Nepojištěných domácností a nemovitostí je v ČR více než v západní Evropě

Zatímco pro obyvatele většiny západoevropských zemí jsou pojištění domácnosti a nemovitosti samozřejmostí, Češi se snad až příliš často spoléhají na to, že se jim problémy vyhnou. Alespoň tak to vyplývá z dlouhodobých průzkumů, jejichž výsledky pravidelně zveřejňuje Česká asociace pojišťoven. V současné době je v České republice pojištěna zhruba polovina domácností a pouhé dvě třetiny rodinných domů.

Češi jsou známí svou šetřivostí, ale v souvislosti s pojištěním majetku jde spíše o nezodpovědnost. Ceny pojistného nejsou nijak závratné, což potvrzuje online kalkulátor pojištění Bezpečný domov od pojišťovny ERGO.

Česká asociace pojišťoven uvedla, že v některých lokalitách je počet nepojištěných nemovitostí ještě větší. Výjimkou nejsou oblasti, kde pojištění nemovitosti ignoruje polovina domácností. Alarmující jsou také velmi staré smlouvy – průměrné stáří atakuje hranici devíti let.

Význam pojištění nemovitosti by přitom neměl podcenit nikdo, kdo je na stavbě existenčně závislý. Případů, kdy rodiny přišly o střechu nad hlavou, ale kvůli absenci pojištění nedostaly ani korunu, je víc než dost.

Za poplatek ve výši několika tisíc korun ročně lze získat jistotu náhrady ve výši statisíců až milionů korun.

Dle statistik mají Češi největší strach z požáru. Třetina lidí si je vědoma, že nemá adekvátně nastavenou smlouvu pro případ totální škody. Zástupci pojišťoven jednotně tvrdí, že v souvislosti s neaktualizovanými pojistnými smlouvami vyjde u pětiny likvidovaných pojistných událostí najevo, že nemovitost nebyla pojištěna na odpovídající částku. Přitom stačí, aby se pojištění domácnosti/nemovitosti pravidelně aktualizovalo.

K častým chybám, kterých se Češi při výběru pojištění dopouští, patří přílišný důraz na cenu. Klíčové jsou přitom přehledné podmínky a odpovídající limity plnění.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru