Nadace Komerční banky Jistota vloni věnovala na charitu rekordní částku – více než 31 milionů korun

Nadace Komerční banky Jistota rozdělila v loňském roce na společensky prospěšné účely nejvyšší částku ve své historii. Do organizací a projektů na podporu Ukrajiny, na pomoc znevýhodněných rodin s dětmi a paliativní péči, nebo na podporu udržitelné budoucnosti loni směřovalo více než 31 milionů korun. Převážná část této sumy podpořila právě organizace, které pomáhají ukrajinským uprchlíkům.
Nadace Komerční banky Jistota rozdělila v loňském roce na společensky prospěšné účely nejvyšší částku ve své historii. Ilustrační foto: Depositphotos.com

„Nadace Komerční banky Jistota se dlouhodobě a systematicky věnuje pomoci v sociální a společenské oblasti. Rok 2022 byl pro nás výjimečný zejména rozsahem pomoci pro uprchlíky z válkou zasažené Ukrajiny. Mimořádná krizová situace vyvolala v české společnosti ohromnou vlnu solidarity a nejinak tomu bylo i v nadaci Jistota, kdy jsme na pomoc Ukrajině věnovali téměř 18 milionu korun. V rekordně krátké době jsme také dokázali zajistit ubytování v našem ubytovacím zařízení v Praze a na jiných místech pro přibližně ukrajinských 100 maminek s dětmi,“ říká předseda správní rady Nadace Komerční banky Jistota a předseda představenstva Komerční banky Jan Juchelka.

„Mám také radost, že jsme mohli i nadále podporovat oblasti, ve kterých se nadace dlouhodobě angažuje. Uplynulý rok nebyl snadný pro nikoho z nás a spousta lidí řešila i nenadálé finanční výdaje. Rád bych proto poděkoval všem dárcům za jejich ochotu pomáhat. Svými sbírkami a aktivitami nadaci masivně podpořili i naši zaměstnanci napříč celou Skupinou Komerční banky, tedy včetně dceřiných společností, kteří odpracovali obrovský kus práce a věnovali nadaci nemalé finanční prostředky,“ dodává.

Nejvyšší pomoc standardním projektům směřovala do sociální oblasti zaměřené na pomoc rodinám a dětem – celkem rozdělila přes sedm milionů korun. Zároveň Nadace Jistota podpořila více než 100 rodin samoživitelů částkou pěti milionů korun. Největším projektem nadace v oblasti udržitelnosti bylo nastartování dlouhodobé spolupráce s Penzijní společností KB (PSKB) a Nadací partnerství.

V rámci iniciativy Sázíme budoucnost bylo vysázeno téměř 800 stromů a keřů díky štědré podpoře PSKB ve výši dva miliony korun. V letošním roce se chce nadace také zaměřit na téma náhradní rodinné péče, která v roce 2023 pojde výraznou transformací. Kvůli změně zákona o zrušení kojeneckých ústavů je nyní potřeba výrazně více pěstounských rodičů, kteří by se o děti postarali.

Přes půl milionu korun nadace také věnovala na projekty Centra LOCIKA, které Nadace Jistota dlouhodobě podporuje a které upozorňuje na důležitost ochrany dětí před násilím a otevírá ve společnosti téma včasné prevence.

„S Centrem LOCIKA spolupracujeme v rámci Nadace Jistota již několik let a mám obrovskou radost, že se nám v loňském roce podařilo nastartovat spolupráci ohledně projektu na téma domácího násilí. Máme dobrovolníky z řad zaměstnanců, kteří jsou zapálení pro věc a kteří ve svém volném čase vyvíjejí pro LOCIKU mobilní aplikaci. Ta bude naprosto unikátní, protože bude digitálním řešením pro děti ohrožené domácím násilím a přispěje ke včasnému vyhledání pomoci,“ říká Andrea Strnadová, Digital Transformation Lead Komerční banky.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB