Nadační fond pro zdraví dětí zajistil Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze Podolí novou centrální monitorovací stanici

Již 12 let podporuje Nadační fond pro zdraví dětí Ústav pro péči o matku a dítě v Praze 4 - Podolí (ÚPMD) v poskytování vysoce specializované zdravotní péče v oblasti gynekologie a porodnictví. Kromě kontinuálního vzdělávání zdravotnického personálu se podílí i na financování důležitého přístrojového vybavení. Letos zajistil nákup moderní centrální monitorovací stanice za více než 400 tisíc korun. Zakladatelem a hlavním sponzorem nadačního fondu je největší domácí rezidenční stavitel Central Group.
Nová centrální monitorovací stanice pořízená Nadačním fondem pro zdraví dětí. Foto: Central Group

Nadačním fondem pro zdraví dětí byla do ÚPMD na jednotku intenzivní péče pro novorozence pořízena špičková centrální monitorovací stanice, která umožňuje ošetřujícímu personálu kontinuální sledování životních funkcí u všech hospitalizovaných novorozenců a v celém prostoru JIP. „Záznam vitálních funkcí u kriticky nemocných novorozenců je dostupný pro lékaře oddělení i ze vzdálených přístupů. S pomocí centrální monitorovací stanice je možné reagovat na alarmové příhody a snížit zdravotní rizika u vysoce zranitelné populace novorozenců,“ popsal největší výhody monitorovací stanice ředitel Ústavu pro péči o matku a dítě v pražském Podolí doc. MUDr. Jaroslav Feyereisl, CSc. Pořizovací cena přístroje byla více než 400 tisíc korun a ročně pomůže více než 350 nedonošeným a kriticky nemocných novorozencům.

Přístroje i vzdělávání lékařů

Specifické postavení tohoto špičkového pražského zařízení vyžaduje také kontinuální vzdělávání zdravotnického personálu. To díky podpoře Nadačního fondu pro zdraví dětí může probíhat nejen v České republice, ale ve velké míře i v zahraničí. Tato důležitá podpora vzdělávání lékařů a dalších zdravotnických pracovníků znamená následně i pomoc pacientům, kterým se tak dostává vynikající péče. „Jsme si dobře vědomi, že vysoká odborná úroveň lékařů v ÚPMD umožňuje úspěšně léčit velmi komplikované případy, které nebyly v minulosti v českých podmínkách vůbec řešitelné. Proto jsme velmi rádi, že můžeme prostřednictvím nadačního fondu přispět k výraznému pokroku v této důležité oblasti,“ řekla výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková.

Ústav pro péči o matku a dítě koncentruje ohrožené novorozence z celé České republiky. Vysoce specializovaná péče vyžaduje i velmi sofistikovanou a finančně nákladnou techniku. Činnost Fetálního centra je závislá na dostupnosti kvalitních ultrasonografických přístrojů a instrumentária pro fetální operace. „Úspěšnou operací plodů uvnitř dělohy odborná péče o těhotnou a plod zdaleka nekončí. Po porodu všech rizikových novorozenců je nutná speciální neonatologická technika, která dává šanci i těm nejvíce ohroženým dětem,“ vyzdvihuje důležitost přístrojového vybavení Feyereisl.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Proč se zapsat do registru dárců kostní dřeně?

Každoročně onemocní v naší zemi stovky lidí včetně malých dětí leukémií, zhoubnými nádory, či těžkými útlumy krvetvorby a dalšími vážnými nemocemi, které jsou léčitelné pouze transplantací kostní dřeně. Bohužel v …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB