Než si vezmete půjčku do výplaty, zjistěte si, která je právě zdarma!

Že se výdaje rády kupí do jednoho měsíce, to je už dávno známé „pravidlo schválnosti“. V jednom měsíci se porouchá auto, lednice, a do toho přijde ještě další nečekaný výdaj, jeho podobu nechme na vaší fantazii nebo zkušenostech. Pokud finanční rezervy nevystačí, je nutné přemýšlet o půjčce. Od rodiny, přátel, od banky nebo úvěrové společnosti. Když zachováte chladnou hlavu, můžete mít peníze dokonce zdarma!
Ilustrační foto: Pixabay.com

Zdarma půjčka od nebankovní společnosti? S půjčkou do výplaty

Úvěrové společnosti a jejich půjčky jsou často považovány za to nejdražší, co se na trhu se spotřebitelskými úvěry nabízí. A není, divu, zkušenosti takové jsou. Nebankovky se často zaměřují na skupinu žadatelů, kteří by u banky mohli mít při schvalování potíže. Proto podstupují vyšší úvěrové riziko, a tak i navyšují ceny své služby.

Jenže nic není jen černé nebo bílé. V portfoliu nebankovek se najdou i extrémně levné půjčky, dokonce půjčky naprosto zdarma. A platí to i naopak: U bank se lze „zamotat“ do půjček mnohem dražších, než si troufne nabídnout valná část nebankovek (zejména kontokorentní úvěr).

Jenže které nebankovní půjčky můžete získat zcela zdarma? Jak je poznat v celé té záplavě nabídek, co na internetu je? Jsou to ty půjčky do výplaty, které mají RPSN 0 %. Snadno je najdete s využitím online srovnávače, kde vám bude stačit si jen nastavit řazení podle RPSN – a všechny zdarma úvěry budou zobrazeny hned zkraje celého srovnání.

Zdarma půjčka od banky? S kreditní kartou

Banky také nabízejí peníze zdarma, ale jen pro ty klienty, kteří dokázali získat kreditní kartu. Pro schválení kreditní karty je ovšem nutná o mnoho vyšší bonita, než když se schvaluje půjčka do výplaty. A to je důvod, proč část bankovních klientů na „kreditku“ vůbec nedosáhne.

Jestliže ji získáte, peníze zdarma pak můžete využívat každý měsíc, po celou dobu takzvaného bezúročného období. Stále dokola. Ale jen pod podmínkou, že peníze včas vrátíte na účet, který je s vaší kreditní kartou spojený.

Na rozdíl od kreditky je nebankovní půjčka zdarma k dispozici vždy jen pro nového klienta. Ale nabízí ji více úvěrovek, a tak se přece jen dá využít několikrát. Další nespornou výhodou kreditní karty bývají odměny a bonusy právě za platby prostřednictvím karty. Podrobnosti vám přinášíme v článku: Když platby kartou vracejí peníze.

Nic není bez podmínek a bez nástrah. Vždycky jednejte s rozvahou

Aby zůstala půjčka z kreditní karty nebo půjčka do výplaty zdarma, musíte splnit základní podmínku: celý vypůjčený obnos vrátit včas. To znamená, že v den splatnosti už musejí být peníze připsány na účet poskytovatele. Nikoliv teprve odeslány. Jestliže nemáte banku, co si poradí s okamžitou platbou, vždycky pozor na víkendy a jiné dny volna!

Pokud se se splátkou opozdíte, přicházejí sankce. Ale pozor, ty bankovní budou (možná nečekaně) větší než sankce naúčtované úvěrovkou. Jak je to možné? Vše je dáno rozdílem v pravidlech kreditní karty a první půjčky zdarma, viz níže. Proto než si vůbec půjčíte, vždycky si předem naplánujte splácení. Je extrémně důležité předem vědět, jak peníze dokážete vrátit!

Sankce z prodlení? Kreditka vám „zatopí“ víc, než půjčka do výplaty

Pokud se cokoliv zvrtne, a vy nedokážete půjčené peníze vrátit včas, přicházejí na řadu sankce. Ty mají podobu úroků z prodlení, poplatků spojených s vymáháním splátky, a ještě i smluvní pokuty, byla-li předem dohodnuta. V této souvislosti se lidé často spoléhají na banku, že bude „kamarád“ a žádné velké tresty neuplatní.

Jenže právě sankce z prodlení se splátkou na kreditní kartě bývají i násobně vyšší, než u prodlení při půjčce do výplaty. Zejména když se zpozdíte jen o pár dní. Zatímco nebankovní společnost bude účtovat úroky z prodlení jen za ty dny, kdy skutečně v prodlení jste, banka vám při opožděné splátce na kreditní kartě smaže celé bezúročné období. A vysoké úroky „nastřelí“ zpětně, hned ode dne, kdy jste si peníze vzali.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB