bool(false)

Nejvyšší platy jsou v Praze

Hledáte práci? Co je pro vás rozhodujícím faktorem? Výše platu? Podmínky? Benefity? Lokalita? Z nejnovějších průzkumů vyplývá, že nezaměstnanost v České republice stále klesá a průměrná mzda se stále zvyšuje.

Podle statistik je současná průměrná hrubá mzda 26 480,- Kč. Také se vždy nad takovými statistikami rozčílíte a divíte se, jak se to počítá?

Zkrátka se vysčítají platy vybraného počtu lidí a udělá se průměr, jenže platy zaměstnanců v Praze a například na severu Čech či na Moravě se mnohdy liší i o 10 tisíc korun. V Praze jsou platy nejvyšší a průměrná hodinová sazba je zhruba 200,-. Za stejnou práci dostanete v Chomutově o polovinu méně. To je důvod, proč stále více lidí z regionů odchází za prací do Prahy. Pokud i vy přemýšlíte o změně regionu, není nic jednoduššího, než zavítat na internet a do vyhledávače si zadat „hledám práci v Praze“. Nebo se podívejte na různé pracovní portály a na aktuální nabídky práce.

Než ale uděláte to zásadní rozhodnutí, je třeba si uvědomit, že v Praze jsou daleko vyšší životní náklady! Budete muset cestovat, tedy zaplatíte více za benzín a naftu nebo za lístky na MHD. Bydlení v Praze se též od jiných regionů liší. Nájem za garsonku v Praze se pohybuje kolem 8 – 12 tisíc, za tyto peníze např. V Ústí nad Labem máte byt 2+1. Když si chcete koupit byt, tak za garsonku v Praze zaplatíte milión a více, za tyto peníze byste v Chomutově měli dva byty 4+1. Stejně tak zaplatíte mnohem více za jídlo v restauracích a kavárnách, než v jiných městech. Každá mince má zkrátka dvě strany a své PRO i PROTI. Naše hlavní město sice nabízí vyšší platové podmínky, ale životní náklady lidem rázem v hlavním městě vzrostou.

Pokud vás ani tento fakt neodradil a chcete zkusit v Praze své štěstí, neváhejte a hledejte práci! Např. webový portál airjobs.cz vám v tom pomůže, najdete zde řady aktuálních nabídek práce. Zároveň si můžete vytvořit vlastní profil a pravidelně budete informováni o nových pracovních možnostech. Také si pomocí rad od personalistů sestavíte profesionální životopis a rychle se zorientujete na trhu práce.

Kromě Prahy se během léta vyplatí pracovat i v sezónních střediscích, tedy v lázeňských městech (Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy lázně, Libverda atd.) a také v lokalitách, kde jsou velká koupaliště, přehrady a přírodní bazény. Práce je zkrátka všude dost, jen člověk musí hledat tu pravou. Dalo by se to přirovnat k lásce. Také člověk chvíli hledá, než najde toho pravého partnera. Ale jak se říká – kdo hledá, ten najde! Hodně štěstí!

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Mít nové technologie neznamená inovovat

Fintech se stalo módním slovem a každá banka jej zařadila do svého slovníku. Podobně jako před několika lety CRM, tedy řízení vztahů se zákazníky. Podle požadavků těchto trendů banky investují až stovky milióny korun do technologií s pocitem, že mají fintech a CRM vyřešeny, a že jsou moderní bankou reagující na …

5 tipů nejen pro podnikatele, jak se vypořádat s nebankovní půjčkou

Lidé mnohdy tápou v základních pojmech a principech fungování finančních produktů. Ve světě půjček jim však v loni vyšel vstříc nový zákon o spotřebitelském úvěru, který například omezil přemrštěné sankce poskytovatelů nebo umožnil přehlednější porovnání různých půjček. Jiná je situace v oblasti úvěrů pro firmy a …

Nejčtenější

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru