený Hypoúvěr je nově výrazně jednodušší. Nadále jde o úvěr na bydlení spjatý se stavebním spořením, to se nemění. Nově si klient může například vybrat délku fixace úrokové sazby na tři, pět a deset let (doposud byla doba fixace stanovena pevně na šest let). Důležitou změnou je také to, že klientovi garantujeme, že po celou dobu trvání jeho úvěru – tedy u Hypoúvěru až po dobu 30 let, nebude úroková sazba vyšší, než jaká je nastavená ve smlouvě.  To znamená, že klient bude mít jasnou představu o tom, jak může v budoucnu vypadat nejen jeho sazba, ale i splátka v případě, že na trhu dojde k růstu sazeb.

„Ke sjednání úvěru bude nově stačit klientovi jen jeden dokument a jediný podpis, čímž založí stavební spoření a zároveň ihned požádá o úvěr. Pak už bude po dobu zvolené fixace platit v Modré pyramidě jednu stejnou částku, “ uvádí David Formánek, předseda představenstva a generální ředitel Modré pyramidy.

Aktuální úpravy znamenají výrazné zjednodušení především pro klienta. Významně se zjednodušuje princip poskytovaných úvěrů tak, aby mohl klient snadno pochopit, co je mu nabízeno a měl od počátku jasné a srozumitelné informace.

Zjednodušením prošel také Rychloúvěr, který v nabídce finančních produktů na českém trhu stojí mezi hypotékami (se zajištěním nemovitostí) a spotřebitelskými úvěry, a klienti jej nejčastěji používají pro financování oprav a rekonstrukcí nemovitostí. Do nabídky i nadále patří tzv. pohotovostní úvěr, kterým Modrá pyramida schválí klientovi úvěr „dopředu“, kdy teprve začíná řešit pořízení nového bydlení, ale konkrétní nemovitost ještě nemá vybranou. Klient má díky pohotovostnímu úvěru při jednání s prodávajícím schválený úvěr, tedy peníze rychle k dispozici, ale prostředky čerpá až ve chvíli, kdy si nemovitost vybere.

Jednodušší schvalování úvěrů

Ke zjednodušení a zrychlení zpracování úvěrů patří také biometrický podpis, který zavedla Modrá pyramida již v roce 2015. Biometrické podepisování ještě není mezi finančními institucemi zcela běžné, ale v Modré pyramidě již výrazně převažuje nad „papírovou“ formou, klienti i finanční poradci na něm oceňují výraznou úsporu času. Klient nepodepisuje žádost o úvěr v tištěné podobě, ale na tzv. signpadu. Když ji takto stvrdí, žádost odešle poradce elektronicky do centrály, kde ji mohou okamžitě zpracovávat, aniž by musela putovat klasickou cestou poštou a čekat na své zpracování. Aktuálně v celém procesu zpracování smluv šetří Modrá pyramida díky biometrickým podpisům zhruba třetinu času. Zatím už takto u Modré pyramidy klienti podepsali na 100 000 formulářů.

„V polovině letošního roku již bude elektronicky probíhat veškerá potřebná korespondence při schvalování úvěrů, tedy i směrem od nás ke klientovi. Máme změřeno, že se díky tomu zpracování úvěrů ještě zkrátí,“ říká Aleš Mašanský.

Zavedení dynamického biometrického podpisu umožňuje již dnes výrazně snížit dopad činnosti Modré pyramidy na životní prostředí. Zároveň umožňuje finančním poradcům řešit požadavky klientů rychleji, efektivněji a s vyšší bezpečností, než v případě tradičních papírových dokumentů.

Ještě blíže k rádci na finance

Důležitým motivem změn je kromě zatraktivnění a zpřístupnění úvěrových produktů klientům také zlepšení práce finančních poradců Modré pyramidy. Jednodušší produkty mohou klientům lépe vysvětlit, a také i lépe pracovat v rámci dlouhodobých finančních plánů, které pro klienty zpracovávají.

„Poradci Modré pyramidy již dávno nesjednávají jen smlouvy o stavebním spoření. Běžnou součástí jejich práce je dlouhodobé rodinné finanční plánování a hledání těch nejlepších řešení, která vedou k plnění snů rodin a zajišťují jejich dlouhodobou finanční stabilitu. Díky dlouhodobé spolupráci s klienty se z našich poradců čím dál častěji stávají takzvaní rodinní finanční lékaři, kteří plní poslání Modré pyramidy – pomáhají lidem vytvářet nové spokojené domovy“ uzavírá David Formánek.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Další z rubriky Tiskové zprávy

Škody v zahraničí rostly rychleji než počet českých turistů

Počet škod roste ještě rychleji, než počet zahraničních cest. V loňském roce ERV Evropská pojišťovna evidovala 40% meziroční nárůst škod a jejich výše vzrostla dokonce o 64 %. Průměrná výše škody z cestovního pojištění stoupla o 10 % na 10 997 korun. O třetinu přibylo velkých škod nad 100 tisíc korun. Jejich …

Šéfové tápou v motivaci a hodnotách zaměstnanců

Nové cíle, členové týmu různých typů, změna rolí, struktury a odpovědnosti, které jsou dnes v práci běžnou realitou, vytvářejí stres, konflikty a další problémy v pracovních vztazích na všech úrovních. Vedení firem a manažeři často nerozumí tomu, proč se zaměstnanec chová, jak se chová, co ho k tomu vede.

ESSOX posiluje ve financování „zelených projektů“

Společnost ESSOX významně posílila svou orientaci na financování komplexních projektů v oblasti využití obnovitelných zdrojů energie. Právě ve schopnosti financovat komplexní projekt – tedy od poradenství a zpracování projektu, přes nákup technologií a jejich instalaci, až po doplňkové služby, jako je pojištění – …

Nejčtenější

Investiční životní pojištění: Selhání státu využívá česká vyčůranost

Téma týdne
Investiční životní pojištění (IŽP) to schytává zleva i zprava, jako špatně trénovaný boxer v ringu. Navíc postupně získalo pověst podrazáka, který ten zápas bez skrupulí prodal. Za svou momentální mizernou formu ani vnímání ze strany veřejnosti ale tento produkt nemůže a nezavinili je ani jeho „trenéři“, tedy pojišťovny působící na českém trhu. Na vině je promotér, tedy stát, jeho chaotický přístup využívá …
Rolovat nahoru