Nastal čas přezouvání pneumatik: Řidiči ve velkých městech čekají až pět dní

S koncem března skončila zákonná povinnost mít přezuto na zimní pneu za nepříznivých povětrnostních podmínek, která platila od listopadu. A s oteplením se výrazně zvýšil zájem motoristů o přezouvání na letní pneumatiky. Čekací doba na přezutí se ale ve velkých městech, jako jsou Praha a Brno, prodloužily až na pět dnů. Vyplývá to z údajů servisů a prodejců, o nichž informovaly České noviny.
S koncem března skončila zákonná povinnost mít přezuto na zimní pneu za nepříznivých povětrnostních podmínek, která platila od listopadu. Foto: Pixabay

Podle aktuálního průzkumu internetového obchodu Pneumatiky.cz mezi řidiči i pneuservisy by do týdne mělo mít letní gumy více než 92 procent aut. Další tři procenta motoristů obouvají celoroční pneumatiky a zbývající řidiči výměnu neřeší a budou dále jezdit na zimních pláštích, informoval server.

„Takové chování ale nemá žádný logický důvod. Zimní pneumatiky se od letních liší směsí i prořezáním. Pokud panují vyšší teploty, prodlužuje se brzdná dráha na suchu až o deset procent a na mokru téměř o polovinu,“ uvedl ředitel obchodu Vojtěch Schwangmaier.

AUTOBAZARY? OBĚ SADY PNEU MÁ KAŽDÝ DRUHÝ VŮZ

Podle společnosti ESSOX, která se specializuje na podporu prodeje nových i ojetých vozů, je pro české řidiče je změna obutí pneumatik ze zimních na letní a naopak víceméně samozřejmostí. Přibližně polovina automobilů, které v českých autobazarech hledají nového majitele, je nabízena i s druhou sadou pneumatik. Tu velmi často prodávají původní majitelé spolu s automobilem. Vyplynulo to z marketingového průzkumu, který ESSOX uskutečnil mezi dvaceti renomovanými autobazary.

„Druhá sada pneumatik zásadním způsobem ovlivňuje, zda si kupující vyhlídnuté auto pořídí – a také jakou formu financování zvolí,“ uvedl Ivan Straka, vedoucí úseku marketingu společnosti ESSOX. O existenci druhé sady nebo možnost jejího pořízení se při koupi vozu podle zkušeností dotázaných autobazarů zajímají přibližně dva z pěti kupujících.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Motorismus

Devatero, jak postupovat při nákupu ojetého auta

Uvažujete o koupi ojetého auta, ale netušíte, na co všechno si dát pozor? A co všechno taková koupě ojetiny obnáší? Připravili jsme pro vás devět základních rad, které by vám mohly v rozhodování pomoci.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Nákupní centra před Vánoci? Ochranka vše nevyřeší, říká streetworker

Rozhovor
Tomáš Klumpar pracuje s dětmi a mladými lidmi z problematického prostředí na pražském Žižkově a v Nuslích. Je vedoucím Beztíže - specializovaného oddělení Domu dětí a mládeže Praha 3 – Ulita. Se svým týmem se pokouší snižovat v této skupině výskyt drogové závislosti nebo drobné kriminality. „Nedávno jsme s kolegy počítali, na kolik vyjde takový problémový mladý člověk daňové poplatníky, pokud s ním nikdo nezačne …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru