Na výzkum a inovace získala Zentiva 65 miliónů

Více než 65 miliónů korun přidělila Evropská komise v rámci programu Horizon 2020 společnosti Zentiva a jejím partnerům z řad univerzit. Jde o největší a nejvýznamnější rámcový program financující na evropské úrovni vědu, výzkum a inovace.

Jedním z příjemců se Zentiva stala díky účasti Pražského rozvojového centra v konsorciu evropských univerzit. To aktivně propojuje mladé vědce z řad průmyslu a akademického sektoru. Podobný cíl má i program Vynikající věda, který je jedním ze tří pilířů program Horizon 2020. Orientuje se na podporu začínajících výzkumných pracovníků, jejich profesní růst i mezinárodní a mezisektorové výměnné pobyty. “Společný projekt Vývojového centra Zentivy a našich partnerských univerzit uspěl v konkurenci 1718 projektů. Podporu získalo pouze 127 z nich,” upřesňuje Pavel Šebek, ředitel Vývojového centra Zentivy v Praze s tím, že přímo Zentivě a jejím vědcům přiřkl grant přes 7 miliónů korun.

Cílem společného projektu je především zkrátit proces vývoje léčivých přípravků a snížit rizika případného neúspěchu. V případě generik vyvíjených Zentivou tak zvýšit dostupnost životně důležitých léků pro pacienty nejen v České republice, ale také v dalších evropských zemích. Jen u nás totiž představují generické léky zhruba polovinu všech léků, které užívají pacienti. Nízká cena generických léků, které je dána právě jejich efektivním vývojem, je přitom jednou z klíčových podmínek zajištění dostupnosti léků a zároveň finanční udržitelnosti zdravotnických systémů.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky

Výrazně zdražuje benzín, lihoviny i voda

Červnová inflace činila v meziročním vyjádření 2,8 procenta, takže je výraznější než předpoklad České národní banky (ČNB) z její aktuální prognózy, čítající 2,7 procenta. Inflace je nadále poměrně výrazná, poblíž …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru