Nejsi očkovaný? Máš padáka! Firmy se chystají propouštět neočkované zaměstnance

Americká divize společnosti T-Mobile se připravuje propustit všechny své zaměstnance, kteří nejsou očkování proti covidu. Pokud si zaměstnanci nezajistí plné očkování do 2. dubna letošního roku, čeká je vyhazov. Zprávu dnes přináší agentura Bloomberg, které měla možnost nahlédnout do dokumentů z vnitřní komunikace firmy.
Korporace vakcinaci vnímají jako nejlepší možnost, jak si do budoucna uchránit svoji ziskovost. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Opatření se týká všech zaměstnanců amerického T-Mobilu, kteří pravidelně nebo příležitostně dochází do kanceláří společnosti. Výjimky firma připouští ze zdravotních nebo náboženských důvodů. Americký T-Mobile je první větší společností, která se k takovému kroku uchyluje. Zaměstnává zhruba 75 tisíc lidí.

Některé jiné společnosti se snaží na zaměstnance také tlačit, aby se nechali očkovat, avšak nezacházejí do krajnosti. Například American Express vykazuje neočkované zaměstnance k práci mimo kancelář, tedy k práci na distanční bázi, například formou home office.

Nelze tak s určitostí tvrdit, že americký T-Mobile nastoluje nový trend. Každopádně je zřejmé, že korporátní Amerika bude vůči neočkovaným stále nesmlouvavější. Stále nekompromisněji budou proti neočkovaným zjevně postupovat také evropské firmy.

PSALI JSME:
Povinné očkování ve firmách rozděluje zaměstnance. Manažeři jsou za soudce

Korporátní svět tak tlačí na vakcinaci, neboť vnímá, že s celosvětově zrychlující inflací a rostoucím zadlužením se omezují možnosti vládní pomoci ekonomikám za veřejné peníze při případných dalších lockdownech. Korporace tak logicky vakcinaci vnímají jako nejlepší možnost, jak si do budoucna uchránit ziskovost svoji i svých akcionářů.

Podobná logika platí jak v Americe, tak v Evropě.

Ostatně největším akcionářem amerického T-Mobilu je německý Deutsche Telekom, jenž vlastní takřka 47 procent akcií. Hlavním, takřka třetinovým akcionářem Deutsche Telekom je pak Německo, resp. německá vláda. Německo přímo ovládá takřka čtrnáct procent akcií Deutsche Telekom. Dalších sedmnáct procent kontroluje KfW, německá státní investiční a rozvojová banka.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Necháme se naočkovat, pokud to bude nutné kvůli práci

Zavřít reklamu ×
  1. Me bylo receni, na prac. pohorovu, ze by bylo dobre se nechat naockovat, kvuli praci, no to jsme to teda dopracovali, nehlede na to ze je tu cim dal vic firem, ktere nabiraji lidi jen na par mesicu, kvuli vydelku a stalou praci tu je vsude kolem temer nemozne sehnat, pokud nechcete delat nekde v montovne za min. mzdu, jdu blejt.

  2. Pokud raději společnost hazarduje se zdravím zaměstnanců na experimentálních vakcínách se zjevnými toxickými účinky jen proto, aby uchránila svůj zisk, tak si zaslouží zkrachovat! Spousta lidí si myslí, že když je něco nazvané „vakcína“ , tak se jim nemůže nic stát, ovšem to je naprosto nezodpovědný a sobecký přístup.

  3. Takže v první řadě tu jde, jako vždy, o byznys. Tak se nenechme oblbovat tím, že chráníme sebe nebo své staré a nemocné spoluobčany. ONI potřebují lidi jen k tomu, aby mohli makat až na dno svých sil a pokud zdechnou po vakcinaci, tak to nebolí ekonomiku tolik, jako když onemocní a jsou týden doma.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Rekordní rok pro Shopsys. Po letech je firma v zisku

Společnost Shopsys, která se zabývá tvorbou e-shopů pro největší hráče na trhu, informovala, že uzavřela fiskální rok se ziskem 11 milionů korun. Je to údajně již popáté v řadě, kdy firma vykazuje meziroční růst …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB