Nejlepší sazby u nejdelších fixací

Banka Creditas změnila nabídku hypoték. Nově její klienti nebudou muset platit za zpracování úvěru ani za on-line ocenění zastavované nemovitosti. Nově nastavená je také struktura úrokových sazeb, kde výše sazby klesá s délkou fixace. A to je změna k zamyšlení.
Nejlepší sazby u nejdelších fixací. Ilustrační foto: Depositphotos.com

„Creditas má nyní unikátní nabídku v tom, že čím delší fixaci si klient zvolí, tím lepší sazbu má. Na tu nejlepší lze dosáhnout při fixaci na deset let. Naše logika vychází z toho, že právě dlouhodobé fixace dávají bance i klientovi větší jistotu a chrání ho před tržními výkyvy,“ sdělila našemu webu ředitelka komunikace Lucie Brunclíková.

Na sazbu 1,89 procenta ročně lze u Creditasu dosáhnout u hypoték na nemovitosti k bydlení s fixací sazby na deset let, druhá nejnižší sazba činí 1,99 % ročně a má fixaci na sedm let.

Creditas ovšem není ani jediná, ani první, která v tomto trendu vykročila do příštího roku. Podobnou nabídku již avizovala Equa bank, která nabízí tříletou fixaci za 2,09 % a pětiletou za 1,99 procenta. Ještě dříve k tomuto trendu přistoupily mBank a Sberbank.

PSALI JSME:
Dvě třetiny lidí letos fixují sazby hypoték na sedm až deset let

Banky sice argumentují tím, že je to dobré pro lidi, ale jak známe jejich obecnou licoměrnost, musí to být výhodné hlavně pro ně. Desetileté fixace navíc nejsou u všech bank samozřejmostí, nejběžnější jsou tří a pětileté. U velkých bank jako je KB, Česká spořitelna, ČSOB (Hypoteční banka) navíc bývá u obou fixačních délek stejný úrok.

Faktem ovšem je, že ještě podle srpnového přehledu serveru Porovnej24.cz převážná většina hypoték byla s delší fixací pro klienta dražší. Nabízejí se však dva důvody, proč banky začínají obracet. Prvním z nich je obrana proti refinancování, kdy například Moneta Refinanso neváhá nabídnout úrok 1,79 procenta u desetileté fixace, 1,69 % u sedmileté, pětileté i tříleté. U pojištěných vkladů jde ještě níž (až na 1,49 %).

Druhým důvodem je, že banky očekávají zlé časy obecně a mají proto jen malé obavy z toho, že by centrální banky včetně ČNB v krátkodobém horizontu sáhly ke zvýšení sazeb. Ukázalo se totiž, že neplnění inflačních cílů jim těžkou hlavu nedělá.

PSALI JSME:
Další vlna zlevňování hypoték je tu, vyplatí se počkat. Moratorium skončilo a banky nekrvácí

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Inflace v Česku zaostala za očekáváním

Inflace v Česku po dlouhé době zaostala za prognózami. V červenci podle údajů českého statistického úřadu činila meziročně 17,5 procenta, zatímco Česká národní banka (ČNB) počítala s 18,8 procenta. Trh pak čekal …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB