Muži se do oslav svátku sv. Valentýna moc nehrnou

Equa bank i letos připravila tradiční valentýnský průzkum. To základní zjištění zní: Svátek svatého Valentýna stále není Čechům vlastní. S jistotou ho tento týden plánuje oslavit jen čtvrtina Čechů, další čtvrtina si stále není jistá.
Téměř dvě třetiny mužů se chystají darovat svým drahým polovičkám především květiny, dvě pětiny žen plánují nakoupit sladkosti. Foto: Pixabay

Nepřekvapí, že svátek si našel větší oblibu u žen a že sedm z deseti jej rádo oslavilo se svou drahou polovičkou. Jejich nadšení pro oslavy ale sdílí jen čtvrtina mužů. Dvě pětiny mužů naopak přiznaly, že kdyby záleželo pouze na nich, svátek by určitě neslavili.

Rozdíly mezi oběma pohlavími nejsou ale jen v postojích k oslavám tohoto svátku. Rozdílné vnímání je i v samotném průběhu oslav. Zatímco muži by nejradši vzali svou partnerku na romantickou večeři (40 %), nebo večer strávili společně v soukromí (21 %) či v ložnici (15 %), ženy by daly přednost víkendu v nějakém romantickém evropském městě (28 %). Strávit valentýnský večer v ložnici si například přeje jen pět ze sta respondentek.

PSALI JSME:
Které svátky vydělávají obchodníkům nejvíc?

K oslavám patří samozřejmě také dárky. Letos za ně v průměru utratíme 680 korun. Téměř dvě třetiny mužů se chystají darovat svým drahým polovičkám především květiny, dvě pětiny žen plánují nakoupit sladkosti. Čtvrtina lidí pořizuje pozornosti ten samý den, polovina maximálně den předem.

Deset procent Čechů kupuje dárek z kontokorentu nebo ho platí kreditní kartou. Každý třetí muž podle průzkumu uvedl, že kdyby vlastnil zlatou kartu, pořídil by partnerce dražší dárek. Za redakci dodáváme, že deset z deseti ekonomů by potvrdilo, že zadlužit se kvůli dárku je jedna z největších finančních pitomostí, kterou můžete udělat.

Graf s částkou, kterou chtějí muži letos investovat do valentýnského dárku. Zdroj: Equa bank
Graf s částkou, kterou chtějí ženy letos investovat do valentýnského dárku. Zdroj: Equa bank

 

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Lidé a společnost

Novákové zlomilo vaz to, co Češi vnímají citlivě

Odcházející ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková byla ve funkci poměrně krátce, necelých deset měsíců. Za to dobu jen těžko mohla dát ministerstvu nějaký zásadní směr. Spíše tak jen přebrala agendu po svých …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …

Sběratelství: Vášeň, emoce, ale i velké peníze

Rozhovor
Sběratelství je o vášni a emocích. Točí se v něm ale i velké peníze. Víte, co bude cennou raritou, za kterou lidé za deset či dvacet let utratí ‚majlant‘? O známkách, bankovkách i o zákulisí připravovaného největšího setkání sběratelů ve střední a východní Evropě jsme mluvili s Jindřichem Jiráskem, zaníceným sběratelem a organizátorem několika veletrhů.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru