Nejvyšší platy jsou v Praze

Hledáte práci? Co je pro vás rozhodujícím faktorem? Výše platu? Podmínky? Benefity? Lokalita? Z nejnovějších průzkumů vyplývá, že nezaměstnanost v České republice stále klesá a průměrná mzda se stále zvyšuje.

Podle statistik je současná průměrná hrubá mzda 26 480,- Kč. Také se vždy nad takovými statistikami rozčílíte a divíte se, jak se to počítá?

Zkrátka se vysčítají platy vybraného počtu lidí a udělá se průměr, jenže platy zaměstnanců v Praze a například na severu Čech či na Moravě se mnohdy liší i o 10 tisíc korun. V Praze jsou platy nejvyšší a průměrná hodinová sazba je zhruba 200,-. Za stejnou práci dostanete v Chomutově o polovinu méně. To je důvod, proč stále více lidí z regionů odchází za prací do Prahy. Pokud i vy přemýšlíte o změně regionu, není nic jednoduššího, než zavítat na internet a do vyhledávače si zadat “hledám práci v Praze”. Nebo se podívejte na různé pracovní portály a na aktuální nabídky práce.

Než ale uděláte to zásadní rozhodnutí, je třeba si uvědomit, že v Praze jsou daleko vyšší životní náklady! Budete muset cestovat, tedy zaplatíte více za benzín a naftu nebo za lístky na MHD. Bydlení v Praze se též od jiných regionů liší. Nájem za garsonku v Praze se pohybuje kolem 8 – 12 tisíc, za tyto peníze např. V Ústí nad Labem máte byt 2+1. Když si chcete koupit byt, tak za garsonku v Praze zaplatíte milión a více, za tyto peníze byste v Chomutově měli dva byty 4+1. Stejně tak zaplatíte mnohem více za jídlo v restauracích a kavárnách, než v jiných městech. Každá mince má zkrátka dvě strany a své PRO i PROTI. Naše hlavní město sice nabízí vyšší platové podmínky, ale životní náklady lidem rázem v hlavním městě vzrostou.

Pokud vás ani tento fakt neodradil a chcete zkusit v Praze své štěstí, neváhejte a hledejte práci! Např. webový portál airjobs.cz vám v tom pomůže, najdete zde řady aktuálních nabídek práce. Zároveň si můžete vytvořit vlastní profil a pravidelně budete informováni o nových pracovních možnostech. Také si pomocí rad od personalistů sestavíte profesionální životopis a rychle se zorientujete na trhu práce.

Kromě Prahy se během léta vyplatí pracovat i v sezónních střediscích, tedy v lázeňských městech (Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy lázně, Libverda atd.) a také v lokalitách, kde jsou velká koupaliště, přehrady a přírodní bazény. Práce je zkrátka všude dost, jen člověk musí hledat tu pravou. Dalo by se to přirovnat k lásce. Také člověk chvíli hledá, než najde toho pravého partnera. Ale jak se říká – kdo hledá, ten najde! Hodně štěstí!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru