Netflix: Zisk i tržby streamovacího giganta zaostaly za předpoklady

Názor
Počet předplatitelů platformy Netflix se po ztrátě dvou set tisíc na začátku roku 2022 vrátil zpět: Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku přibylo 7,6 milionu nových předplatitelů.
Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku přibylo Netflixu 7,6 milionu nových předplatitelů. Ilustrační foto: Depositphotos.com

V současném souboji o streamování je obsah klíčový a Netflix v tomto čtvrtletí nabídl silné filmy a pořady, které si udržely zákazníky a přilákaly nové. Investoři budou doufat, že streamovací gigant dokáže po celý rok 2023 pokračovat v dodávání stabilního proudu novinek namísto „sem tam nějakého toho zázraku“.

Nezapomínejme však, že Netflix čeká ještě spousta práce. Rok 2022 byl navzdory silnému závěru roku jeho nejpomalejším rokem růstu počtu předplatitelů od roku 2011. Zisk i tržby zaostaly za předpoklady Wall Street.

PSALI JSME:
Optický klam na burze. Technologické firmy nezřízeně rostou

Výnosy dosáhly 7,85 miliardy dolarů oproti očekávaným 7,86 miliardy a zisk byl nízký a činil 0,12 centu oproti očekávaným 0,42 centu. Jeho dlouhodobé cíle zůstaly stejné, udržet dvouciferný růst tržeb, což se nepodařilo v roce 2022, rozšířit provozní marži a pokračovat v růstu kladného volného cash flow.

Určitou volatilitu akcií by mohlo způsobit oznámení, že spoluzakladatel Netflixu Reed Hastings odstoupí z pozice spoluzakladatele, když byl v čele společnosti více než dvacet let. Ačkoli to pravděpodobně nepřinese žádné dramatické změny, změna ve vedení společnosti může akcionářům přinést určitou nejistotu.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Lidé se poflakují doma. Netflix na tom vydělává

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB