Na výzkum a inovace získala Zentiva 65 miliónů

Více než 65 miliónů korun přidělila Evropská komise v rámci programu Horizon 2020 společnosti Zentiva a jejím partnerům z řad univerzit. Jde o největší a nejvýznamnější rámcový program financující na evropské úrovni vědu, výzkum a inovace.

Jedním z příjemců se Zentiva stala díky účasti Pražského rozvojového centra v konsorciu evropských univerzit. To aktivně propojuje mladé vědce z řad průmyslu a akademického sektoru. Podobný cíl má i program Vynikající věda, který je jedním ze tří pilířů program Horizon 2020. Orientuje se na podporu začínajících výzkumných pracovníků, jejich profesní růst i mezinárodní a mezisektorové výměnné pobyty. “Společný projekt Vývojového centra Zentivy a našich partnerských univerzit uspěl v konkurenci 1718 projektů. Podporu získalo pouze 127 z nich,” upřesňuje Pavel Šebek, ředitel Vývojového centra Zentivy v Praze s tím, že přímo Zentivě a jejím vědcům přiřkl grant přes 7 miliónů korun.

Cílem společného projektu je především zkrátit proces vývoje léčivých přípravků a snížit rizika případného neúspěchu. V případě generik vyvíjených Zentivou tak zvýšit dostupnost životně důležitých léků pro pacienty nejen v České republice, ale také v dalších evropských zemích. Jen u nás totiž představují generické léky zhruba polovinu všech léků, které užívají pacienti. Nízká cena generických léků, které je dána právě jejich efektivním vývojem, je přitom jednou z klíčových podmínek zajištění dostupnosti léků a zároveň finanční udržitelnosti zdravotnických systémů.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky [S] Tiskové zprávy

Nejčtenější

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Další zdražení elektřiny se blíží, varuje energetický expert

Rozhovor
Domácnosti se musí připravit na ohlášené zdražení elektřiny od nového roku. Další skokový růst cen by mohl následovat poměrně brzy. „Na evropském trhu se pomalu blížíme k deficitu výkonu, který zřejmě vyvrcholí v letech 2021 až 2022 v souvislosti s odstavením německých jaderných elektráren. A to ceny zase ´nakopne´ vzhůru,“ řekl v rozhovoru pro Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) Jiří Gavor, výkonný …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru