Neplatíte za televizi, protože na ni nekoukáte?

Poradna
Neposloucháte žádnou ze stanic Českého rozhlasu, ani nesledujete Českou televizi, takže se vám nechce platit koncesionářské poplatky? Tedy za letošní rok dohromady 2160 korun, což není zase tak malá daň za něco, co nevyužíváte. Jenže bohužel, podle zákona se platí nikoli za sledování, ale vlastnictví přístroje.
Neplatíte za televizi, protože na ni nekoukáte? Pokuta za nepřihlášenou televizi činí deset tisíc korun, za rozhlasový přijímač polovinu. Ilustrační foto: Pixabay.com

Dobrá zpráva je, že každá domácnost platí pouze jednou. Tedy maximálně 135 Kč za televizi a 45 Kč měsíčně za rozhlas bez ohledu na to, kolik je v rodině potenciálních diváků či posluchačů, či jaký počet přístrojů se v domácnosti nachází.

Ta horší pak zní, že za předmět koncesionářského poplatku se pokládá každý přístroj schopný přijímat televizní či rozhlasový signál. Je tedy třeba myslet například na to, že rozhlasové stanice bývají běžnou součástí programové nabídky televizorů.

Bránit se prohlášením

Povinnost hradit koncesionářské poplatky vzniká automaticky zakoupením si příslušného přístroje (prvního v domácnosti, pozn. aut.) a uživatel je povinen do 15 dní tuto skutečnost nahlásit. Buď České televizi (ČT) či Českému rozhlasu (ČRo) přes jejich portály, nebo osobně na České poště.

Z pohledu veřejnoprávních médií je za poplatníka považován každý odběratel elektrické energie, takže se seznamy odběratelů a poplatníků porovnávají a potenciální neplatiči jsou obesíláni. Po obdržené výzvě musí odběratel elektřiny do 30 dní čestně prohlásit, že nevlastní televizní ani rozhlasový přístroj, nebo že už hradí poplatky na jiné adrese.

Hrozí pokuta i penále

„Zapomenete-li čestné prohlášení poslat, média veřejné služby budou automaticky předpokládat, že přijímač vlastníte, ale neplatíte za něj. Pokuta za nepřihlášenou televizi činí deset tisíc korun, za rádio polovinu,“ upozorňuje Štěpán Smoleja, vedoucí právního oddělení společnosti UlovDomov.cz, která poskytuje služby pronajímatelům bytů.

Důležité je tedy nezapomenout odpovědět na výzvu zaslanou médiem, protože jinak hrozí nepříjemné penále. Na druhou stranu budou veřejnoprávní instituce těžko kontrolovat vybavení bytu, zvláště při dnešní oblibě malých a přenosných přístrojů, zda prohlášení odpovídá skutečnosti.

PSALI JSME:
V přechodu na nový televizní standard DVB-T2 tápou především senioři

Kdy se platit nemusí?

Člověk může být osvobozen od hrazení poplatků v situaci, kdy součet příjmů všech členů domácnosti za uplynulé čtvrtletí nepřesahuje 2,15násobek životního minima. Poplatky nemusí hradit ani lidé postižení úplnou či praktickou slepotou obou očí nebo oboustrannou úplnou či praktickou hluchotou za předpokladu, že v jejich domácnosti nežije žádný člen, který dané podmínky nesplňuje. A platit nemusejí ani školy uvedené v rejstříku škol.

Odhlášení se z povinnosti platit poplatky, nejen za sebe, ale i zemřelou osobu v nyní již opuštěné domácnosti, je mnohem jednodušší na poště, než při komunikaci s ČT či ČRo. Obvykle stačí se na místě prokázat úmrtním listem osoby, za níž poplatek odhlašujete.

PSALI JSME:
Nové technologie umožňují nevidomým „vidět“

Nejdřív majitel, pak nájemník

Možná vás překvapí, že po přestěhování se do pronajatého bytu vybaveného přijímači, platí poplatky první měsíc majitel a až od druhého nájemník. „Pokud majitel již poplatky hradí ve vlastním trvalém bydlišti, podruhé je platit nemusí. Tato podmínka se však nevztahuje na pronájem v rámci podnikání, kdy se musejí poplatky hradit za všechny televizní a rozhlasové přijímače,“ uvádí Štěpán Smoleja.

Majitelé ubytovacích zařízení tedy musejí zaplatit 135 korun měsíčně za každý televizní přístroj, který se nachází v jejich pokojích, a této povinnosti nebyli zbaveni ani během posledního roku, kdy měli své podnikání kvůli covidu zakázané.

Podnikatelé za každý přístroj

Obdobné je to v případě restaurací, ale i kadeřnictví, obchodů apod. Zatímco fyzické osoby nepodnikající platí poplatek pouze jednou, tak právnické osoby a fyzické osoby podnikající musejí platit rozhlasový nebo televizní poplatek z každého rozhlasového nebo televizního přijímače, který používají k podnikání nebo v souvislosti s ním.

PSALI JSME:
Lidé se poflakují doma. Netflix na tom vydělává

Tedy dokonce za autorádio, pokud je vůz využíván ke služebním účelům, nebo za služební počítač či notebook.

Nezapomínat na autorské poplatky

Jako závěrečná perlička poslouží konstatování, že to není jediný poplatek, když majitel pustí v restauraci televizi nebo rádio. Podle autorského zákona (č. 121/2000 Sb.) hradí autorské poplatky každá fyzická nebo právnická osoba, která zpřístupňuje autorská díla, umělecké výkony a zvukové či zvukově obrazové záznamy veřejnosti prostřednictvím rozhlasového nebo televizního přijímače.

A např. obchod, restaurace, služby, obchodní centrum i hotel jsou veřejným místem, kam může kdokoli přijít a komu tento audiovizuální poslech majitelé prostor umožňují.

PSALI JSME:
Policisté v TV show postupují nezákonně, varuje ombudsman

Zavřít reklamu ×
  • Ano, je to zlodějina rozhlas nevím ani jak naladit , jestli ještě vůbec funguje, televizi občas pustím. No podle mě je to jen další daň pro občany, protože je to povinné , to mi nikdo nevymluví. Česká televize by si bez poplatků nevidělala ani na své platy. Č. rozhlas už vůbec na nic, to je neziskovka, která vysává peníze ostatním, nejenom bohatým , ale i chudákům. Navíc nezlobte se na mě, ale to člověka dokáže vytočit, když si taková nicka jako Č. rozhlas, řekne o peníze, které si ale vůbec nrezasloužila. Počítám, že Č. rozhas poslouchá asi tak 500 důchodců a to většinou 80 a vejš, jedině každý den pohádku na dobrou noc. Za mě osobně jsem myslel, že Český rozhlas už je dávno mrtvej, ale tady vidím, že mrtvola se ještě hýbá, no potěž pánbůh. V zápavě dnešních informačních technologijích je Č. rozhas suběkt, který tu už dávcnbo nemá být, na rzdíl Č televize, která ještě alspoń trochu smysl má. 😀

   • Téměr v každé kanceláři denně od rána do konce pracovní doby (až na malé pauzy) hraje radio.

    • Pokud nepracujete doma, tak v těch vašich kancelářích má povinnost platit zaměstnavatel. Ale asi v tom máte zmatek, to že někde hraje rádio, neznamená, že to je ČRo.

    • Je znát že tato pokleslá společnost je rozdělena na bohaté ještě více bohaté a vydírané chudáky je jenom dočasu kdy se to pohne jestli už není pozdě lidi proberte se konečně.

   • Je to věc názoru.
    Televizi neplatím, od svých 25 let ji také nemám. Ale rozhlasový poplatek platím a platím ho rád. Český rozhlas považuji za velmi kvalitní médium a poslouchám jej často.

   • Vlastnictví televize, mikrovlnky a rádia jsem se vzdal již před 5 lety. A mohu říci, že to bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí !

    • 🙂
     Tak ono čučet do mikrovlnky je leckdy asi zábavnější, než čučet na televizní seriály…
     Ale já se mikrovlnky vzdát nikdy nemohu, nikdy jsem ji neměl.

  • Já bych se tim nechlubil že se nedíváte na čt, přiznávate se k tomu, že jste polointeligenti.

   • Takže polointeligenti se nekoukají na čt? Zajímavé. Pokud by byla nezávislá a nestranná, koukal bych na ní rád, ale v současné situaci se rád zařadím mezi polointeligenty, než být mezi celoblby co na ní čučí a těm nesmyslům věří…

   • Polointeligent, jak jste nato došel? To asi tím pravidelným koukáním na ČT? Jste napsal, blbost holt inteligent z ČT.

 1. Nastesti takove hovadini v UK nejsou. Zde se plati jen pokud je TV pripojena na antenu nebo za jakekoliv zive vysilani. Doma mame jenom Netfilx ale i tak na TV moc nekoukame tak jsme se jednoduse odhlasili a TV licenci neplatime.
  Jinak TV licence stoji myslim cca £150

 2. Tak asi takhle: televizi schopnou prijmu nemam a ani netusim k cemu by mi takove praveke medium bylo dobre. Cekam na celoplosnou digitalizaci rozhlasu jak na smilovani, protoze pak mi konecne budou moct polibit prdel i autoradiem (ktery mam jen pro ucpani diry v palubovce a kdyz uz tak hraje vlastni mp3ky s vyprsenou licenci z poloviny minuleho stoleti).

  • Digitální rádio bude povinné v nově vyrobených automobilech, podobně, jako nyní povinně v nově vyrobených automobilech eCall. Hezky do soudruzi v Bruseli vymysleli.

  • Tak to už by bylo lepší koupit monitor místo tv. Taky jsem o tom přemýšlel, velký monitor se dá sehnat i za dobrou cenu.

  • Paklize TV nema dvbt2, nesplnuje podminku zarizeni schopneho TV prijmu, tedy nemas televizi (ve smyslu placeni poplatku). Mam to taky tak a pouzivam ji jen jako monitor k android sticku na internet.

   • pamatuji porevoluční kauzu, kdy se koncesionářským poplatkům NEÚSPĚŠNĚ bránil vietnamský prodejce, který měl v prodejně NEFUNKČNÍ tv, kterou používal jako monitor pro tehdejší kamerový systém prodejny. MUSEL zaplatit penále… takže si nejsem jist, jak to s tou NEFUNKČNOSTÍ tv či rádia ve skutečnosti je. (zákon se mi dohledávat nechce). na tv jsem si dlouho (pod stolem) dával nohy a posléze si z ní kamarád udělal dočasné „terárium“ pro nějakou havěť (a to mi přišlo jako KOREKTNÍ využití české tv a snad i rádia)! 😀 stačí, když se občas podívám na nabídku programů – a jásám, že „nejsem ve hře,“ protože sledovat CHUJO.VINY 30 až 60 let staré, nevím, PROČ bych to dělal. 😀

 3. Co z toho děláte vědu . Na chlast a cigarety máte a 175 Kč měsíčně nemáte ?

  • O to nejde. Jádrem je to otázka, proč mám platit za něco, co nevyužívám. Jakože vůbec. TV mám jen na filmy z disku a na internet, nemám k ní ani připojenou anténu. A rádio v autě používám taky 100% jen na vlastní hudbu. Prostě zastaralý zákon a novela se nehodí, protože by přestali rejžovat. Je to jako kdybych si každého prvního stoupl před vaše dveře a chtěl bezmála dvě stovky za nic. Ty cigára a chlast si aspoň člověk užije (já osobně nekouřím a nepiju).
   O tom jak tady už dekády všechny okrádá OSA, to radši ani začínat nebudu.

   • Představte si až úplatní autorské právo doktor který vám operoval slepé střevo. Přece každý jsme jiný. A nebo zemědělci za maso a za pecivo. Každý býk je jiný tak i každé zrnko obilí. Nebo instalater za rozvody. V každém domě jiné. Prostě jestliže vypustim (zahraji) píseň do světa už je veřejná. Jako když dám foto na web. Proto vznikalo mnoho lidových písni, kde je autor neznámí.

   • Jasně a ta tvoje 100% muzika je kterou jsi vytvořil pouze ty?Pochybuji velice o tom ,že od veškeré muziky co posloucháš v rádiu tak vlastníš originální médium.Protože jinak jsi to od někud stáhnu,nebo zkopíroval a za to by jsi měl platit.Tak tady nevykládej takové nesmysli ju.

  • Weissmillere chlastej a kuř taky. Nezáviď.
   Ještě jedno 135 Kč + 45 Kč je dohromady 180 Kč .
   Matematika je sviňa……

  • Sprosté vykořisťování občanů ČR tímto teroristickým režimem. To si ani bolševik nedovolil. Připomenu že ČT a rozhlas jsou nástrojem propagandy mafiánů

   • Tak bohuzel prave ten bolsevik tohle vymyslel a pod ruznymi barvami nadale provozuje. A ano, jako spravnej bolsevik se chova rekl bych i hur nez mafian…

  • neposuzuj všechny podle sebe! 😉 na cigára mnozí „hážeme bobek“ a 1 – 3 plzně týdně, to je radost (i pro ledviny)! a pak: JDE O PRINCIP.

 4. Televizní poplatek neplatím už roky. Rádiový ano, protože mám rádio v autě a používám ho.
  Televizi ale nevlastním už hodně dlouho a ani nehodlám. Nejvíc se bavím, když mi zase volá nějaká reklama a snaží se mi vnutit třeba satelit, nechce mě ani pustit ke slovu, a já jí pak vesele sdělím, že to ani není na co připojit. 😀

  • joo, kabelovka mi nabízela nějakou programovou nabídku, a já jí říkám, ale paní,já nemám televizi. A ona asi 3x dokola, vy nemáte televizi? Fakt nemáte televizi? Vy nemáte televizi jo? 😀 😀 Jako by to snad měl být standart 😀 když jste půl dne v práci a půl dne se psem na kopci, k čemu je vám televize, když má doma člověk notebook, který stačí ke všemu 😀

 5. Zajímavé že na té elektronice nemám žádnou slevu za to že ji vlastním musím platit státu… naštěstí neplatim a platit nebudu… mě česka televize také neplatí za to že má pokrytí v mém okolí i přes to že o něj nestojím

 6. Je fakt neskutečná zvrhlost, že jste zákonem nuceni si platit obskurní médium, kde je připuštěn jen jeden neoliberální názorový pohled na všechno, za to že s vámi manipuluje až vyloženě lže v zájmu Bruselu a zaoceánského impéria. K tomu ani nesmíte vědět jak hospodaří s vašimi penězi, viz hromada začerněných smluv.

 7. Bydlím v údolí kde není pokrytí signálem,proto jsem si musel pořídit satelit,takže platím Skylinku nemalé peníze i poplatky ČT.Počítám,že Skylink určitě za vysílání ČT platí,tak já to platím dvakrát.

  • Jsem na tom úplně stejně ,ČT a české vysílání absolutně nesleduji onehdá ,jsem náhodou skočil na ČT tel noviny, a hle důchodkyně Augustová která tam hraje už nejméně 50 let. Celou noc jsem nemohl spát jsa řádně rozrušen. Jinak je vidět že komoušům se převrat zdařil úspěšně.

 8. Televizi nemám spousty let,dávno letěla hned jak se objevily nekonečné seriály…a nechybí mi,taktéž nevlastním rádio a přemýšlím že se zbavím internetu,zatím si ho nechávám kvůli bankovnictví

 9. Nechutnou propagandu nebudu podporovat. Kdo platí, je dobytek, který napomáhá tomu, aby to pak zaprodanci vymáhali pod pohružkou i z ostatních. Za to co předvádí by zasloužili spíš nakopat zadnici. Divím se, že není povinné mít neustále zapnutý debilizátor.. Žádnou veřejnoprávní břečku nemám naladěnou a do toho, jestli mám přístroj schopný příjmu je politrukům lejno!

 10. TV, ktera zustala v byte po rodicich jiz delsi dobu nesleduji, boli mne mnohokrat operovane oci, bohuzel na to se ulevy nevztahuji, ac by lekar mohl vydat potvrzeni, v radiu tez bezi dokola stejne programy, dlouhodobejsi zvuk mne take unavuje, proto neposloucham ani to, kdyby se mi porouchaly, tak nove pristroje nekoupim. Podporovat z invalidniho duchodu nenazrance je smutne.

 11. Nemám televizi ani rádio. Je to ztráta času, takže logicky neplatím ani korunu a žádná výzva mi nepřišla. Adieu.

 12. Podnikatelé určitě nejsou povinni platit za každé PC nebo notebook – protože to nejsou zařžízení způsobilá přijímat TV nebo rozhlasový signál – možnost některé stanice sledovat po internetu není předmětem zákona o TV a rozhlasových poplatcích.

  Samozřejmě po vybavení PC nebo notebooku kartou, která umožňuje sledování TV/rozhlasu pak nutnost platit polatky je..

  • Máte pravdu. Za počítač se platí poplatek jen pokud je počítač vybaven TV kartou. Existují i USB TV tunery, za ty se platit musí. Za počítač připojený k internetu se neplatí, i když by sloužil jen je sledování ČT skrze internet.

 13. Opět – snůška polopravd.
  Vsechny televize adh technicky neumožňující tv prijem jsou ze zakona z placení poplatků spolku ČT (348/2005 sb ozákonu rozhl a tv poplatcich) vyjmuty. Nic tedy platit nemusite.
  Stejne tak pokud je v takovem zařízení impl i radio.
  Jinak řečeno, mateli starou tv a je k příjmu potreba dodatecneho zařízení (stb), sklidem poplatky odhlášte.
  Stačí na poste, pozor ovsem, počítejte s nečestností statni tv, stává se nám, ze klient bývá po case vyzván k zaplacení nebo prokázání vypovedi, proto s těmito organiz. koresponduje zásadně písemně a obalkou ideálně se žluzozel pruhem.
  Jinak je možné bez poplatků streamovat tv vysilani na pc, nebo klidně na velkoobrazovce tv, pokud navic chcete respektovat zakon, pak si nechte technicky upravit tv ke znemozneni tv vysilani.
  Jinak souhlasim, i nasim chytrým klientum z rad soukr osob, firem a org byva typicky do 30let. Malo jich bývá do 40let a očividných pilirem ct a vylozenou potravou k přežití pak jsou lide po 40citce.
  Pozn : snad vám ct nebo osa nebo kdo, aspoň za zveřejnění takového, na nekomplikované lidi působící článek, pořádně zaplatili 😁
  Ještě že v cesku je takovych lidi vetsina 👍

  • Dobře napsáno, díky za užitečné rady. Ještě bych dodala, že ze zákona je už řadu let možno „odlepit“ od internetu kdysi povinný televizní balíček a zbavit se TV signálu nadobro. Život bez televize je mnohem hezčí a za celé dlouhé roky mi nikdy nechyběla.

  • No nevím, je mi přes pade, příteli přes čtyřicet, TV jsme vyhodili, lezla nám na nervy (hlavně ty neskutečné zprávy, které zprávami nejsou, jelikož se člověk nic nedozví…) a máme víc času a hlavně jsme spokojenější a šťastnější. Info o světě lze při znalosti jazyků nalézt v rámci internetu v podstatě všude:) Bojkotu ČT zdar!

 14. Zlodejska ct s jejima trapnejma poradama typu ovm mate slovo a neustále se opakujicima blbostma….zrušit okamžitě poplatky…na ct sport jen ms v kulickach a podobne nesmysly….

 15. A když přijde nějaká mimořádnost (povodně, tornádo), to je vám speciální vysílání dobré… Uvědomte si, že to si vezmou „zloději z veřejnoprávních médií“ – m.j. i za vysílání menšinových žánrů (třeba přenosy z parlamentu, kde se můžete podívat, co za lůzu volíte), vám spolkne sledování reklam na privátech za dva večery (když třeba na Primě zabírají reklamy a autoproma mnohdy i 30% času), když k tomu svítíte, mnohdy i jíte… Ale jasně, privát je „zadarmo“.

  • „A když přijde nějaká mimořádnost (povodně, tornádo), to je vám speciální vysílání dobré…“
   hmm, tak to jsi na velikém omylu! protože mnohem aktuálnější (v rámci hodin, resp. někdy i minut) je pochopitelně INTERNET!

 16. Oliogarcha Dvořák si přivlastnil státní televizi a díky bezprávnímu státu vydírá občany svými poplatky. Je opravdu absurdní mít v tržním hospodářství zajištěný příjem zákonem.

 17. Za prvé netuším co je to televize. Z diskuzí tady tuším, že se jedná o archaické elektrické zařízení mě blíže neznámého významu. Vysílání dbvt 2 či 3 či co to je, neznám, já využívám Wifi, nebo 4G. Jediné rááááádio mám v autě a na něm naladěnou jen jednu stanici. I přesto mě každý rok kdosi otravuje s oznámením, že na mě pošle policii, pokud nezaplatím poplatky, jelikož jsem odběratel elektřiny. Asi nějaká mafie chce výpalné, jinak tomu nerozumím. Možná bych měl toto vydírání ohlásit na policii, ale dle dopisu jsou podplacení a spolupracují s touto mafií. Tak nevím.

  • jo, jo…
   STUPIDNÍ úvaha, že: „kdo je odběratel elektřiny = automaticky vlastník tv přijímače a rádia, a proto POVINNÝ plátce koncesionářských poplatků,“ skutečně odpovídá skutečnosti, že: každý chlap „je povinný“ platit alimenty, protože je „vlastníkem“ přirození – bez ohledu na to, zda k nechráněnému styku vůbec kdy došlo, že?! 😀

 18. platit za rozhlas, který chrlí jednu reklamu za druhou a za tv která místo reklam uvádí sponzory a tím obtěžuje se mi nechce

 19. Ano je to v zákoně, ale jak zákon upravuje, že na poplatek má nárok ČT. ČT není výrobcem ani majitelem televizních přístrojů. A navíc také mají reklamy jako jiní vlastníci televizí. A když mám jen monitor, který není TVpřístroj?

 20. ČT a ČR se stali pod vedením Dvořáka veřejnoprávní žumpou zlodějů a slouhů cizích zájmů.

 21. Ano je to zlodějina zlodějin,neboť Čt a Čr jsou klasický komunistický aparát a běžte se opdívat,co je tam zaměstnaných lidí,z něčeho žít musí.

  • Nemusíte platit, a to i v případě, že byste skrze internet čučel jen na vysílání ČT.

