Monika Zahálková odchází z České bankovní asociace

Českou bankovní asociaci (ČBA) opouští její výkonná ředitelka Monika Zahálková. Redakci FAEI.cz o tom informoval Radek Šalša, tiskový mluvčí asociace. Funkci výkonné ředitelky ČBA zastávala Zahálková od října 2020, tedy více než tři roky.
Monika Zahálková byla v pozici výkonné ředitelky ČBA byla více než tři roky a v době jejího působení došlo k zásadnímu rozvoji asociace. Foto: ČBA

„Moje mise v ČBA je splněna a jsem ráda za to, co všechno jsme za dobu mého působení zvládli. Vytvořila jsem kolem sebe tým skvělých lidí, kteří mi při plnění mých úkolů významně pomáhali. Teď cítím, že je čas přijmout nové výzvy, a rozhodla jsem se rozvíjet svou kariéru novým směrem,“ informovala Monika Zahálková bez dalších podrobností.

Zahálková se jako výkonná ředitelka asociace se zasloužila o její významný rozvoj. Nastartovala nové projekty v oblasti finančního vzdělávání a posílila význam a vnímání České bankovní asociace. Úspěšně působila v době, kdy došlo k pádu Sberbank a napadení Ukrajiny. Podílela se na rychlé pomoci lidem z Ukrajiny, a to usnadněním otvírání účtů v českých bankách.

Velkého posunu dosáhla i v oblasti kyberbezpečnosti. Díky kampani #nePINdej! se o rizicích spojených s útočníky dozvěděly miliony lidí a kampaň se tak stala nejúspěšnějším počinem svého druhu. Významným krokem bylo i spuštění interaktivního a rychlého přehledu informací o vývoji ekonomiky a bankovního sektoru, webu ČBA Monitor.

Monika Zahálková má více než 20 let zkušeností z oblasti Corporate Governance. Od roku 2001 působila jako výkonná ředitelka a členka Řídícího výboru Czech Institute of Directors a od roku 2014 byla jeho jednatelkou. V letech 2018 a 2019 byla členkou představenstva mediálního domu Economia. Od roku 2021 je členkou Garančního systému finančního trhu.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB