Navzdory celosvětové pandemii i zákazu obchodu s USA společnost Huawei stále vykazuje růst

Nárůst tržeb o 9,9 % oproti stejnému období loňského roku i splněná očekávání. Technologická společnost Huawei dnes zveřejnila své hospodářské výsledky za uplynulá tři čtvrtletí roku 2020, které byly navzdory krizi spojené s pandemií nového koronaviru Covid-19 i stupňujícímu se obchodnímu napětí s USA příznivé.
Navzdory celosvětové pandemii i zákazu obchodu s USA společnost Huawei stále vykazuje růst. Ilustrační foto: FAEI.cz

Během období leden až září společnost Huawei vytvořila tržby ve výši 671,3 miliardy čínských jüanů (100,4 mld. dolarů), což je nárůst o 9,9 %. Čisté ziskové rozpětí společnosti v tomto období činila osm procent. Během prvních tří čtvrtletí roku 2020 obchodní výsledky společnosti Huawei v zásadě splňovaly očekávání.

Světová pandemie koronaviru Covid-19 vystavila globální dodavatelský řetězec společnosti Huawei silnému tlaku a její výroba i provoz se nyní potýkají se zcela novými výzvami. Společnost se ale i nadále snaží přicházet s řešeními, které jí umožňují postupovat vpřed a plnit své závazky vůči zákazníkům a dodavatelům.

Huawei se do budoucna hodlá zaměřit především na rozvíjení svých silných domén v oblasti ICT, jako jsou umělá inteligence (AI), cloudové služby, 5G technologie a výpočetní technika, aby mohla poskytovat individuální řešení pro každou situaci, pokročit ve vývoji průmyslových aplikací a společně se svými partnery vytvářet nové hodnoty prostřednictvím sítí páté generace. Společnost si stanovila za cíl pomoci podnikům s rozvojem jejich podnikání a vládám s posílení domácího průmyslu, přinést benefity občanům a zlepšit celkovou správu a řízení.

Odvětví ICT se stalo nejen základním kamenem moderní společnosti, ale i významnou hnací silou udržitelného sociálního, ekonomického a environmentálního rozvoje. Společnost Huawei věří, že se rychlý a zdravý vývoj v rámci odvětví ICT bude opírat o otevřenou spolupráci a vzájemnou důvěru napříč celým odvětvím v globálním měřítku. Hodlá proto i nadále úzce spolupracovat se svými globálními partnery a prostřednictvím svých inovativních technologií ICT vytvářet větší hodnoty pro zákazníky, a to i navzdory složité situaci, které v současné době čelí. Společnost hodlá vytrvat ve svém nasazení v boji s pandemií, v podpoře ekonomického růstu a pokračovat ve svých krocích vedoucích ke společenskému pokroku.

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Salutem Fund vstoupil na Burzu cenných papírů

SALUTEM FUND SICAV a. s., realitní investiční fond pro kvalifikované investory, je od 9. února 2021 obchodovaný na pražské Burze cenných papírů. Cílem vstupu fondu na burzu je navýšení tržní kapitalizace. Minimální …

ČSÚ: Na co se ptáme při Sčítání 2021

V nadcházejícím sčítání lidu, které začíná 27. března, se zjišťuje o polovinu méně údajů než před deseti lety. Statistici maximálně využili existující data z registrů a ptají se pouze na to, co není možné zjistit …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru