MONETA Money Bank zvítězila se svou hypotékou v soutěži Banka roku 2018

Významného ocenění svého hypotečního úvěru dosáhla MONETA Money Bank, která v renomované oborové soutěži Banka roku 2018 zvítězila v prestižní kategorii Hypotéka roku 2018. O vítězství MONETA Money Bank v konkurenci dalších sedmnácti finančních institucí rozhodla svými hlasy odborná porota složená z dvanácti nezávislých odborníků z řad finančních analytiků, ekonomických novinářů, akademiků a úspěšných podnikatelů. Výsledky byly oznámeny na včerejším galavečeru. MONETA Money Bank patří mezi pět největších poskytovatelů nových hypotečních úvěrů na domácím trhu a s milionem klientů je čtvrtou největší bankou v zemi.

Hypotéka od MONETA Money Bank je na českém trhu unikátní svými vlastnostmi. Mezi ně patří především takzvaný offset, kdy zůstatek na běžném účtu klienta u MONETA Money Bank automaticky snižuje výši jistiny úvěru, čímž každý měsíc snižuje výši zaplacených úroků. Klienti dále mohou zdarma každý rok předčasně splatit až 50 % původní výše úvěru. Až 30 % výše hypotéky lze využít neúčelově. Zdarma mají klienti MONETA Money Bank sjednání hypotéky, její vedení i odhad ceny nemovitosti. Hypoteční úvěr dokáže banka předschválit během několika minut bez jakéhokoliv dokládání příjmů.

Hypotéky patří mezi nejúspěšnější úvěrové produkty MONETA Money Bank. Ve třetím čtvrtletím tohoto roku narostly meziročně o 50,7 % a banka dosáhla tržního podílu hypotečních balancí 2,4 %. Ve střednědobém horizontu banka plánuje získat tržní podíl v oblasti hypotečních úvěrů 7-8 % za situace, že by došlo k navržené akvizici Air Bank a českého a slovenského Home Creditu ze strany MONETA Money Bank, o níž banka informovala začátkem října tohoto roku.

Hypotéka roku 2018 je vybírána z nominovaných hypotečních úvěrů bank. Banky musí splňovat následující podmínky – jsou oprávněny poskytovat bankovní služby v ČR a současně poskytují hypoteční úvěry fyzickým osobám v České republice. O vítězích rozhoduje porota. Vždy je určeno pořadí na prvních třech místech. Porota může v každé kategorii udělit zvláštní cenu, a to ve výjimečných případech i pro subjekty s licencí mimo uvedenou definici. Výsledky jsou vždy odůvodněny.

Banka roku je nejprestižnější české ocenění retailových finančních produktů se sedmnáctiletou tradicí. Cílem Banky roku je ocenit služby a produkty bank, které působí v České republice a zaměřují se na drobnou klientelu.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Jak vytvořit efektivní digitální pracoviště?

Právě probíhající pandemie onemocnění Covid-19 tvrdě zasáhla globální ekonomiku a podnikatelský sektor. Mnohé firmy byly z ničeho nic nuceny hledat odpovědi na nové a nepředvídatelné překážky a spousta z nich se …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru