Muži se do oslav svátku sv. Valentýna moc nehrnou

Equa bank i letos připravila tradiční valentýnský průzkum. To základní zjištění zní: Svátek svatého Valentýna stále není Čechům vlastní. S jistotou ho tento týden plánuje oslavit jen čtvrtina Čechů, další čtvrtina si stále není jistá.
Téměř dvě třetiny mužů se chystají darovat svým drahým polovičkám především květiny, dvě pětiny žen plánují nakoupit sladkosti. Foto: Pixabay

Nepřekvapí, že svátek si našel větší oblibu u žen a že sedm z deseti jej rádo oslavilo se svou drahou polovičkou. Jejich nadšení pro oslavy ale sdílí jen čtvrtina mužů. Dvě pětiny mužů naopak přiznaly, že kdyby záleželo pouze na nich, svátek by určitě neslavili.

Rozdíly mezi oběma pohlavími nejsou ale jen v postojích k oslavám tohoto svátku. Rozdílné vnímání je i v samotném průběhu oslav. Zatímco muži by nejradši vzali svou partnerku na romantickou večeři (40 %), nebo večer strávili společně v soukromí (21 %) či v ložnici (15 %), ženy by daly přednost víkendu v nějakém romantickém evropském městě (28 %). Strávit valentýnský večer v ložnici si například přeje jen pět ze sta respondentek.

PSALI JSME:
Které svátky vydělávají obchodníkům nejvíc?

K oslavám patří samozřejmě také dárky. Letos za ně v průměru utratíme 680 korun. Téměř dvě třetiny mužů se chystají darovat svým drahým polovičkám především květiny, dvě pětiny žen plánují nakoupit sladkosti. Čtvrtina lidí pořizuje pozornosti ten samý den, polovina maximálně den předem.

Deset procent Čechů kupuje dárek z kontokorentu nebo ho platí kreditní kartou. Každý třetí muž podle průzkumu uvedl, že kdyby vlastnil zlatou kartu, pořídil by partnerce dražší dárek. Za redakci dodáváme, že deset z deseti ekonomů by potvrdilo, že zadlužit se kvůli dárku je jedna z největších finančních pitomostí, kterou můžete udělat.

Graf s částkou, kterou chtějí muži letos investovat do valentýnského dárku. Zdroj: Equa bank
Graf s částkou, kterou chtějí ženy letos investovat do valentýnského dárku. Zdroj: Equa bank

 

Zavřít reklamu ×
  1. „ženy by daly přednost víkendu v nějakém romantickém evropském městě (28 %).“ LOL tak to me pobavilo…naroky dnesnich zen jsou opravdu zajimave 😀

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru