Moneta Money Bank: Valná hromada schválila akvizici skupiny Air Bank, navýšení kapitálu a dividendu

Na dnešní valné hromadě schválili akcionáři Monety akvizici Air Bank a českého a slovenského Home Creditu. Schválili také navýšení kapitálu prostřednictvím emise nových akcií na financování kupní ceny zmíněných aktiv. Na této valné hromadě došlo také k odsouhlasení návrhu dividendy ve výši tří korun na jednu akcii.
Akcionáři Monety schválili akvizici Air Bank a českého a slovenského Home Creditu. Ilustrační foto: Jiří Sedláček – vlastní dílo, CC BY-SA 4.0

Celková kupní cena za skupinu Air Bank je 25,9 miliardy korun. Moneta bude akvizici financovat vydáním nových akcií a z nadbytečného kapitálu. Moneta vydá 255 500 000 kusů nových akcií s nominální hodnotou 20 Kč. Celkový počet akcií se tak zvýší na 766 500 000. Úpis nových akcií proběhne ve dvou kolech.

V prvním kole budou moci všichni akcionáři přednostně upsat nové akcie za 82 Kč v poměru za dvě stávající akcie jedna nová. Investoři si budou moci koupit akcie Monety s 12,4% slevou k tržní ceně (17. 12. 2021). Ve druhém kolem budou zbylé akcie nabídnuty všem akcionářům za 90 korun a všichni akcionáři mohou podat nabídku na koupi všech zbylých akcií.

PSALI JSME:
Moneta: Akcionáři odmítli navýšení kapitálu, PPF banku nyní neovládne

Očekáváme, že k vydání nových akcií dojde v první polovině příštího roku. Předpokládáme také, že PPF překročí třicetiprocentní podíl (nyní 29,941 %) a měla by následovat povinná nabídka převzetí, a to pravděpodobně za cenu 90 korun.

Akcionáři schválili dnes i dividendu ve výši tří korun na akcii. To ve srovnání páteční závěrečnou cenou znamená hrubý výnos 3,3 procenta. Rozhodný den je stanoven na 27. prosince 2021. To znamená, že 22. prosinec je poslední den obchodování s akciemi Monety s právem na tuto dividendu. Výplata začne 17. ledna 2022.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Akcie Monety vylétly na historický rekord

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Průlomový verdikt soudu: Stát dělá málo pro ochranu klimatu

Analýza
Městský soud v Praze v průlomovém rozhodnutí vyhověl spolku Klimatická žaloba ČR a dalším žalobcům a nařídil státu urychleně a v souladu s jeho povinnostmi z evropského a mezinárodního práva přijmout nezbytná opatření pro zpomalení klimatické změny. Soudy v Česku tak rozhodly vůbec poprvé v historii.