Na doručovatele balíků musí být hlavně spolehnutí

Průzkum
Za nejdůležitější kritérium balíkové přepravy považují tři čtvrtiny Čechů její kvalitu a spolehlivost. K dalším atributům, které jsou pro Čechy při posílání a přijímání balíků důležité, patří cena a rychlost přepravy. Vyplynulo to z letošních výsledků každoročního průzkumu přepravní společnosti GLS. Průzkum zpracovala výzkumná agentura Ipsos na vzorku 1050 respondentů.
Na doručovatele balíků musí být hlavně spolehnutí. Foto: Shutterstock

S přibývajícími možnostmi přepravy spotřebitelé také hledají nejvýhodnější varianty služeb, například různé možnosti výpočtu ceny. Důraz na cenu balíkové přepravy odpovídá i údajům z portálu e-Balík, kde si zákazníci mohou zvolit kalkulaci ceny buď podle váhy balíků, anebo podle jejich rozměrů. Dle vlastního uvážení si tak mohou zvolit způsob, který je pro ně výhodnější.

Podobný podíl respondentů (77,7 %) kvalitu a spolehlivost preferoval i v loňském průzkumu. „Pro spotřebitele je podle průzkumu důležitá také možnost využívat ParcelShopy, tedy výdejní a podací místa přepravců. Díky tomu, že v nich nemusejí čekat ve frontách, šetří zákazníci svůj čas. A roli samozřejmě hrají i jejich předchozí zkušenosti s konkrétní službou,“ vysvětluje Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.

A jak je to se šetřením času? Podle Mall Group prý Češi ročně stráví čekáním na vyzvednutí dobírky z internetových e-shopů, které spadají pod skupinu Mall Group, až deset dnů ve frontě na poště. „Čerpáme z průzkumu a z vlastních dat,“ vysvětlila na dotaz portálu FAEI.cz mluvčí skupiny Táňa Lálová, v článku, který spočítal, že deset dnů ve frontě na poště při čekání na vyzvednutí dobírky představuje 240 hodin.

PSALI JSME:
Opravdu prostojíme ve frontě na poště až deset dnů ročně?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Spotřebitel

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.