Nic se pro vás v tuto chvíli nemění, uklidňuje své klienty Aegon. Pojišťovnu koupila konkurence za čtyři miliardy korun

Holanďané působící na českém a slovenském finančním trhu spolu uzavřeli obchod. Pojišťovnu nizozemské finanční skupiny Aegon, která má na trhu českého životního pojištění zhruba tříprocentní podíl, koupila konkurenční holandská NN Group. Její tržní podíl v tomto segmentu pojištění v tuzemsku tak vzroste na 12 procent.
Transakce je v souladu se strategickým cílem firmy Aegon optimalizovat portfolio a alokaci kapitálu v rámci svých obchodních aktivit. Foto: Wikimedia.org, CC BY-SA 3.0 voorwaarden bekijken

Dohoda podléhá obvyklým regulačním schválením, upozornili oba aktéři pojišťovacího obchodu roku. Očekává se, že transakce bude dokončena během prvního čtvrtletí příštího roku.

Pojišťovny Aegon a NN Group informovaly, že se dohodly na obchodu za celkovou částku 155 milionů eur (cca 4 miliardy Kč). NN Group oznámila, že dosáhla dohody o koupi životní pojišťovny Aegon v České republice a životní pojišťovny a důchodové správcovské společnosti Aegon na Slovensku, zatímco Aegon současně oznámil prodej svých společností v ČR a na Slovensku společnosti NN.

Z pohledu kupce transakce odpovídá strategii NN Group založené na dosažení profitabilního růstu a vytváření hodnoty na evropském trhu. Touto přirozenou akvizicí posílí NN svou tržní pozici a distribuční síť v České republice a na Slovensku, a zároveň upevní své vedoucí postavení na slovenském trhu důchodového spoření.

Transakce – která podléhá schválení příslušnými regulátory a která má být podle předpokladů dokončena v prvním čtvrtletí roku 2019 – bude, jak zdůraznila nizozemská firma, financována z vlastních zdrojů společnosti a neočekává se, že bude mít zásadní vliv na provozní výsledky a ukazatel kapitálové přiměřenosti NN Group dle směrnice EU Solventnost II.

„Podíl NN na českém trhu životního pojištění vzroste díky koupi Aegon z 9 % na 12 %. Jsem z této jedinečné příležitosti nadšený a těším se na výměnu toho nejlepšího, co obě společnosti umějí. Když budeme stavět na jejich přednostech, bude naše firma silnější – s lepším postavením, s větším dosahem distribuční sítě a s vyšší schopností nabízet našim zákazníkům konkurenceschopnější a inovativnější produkty a služby,“ komentoval transakci Maurick Schellekens, generální ředitel NN pro Českou republika a Slovensko.

Optimalizace portfolia

Transakce je v souladu se strategickým cílem firmy Aegon optimalizovat portfolio a alokaci kapitálu v rámci svých obchodních aktivit, uvedla společnost v tiskové zprávě s tím, že transakce nebude mít žádný významný dopad na další operace společnosti Aegon ve střední a východní Evropě.

„Tato dohoda je dalším krokem k racionalizaci naší geografické stopy a k soustředění našich zdrojů na naše klíčové trhy,“ prohlásil generální ředitel koncernu Aegon Alex Wynaendts. „Transakce zaručuje pokračování péče o zákazníky, nabízí nové příležitosti pro zaměstnance a je v nejlepším zájmu našich akcionářů.“

„V tuto chvíli se pro naše klienty nic nemění. Produkty klientů Aegonu se nemění – ceny a podmínky produktů zůstávají stejné. Klienti tak mohou těžit i v budoucnu z nadstandardních podmínek, které produkty Aegon nabízí,“ uklidňovala pojišťovna své klienty v tiskové zprávě. Pro více informací se klienti mohou obrátit e-mailem nebo telefonicky na kontaktní centrum firmy.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Skupina Moore Czech Republic skokově roste

Poradenská, auditorská a technologická skupina Moore Czech Republic, která je součástí jedné z největších mezinárodních sítí auditorských a poradenských společností s více než 30 000 pracovníky ve více než 260 …

Banka Creditas vyhnala poslední Rusy z tuzemské Expobank

Do poslední chvíle se u kormidla Expobank CZ drželi Rusové v dozorčí radě, která je nejvyšším orgánem každé akciové společnosti. Dohodu o převzetí Expobank CZ uzavřela Banka Creditas 18. července, ale až 2. září …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Rezervu ani na měsíc nemají dvě pětiny tuzemských domácností

Průzkum
Utáhnout extrémní zdražování a připravit se na astronomické účty za energie druhou prací se snaží 23 procent Čechů a další čtvrtina o tom uvažuje. Každý čtvrtý pak šetří na jídle v restauracích a na kultuře, dalších 35 procent k tomu plánuje přistoupit. Celkově polovina lidí u nás už škrtí své výdaje. Vyplývá to z průzkumu agentury Median pro Broker Consulting mezi 1022 respondenty.