 22. Žiji v obci na Karlovarsku, těsně na hranici s Německem, kde chytáme všechny programy i rádio od sousedů v DVB-T2, ale bohužel žádné z Českých a za tohle tady všichni platíme, i když signál nemáme! Navíc naši situaci od spuštění nového digi-vysílání nikdo neřeší, takže prostě platíme za nic + když se snažíme situaci řešit, tak je nám ze strany komunikací vždy sděleno, že máme nejspíš špatný Set-Top Box a nebo špatný televizor. Ano, jistě že, Vážení, – celá vesnice si nejspíš koupila špatné přijímače, protože u nás v Potůčkách jsme všichni negramotní. Prachy chtějí, ale signál nám nezprostředkují.

  • Nejčastější příčinou špatného příjmu je nekvalitní nebo nevhodná anténa, na druhém místě stará TV svod. Nedostatečný signál je na třetím místě.
   České radiokomunikace to mají na háku, procento pokrytí signálem veřejnoprávní TV mají dávno splněno. ČT to má taky na dáku, signál je dostupný i ze satelitu, takže mají 100 % pokrytí..
   Koukal jsem na mapu pokrytí, a skutečně nic moc, na mnoha místech je signál nedostatečný. Jediný, kdo to může v obdobných případech žečit, je obec, pokud se domluví s radiokomunikacemi a ti v oblasti zprovozní dokrývač, jeho stavbu a provoz bude hradit obec.

 23. Fakt čumím.
  Češi jsou opravdu nesvéprávnym národem.
  A tim pádem i chudobnym. Na stranu druhou, tim, ze nepoužívají mozek, pomahaji těm, kdo ho mají 😊
  Protože platit za něco co nevlastním nebo nepouzivam, muze opravdu jen … Čech.
  Pritom to je tak jednoduché – odhlásit tv na poště trvá asi 2min. Nemusite ji ani vyhazovat z okna. Staci si ji nechat upravit, stoji to asi 300.-
  Dostanete papir o provedeném zasahu, ktery ct akceptuje.
  A hned je usetreno rocne na wellness 🙂

 24. Jestli to dobře, chápu, pokud si postavím zcela soběstačný dům, tzn nebudu napojen na veřejnou elektrickou síť, tak mi ani nepošlou výzvu a nebudu muset platit?:+)

 25. mě je to fuk jsem nikdy neměl potřebu koukatg na cokoliv co není reálné!Takže nemám rádio nemám tv nemam pc nemám lpt nemám ntb a jiný vymoženosti.Tímto hjsem napsdal že nevloastním nic a oni se mnou souhlasí a nemuýsím platit nic hlavně panu D na jeho pokakanej plat!Děkuji nechcvi více!

 26. Na televizi se nedívám. V televizních pořadech není nic. A když už je nějaký film nebo pořad, tak reklamy mají přednost!!! Nebudu se dívat na ty samé reklamy a s pořadů mám ho…. .

 27. Já jsem televizní poplatky zrušil již dávno. Nemám žádnou Tv s tunerem. Dívám se výhradně jen přez počítač který též nemá žádnou Tv kartu. Takže nemusím. Poplatek za rádio jsem zrušit nemohl jen z toho důvodu, že vlastním autorádio v autě. Sice ho využívám také jen přez blutů a internet, jelikož rádio nedokážu naladit, ale mám ho. Jedině kdybych ho vyhodil mohu se konečně zbavit i poplatků za rádio, že jiné nemám. Zlodějna!!!!!

 28. Televizi právě z toho důvodu nemáme a mít nebudeme NIKDY, nechci být vazal ČT. Rádio máme, ale posloucháme pouze přes síť rádia z celého světa, za rozumný poplatek 5 USD/ rok, je v tom zahrnutý i ČR, takže předpokládám, že mají ošetřenou smlouvu s ČR, když ho oficiálně vysílají. Nebudu platit dvakrát, že.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Právo

Hrozí dramatický nárůst firemních insolvencí?

K poslednímu červnovému dni letošního roku skončilo jedno ze zvláštních koronavirových opatření – tzv. Lex Covid zákonů, které se týkalo úlev v insolvenčním řízení. Za normálních okolností mají dle insolvenčního …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru