Na burzu jde firma Prabos, která českým vojákům a policistům dodá boty za stovky milionů

Obuvnická firma Prabos z moravského Slavičína dodá české armádě v období tří let několik typů polní obuvi v hodnotě 600 milionů a Policii ČR v průběhu dvou let boty za 100 milionů korun. Společnost v minulosti dodávala boty například litevské armádě nebo německému Bundeswehru.
Společnost Prabos v minulosti dodávala boty například litevské armádě nebo německému Bundeswehru. Foto: Prabos

Ministryně obrany Karla Šlechtová včera schválila zakázku na vybavení Armády ČR. Společnost Prabos jí dodá obuv lehkou i zimní, do pouště nebo obuv pro výkonné letce. Firma vybaví také Policii ČR, která si objednala nízké a vysoké boty s klimamembránou.

„Velmi si vážíme toho, že se nám zakázku podařilo získat,” říká Jaroslav Palát, předseda představenstva společnosti Prabos. „Doufáme, že se díky našim botám budou čeští vojáci i policisté cítit komfortně. Naše obuv je testována při těch nejpřísnějších podmínkách.”

LÁKÁ NA VYSOKOU DIVIDENDU

V polovině května firma vstupuje na nový trh Start založený Burzou cenných papírů Praha. Investory láká především na vysokou dividendu a atraktivní ocenění. Podle ředitele poradenské společnosti Starteepo Františka Bostla získání armádní zakázky významně posílí nejen hospodaření firmy, ale také se významně navýší poptávka po jejích akciích.

„Již nyní indikujeme velký zájem o akcie společnosti. Předpokládám, že tato kurzotvorná informace necelé 3 týdny před vstupem na burzu přiláká další investory a poptávka po akciích tak bude o to vyšší. Jedná se totiž o jistou zhruba třetinu tržeb firmy pro následující 4 roky při velice zajímavé marži. Očekáváme proto, že budoucí dividendový výnos může překonat pomyslnou hranici šesti procent. IPO aukce akcií Prabos bude zahájena příští týden, a již v prvních dnech očekáváme upsání většiny nabízených akcií společnosti,“ dodal Bostl.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Swiss Life dokončila nákup Fincentra

Přední evropská finanční skupina Swiss Life získala potřebná regulatorní schválení v České republice a na Slovensku k nákupu Fincentra a stává se tím lídrem v oblasti nezávislého finančního poradenství v Česku a na …

Nejčtenější

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …
Rolovat nahoru