Německo chce imigranty deportovat do Uzbekistánu

Plány evropských zemí na deportaci imigrantů krachují. Británii se nedaří imigranty vypudit do Rwandy, Itálii zase do Albánie. Německo chce Afghánce vyhošťovat do Uzbekistánu, ale už teď připouští, že se to asi nepovede.
Bývalá německá kancléřka Angela Merkelová spustila příliv milionů imigrantů do Evropy. Německo teď chce vyhošťovat Afghánce do Uzbekistánu. Ilustrační foto: Depositphotos.com

„Pokud není kontinent jako Evropa, s 500 miliony obyvatel, schopen přijmout milion Syřanů, zřejmě přechodně, je to v rozporu s našimi hodnotami,“ pronesla v lednu 2016 německá kancléřka Angela Merkelová. Miliony imigrantů nakonec Evropa přijala.

V rozporu s hodnotami je ale hlavně to, že jen několik let poté, co je masově a nezřízeně přijímala, se jich chce zbavovat – a neví si s tím rady. Od fiaska k fiasku. Ode zdi ke zdi – a hlavou do zdi.

Hranice otevřené ekonomické imigraci mohou být stěžejní hodnotou klasického liberalismu. Ale jen tehdy, pokud je ona ekonomická migrace za prací a vytvářením hodnot. Pokud jde o ekonomickou migraci za sociálními dávkami, ba dokonce za ničením hodnot, nejde o klasický liberalismus, ale o progresivistický socialismus. Navíc, jak teď vidíme, notně krátkozraký socialismus.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 6
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  1. KL Květoslav Lanča

    Němci začali se zánikem Evropy a teď chtějí aby se na tom podíleli i ostatní.Prostě solidarita podle Germánů.

  2. Ka Karel

    hlavně jak pořád čtu zprávy kolik zase zachránili neziskovky a další a …alou s nimi do Itálie …no a pak se to nadělení bude přerozdělovat..pak ti imigranti v Řecku a další se tlačí z Běloruska…….takže to pořád pokračuje..prostě jim necpat peníze/sociální dávky za nicnedělání a oni s těmi nájezdy přestanou kdýž jim ti pečení holubi ci jim tady lítají do huby odlétnou…

  3. ap antonín prokůpek

    Dobrý den. Nejde o žádný socialismus, liberalismus, jde o naprosto otevřený nový kolonialismus, ale naruby. Kolonizovat totiž budou občané bývalých kolonií země svých původních kolonizátorů. Za peníze a podpory Saudů a nemalé radosti našich , tak skvělých, spojenců za louží, neboť je to pouhá součást hospodářské války mezi USA a Evropou. V tomto pohledu pak ti, kdo toto celé pomohli realizovat, jsou zrádci svých národů a Evropy celkově. Přeji krásné dny.

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB