Nájmy v Praze meziročně vzrostly o osm procent

V Praze došlo k meziročnímu zvýšení cen nájmů v průměru o osm procent. Na trhu chybí hlavně garsonky a byty 1 + kk. Informovala o tom společnost Century 21.
Zdroj: cenovamapa.org

Naopak velmi dobrá je podle ní nabídka nájemních bytů v kategorii 3 + kk nebo 3 +1. Větší byty prý obecně nejsou tolik žádané, ale přesto jejich nabídky mizí rychleji, než dříve. I kvůli stále stoupajícím cenám bytů, volí totiž lidé právě raději levnější byty o menší výměře.

„Ceny nájmů jsou velmi různorodé a je zavádějící uvádět průměr. Byt 1 + kk lze pronajmout za osm tisíc ale i za 25 tis. Kč. O ceně rozhoduje především poloha, typ nemovitosti a její vybavení. V neposlední řadě také vzdálenost od MHD, především od metra,“ říká provozní ředitel realitní společnosti Century 21 Czech Republic Tomáš Jelínek, podle nějž tempo růstu nájemného kopíruje tempo růstu cen bytů.

Předpokládá se pokračující stagnující nabídka a vyšší poptávka u tržního nájemného. Tento trend ve velkých městech bude nadále tlačit na pokračující mírný růst cen nájemného. Rostoucí ceny v Praze zároveň zvyšují ceny nájmů i v okolí metropole, kde je i velká poptávka po pronájmech rodinných domů, nebo jejich částí.

PSALI JSME:
Pražské a brněnské byty dál zdražují. Meziročně o deset procent

Zavřít reklamu ×
  1. Jak to říkal jeden ekonom . Nastane doba kdy chudí prostě nedosáhnou na hypotéku a budou muset jít do nájmu . Co poradí ten ekonom teď ?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Bydlení

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.