„Nejvyšší soud“ pro Ethereum

Názor
Zakladatel společnosti Matter Labs Alex Gluchowski navrhl, aby Ethereum zřídilo „nejvyšší soud“, který by rozhodoval o transakčních sporech a tzv. on-chain sporech.
Zakladatel společnosti Matter Labs Alex Gluchowski navrhl, aby Ethereum zřídilo „nejvyšší soud“. Ilustrační foto: Pixabay.com

S tím, jak roste a diverzifikuje se využívání sítě Ethereum, je stále důležitější, aby se smluvní, vlastnické, uživatelské a další spory řešily spravedlivě. Jde o proces, který je na tradičních trzích již dlouho zavedený a v jehož rámci mohou vlastníci aktiv řešit problémy prostřednictvím tradičních soudních systémů.

Nicméně čerstvost kryptoměn a blockchainu znamená, že v tomto ohledu není mnoho zavedeno v právních precedentech. Ačkoli ve Spojeném království se právní komise zabývá tím, jak stanovit vlastnická práva k digitálním aktivům, z právního hlediska je v tomto směru ještě kus cesty před námi.

Proto je potenciální nejvyšší soud on-chain pro Ethereum zajímavým řešením rostoucího problému. Složení jakéhokoli takového systému by však muselo projít procesem schvalování ze strany širšího okruhu vývojářů a komunity Etherea.

Autor je analytik krypto trhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Společnost Visa testuje inovaci plateb za ethereum „gas fee“

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Akciový trh ignoruje realitu (3.)

V posledních dnech se na stránkách Finančních a ekonomických informací (FAEI.cz) v rubrice Investice věnujeme americkému akciovému trhu a sektorové analýze, kterou připravil analytik společnosti BH Securities Tumur …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB