Muzikant a herec Jiří Macháček: Jak získává role, kam ukládá dámské kalhotky a kde si pořídil chalupu?

Jiří Macháček (55) dělí svůj pracovní čas mezi koncertování s kapelou Mig 21 a natáčení s nejlepšími českými režiséry. Jako herec se nesmazatelně zapsal do diváckého povědomí rolí nepřetržitě zhuleného Jakuba v Samotářích Davida Ondříčka. Jak k této roli přišel?
Jiří Macháček se jako herec se nesmazatelně zapsal do diváckého povědomí rolí nepřetržitě zhuleného Jakuba v Samotářích Davida Ondříčka. Foto: Teki Shine

„Řekl jsem Davidovi, že tuhle postavu chci hrát, že není možné, abych ji nehrál, jinak že je ohrožen na životě,“ přiznal nedávno v talk show 7 pádů Honzy Dědka na TV Prima. „Asi dostal strach a obsadil mě,“ pokračuje Macháček.

„Připouštím, že jsem vyhrožoval režisérům smrtí, za to se omlouvám. Párkrát jsem musel přistoupit k tomuto kroku, když jsem cítil, že bych tu roli rád hrál. Doufám, že to byla dobrá strategie, protože jsem si ty role zahrál,“ dodává Macháček.

PSALI JSME:
Honza Dědek ve všech pádech

„Hrál jsem tam postavu, která kouří marihuanu, a chtěl jsem, aby ta postava byla důvěryhodná, a tak jsem řekl, že ta postava bude kouřit opravdu marihuanu a že bych chtěl, aby ta opravdovost byla vidět, takže to Davida Ondříčka coby producenta stálo o nějaké peníze navíc. Bylo to ale pod podmínkou, aby na tom neparticipoval nikdo další ve štábu. Což se mi nepodařilo dodržet hned první natáčecí den. Kouřil i David,“ popisuje Jiří svou tvůrčí metodu.

Píseň Kalhotky si sundej, kterou Jiří Macháček nahrál s Mig 21, se jemu a kapele postarala o část vybavení zkušebny. Na hromadě tam totiž leží dámské intimní prádlo, které po něm vyhecované fanynky při koncertech házejí.

„Jsem vděčný, když kalhotky přilítnou na podium, ale nevyžaduju to. Schraňuju je, mám je ve zkušebně. V jednom rohu je hromada, nestačili jsme je přerovnat. Některé nechceme vyprat, některé je nutné vyprat, aby na tu hromadu vůbec mohly přijít,“ popisuje Macháček.

PSALI JSME:
„Dostávali jsme to rozkazem, který jsme museli jako vojáci splnit,“ říká bývalý vojenský pilot. Vnuka inspiroval k natočení filmu Narušitel

Podobně jako statisíce dalších Čechů propadl před časem i on kouzlu chataření a chalupaření. Jen to má na své venkovské sídlo trochu dál, než většina z nás: Pořídil si totiž nemovitost v Thajsku.

„Lidé jezdí do Thajska za sluníčkem, na pláž, za mořem, já tam jezdím opravovat rozpadající se baráček. Jsem tam docela šťastný, nasednu na motorku, jedu koupit pytel cementu, hodím ho na motorku, k tomu pytel písku, udělám beton a z něho žlábek, aby voda nedotékala do baráku, ale mimo něj. Jsem šťastný, že tam tohle dělám. Nebo přerovnávám kameny. Dokonce je mám pojmenované, jeden se jmenuje Polštář, druhý Hlava jednookého muže. Možná si řeknete, že jsem trochu blázen a možná nebudete daleko od pravdy,“ připouští sebekriticky Macháček.

PSALI JSME:
Část Čechů se na dovolené topí v luxusu, jiní si na zájezd půjčí. Dovolená na úvěr může skončit exekucí

Zavřít reklamu ×
  1. Macháček, prodal jsem všechna CD s tímto pseudoumělcem poté, co zveřejnil své názory na prezidenta. On má svůj názor, a já svůj. Probůh, toto je fakt umělec….

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Trojská botanická zahrada láká na výstavu orchidejí

Nevíte, co podniknout během víkendu? Máme zajímavý tip. Ještě tento víkend a celý příští týden je k vidění ve skleníku Fata Morgana v trojské botanické zahradě v Praze oblíbená výstava orchidejí, která letos …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB