Na italské sjezdovky po Novém roce jen s pojištěním odpovědnosti

Koncem listopadu bylo v Itálii schváleno nové nařízení, které nabude účinnosti od 1. ledna 2022. Od tohoto okamžiku bude muset mít každý lyžař či snowboardista pohybující se na italských sjezdových tratích uzavřené pojištění odpovědnosti pro případ škody na majetku nebo újmy na zdraví způsobené jiným osobám. Povinnost se dá podle pojišťoven snadno splnit sjednáním komplexního cestovního pojištění.
Od Nového roku bude muset mít každý lyžař či snowboardista pohybující se na italských sjezdových tratích uzavřené pojištění odpovědnosti pro případ škody na majetku nebo újmy na zdraví způsobené jiným osobám. Ilustrační foto: Pixabay.com

Nová norma předepisuje ale více: Kromě pojištění odpovědnosti (aniž by zatím byl definován nezbytný limit plnění, pozn. red.) nesmí být sportovci na italských svazích pod vlivem alkoholu a mladí do 18 let musí nosit lyžařskou přilbu. Nová nařízení budou v lyžařských střediscích kontrolována. Pokud budou zjištěna pochybení, lyžař či snowboardista přijde na místě o skipas. A kromě toho bude povinen zaplatit pokutu ve výši 100-150 eur.

Nejjednodušší cestou, jak splnit požadavek odpovědnostního krytí, je podle odborníků sjednání komplexního cestovního pojištění. V jeho rámci je zahrnuta i pojistná ochrana pro neúmyslné škody nebo újmy na zdraví ve volitelné výši od jednoho do 15 milionů korun.

„Pro Itálii doporučujeme turistům krytí alespoň ve výši tři až pět milionů korun, protože poškození tam žádají zpravidla jedno z nejvyšších odškodnění na našem kontinentu a jsou v případném vymáhání velmi úspěšní,“ informovala redakci FAEI.cz Eva Trajboldová, manažerka pojištění osob Uniqa.

PSALI JSME:
Lyžování na zahraničních sjezdovkách se může ve chvíli mnohonásobně prodražit

Podle aktuálního reprezentativního průzkumu agentury NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu, jehož se zúčastnilo 1007 respondentů, v letošní zimní sezóně plánují vyrazit na dovolenou na hory více než dvě pětiny Čechů (43 %), přičemž většina z nich ji stráví na tuzemských horách.

„Letošní průzkum potvrzuje rostoucí poptávku po dovolených na horách, která je mimo jiné zapříčiněna příznivější situací s pandemií covid-19,“ informoval naši redakci Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny. V letošní sezóně plánují trávit dovolenou na horách 43 procenta lidí: 68 % z nich zvolí tuzemské hory, 31 % vyrazí do Rakouska, 20 % do Itálie a 12 % na Slovensko.

Už mezi Vánoci a Novým rokem chce podle průzkumu svahy brázdit 15 procent z Čechů, kteří se v letošní sezóně chystají na zimní dovolenou. V lednu je to už 39 procent, nejvíce lidí pak vyrazí v únoru (41 %). Zhruba šestina Čechů (17 %) vyčká na březnové lyžovaní. „Nejvíce Češi jezdí na hory v období jarních prázdnin, které letos vychází v termínu od 7. 2. až 20. 3. 2022,“ uvedl Divoký.

PSALI JSME:
Až polovina úrazů na sjezdovce je vážná, i tak jezdí mnozí bez helmy

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Pojištění

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB