Moneta dokončila akvizici Wüstenrotu za 4,5 miliardy korun

Skupina Moneta včera dokončila akvizici Wüstenrot – stavební spořitelny a.s. a Wüstenrot hypoteční banky a.s. a stala se tak vlastníkem 100 % akcií v obou uvedených společnostech. Firma o tom informovala v tiskové zprávě. Vypořádání transakce předcházely souhlasy regulatorních orgánů – Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a České národní banky, o které banka požádala letos v lednu.
Skupina Moneta včera dokončila akvizici Wüstenrot – stavební spořitelny a.s. a Wüstenrot hypoteční banky a.s. a stala se tak vlastníkem 100 % akcií v obou uvedených společnostech. Foto: Depositphotos.com

Transakce byla financována z existujícího vlastního kapitálu Moneta Money Bank a ke včerejšímu dni byla uhrazena. Kupní cena byla 175 milionů eur, což odpovídá přibližně 4,484 miliardám korun. „Akvizice nás posiluje a má pro nás strategický význam. Zdvojnásobili jsme svůj podíl na hypotečním trhu a vstoupili na trh stavebního spoření. Zároveň získáváme více než 400 tisíc nových klientů,“ prohlásil předseda představenstva Moneta Money Bank Tomáš Spurný.

Včerejším dnem bylo zároveň jmenováno nové představenstvo obou akvírovaných společností – v jeho čele i nadále zůstane dosavadní předseda představenstva společností Wüstenrot Michael Pupala. Novými členy pak byli zvoleni klíčoví manažeři banky Moneta, Petr Toman a Petra Folwarczna. Změn doznala i dozorčí rada Wüstenrotu, ve které nyní zasednou stávající místopředseda představenstva Moneta Money Bank Carl Normann Vökt, a členové představenstva Jan Friček a Jan Novotný.

PSALI JSME:
Veselý umíráček: Wüstenrot z českého trhu zcela zmizí

Obě společnosti Wüstenrot disponují kapitálem v celkové hodnotě 5,4 miliardy korun, vloni vykázaly zisk přesahující 500 milionů korun. V budoucnu budou na bankovním trhu podnikat pod novými názvy, a to Moneta Stavební spořitelna a Moneta hypoteční banka. V případě hypoteční banky Moneta plánuje spojit ji s vlastní hypoteční divizí. K fúzi by mělo dojít do konce letošního roku, pokud banka k tomuto kroku obdrží další regulatorní souhlas.

Moneta akvizicí Wüstenrot posílí svoji depozitní bázi o více než 55 miliard korun, úvěrové portfolio o 56 mld. Kč. Obě společnosti disponují kapitálem v hodnotě 5,4 miliardy korun. Moneta plánuje nabídnout všechny produkty nově nabytých společností v rámci vlastních digitálních kanálů a pobočkové sítě nejpozději do konce letošního roku.

PSALI JSME:
Moneta s čistým ziskem čtyři miliardy korun

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Bankám klesají zisky, ruší pobočky

Bankám a spořitelnám v Česku v letošním prvním pololetí klesl souhrnný čistý zisk meziročně o 19 miliard korun na 26,57 miliardy. Vyplývá to z dat, která včera zveřejnila Česká národní banka (ČNB).

Firemní pronájmy elektroniky rostou

Zatímco až do letošního března byl pronájem elektroniky především doménou jednotlivců, kteří si tak pravidelně obměňovali svá zařízení (např. nový iPhone každý rok), možnost pronájmu firmy přivítaly zejména během …

Je Antivirus lepší, než bude kurzarbeit?

Diskuze o podobě kurzarbeitu, do něhož se má proměnit nyní platný program Antivirus, je poměrně složitá. Kurzarbeit má totiž celou řadu parametrů (za jakých okolností se uplatní, kdo bude od koho na jak dlouho …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Pomáhat Nadaci Terezy Maxové dětem nás baví, říká Radek Sedlář

Rozhovor
Letošní už šestý ročník charitativní akce Nadace Terezy Maxové dětem Hýbejte se s Tearibearem dostalo i kvůli koronaviru novou podobu. Místo běhání či chůze na jednom vybraném místě se mohou zájemci, kteří chtějí pohybem pomoci znevýhodněným dětem, zapojit do projektu kdekoli – stačí si jen stáhnout aplikaci Strava a zaregistrovat se na webu tearibear.cz.
Rolovat nahoru