Nová členka správní rady Garančního systému finančního trhu

Personálie
Máme v redakci pravidlo, že v rubrice Personálie zveřejňujeme jen ty personální změny, k nimž je k dispozici kvalitní portrétová fotografie (anebo se o to snažíme, pozn. aut.). Tentokrát jsme docela dlouho zvažovali, zda zprávu Garančního systému finančního trhu (GSFT) o tom, že ministr financí Zbyněk Stanjura jmenoval s účinností ode dne 1. září novou členkou správní rady Garančního systému finančního trhu Evu Slukovou, zveřejníme, či nikoliv.
Garanční systém finančního trhu sice informoval o tom, že novou členkou jeho správní rady se stala Eva Sluková, její fotografii však médiím neposkytl. Proto místo jejího portrétu zveřejňujeme fotografii Renáty Kadlecové, výkonné ředitelky instituce. Foto: GSFT

Důvod je prostý, Garanční systém, ani jeho současnou PR agenturu (AC&C Public Relations) jaksi nenapadlo, že by se k takové informaci hodilo připojit také fotografii paní Slukové, která ve správní radě instituce nahradila Alexe Ivanča, jenž na svou funkci rezignoval v souvislosti s ukončením jeho působení na ministerstvu financí.

Takže proto je na fotografii k tomuto článku paní Renáta Kadlecová, výkonná ředitelka Garančního systému finančního trhu. Na celém webu GSTF jsme dohledali jen dvě portrétové fotky a obě právě s paní ředitelkou. Není divu, že informaci o nové člence správní rady dostalo mizivé publicity.

PSALI JSME:
Ministryně financí jmenovala novou členku správní rady Garančního systému finančního trhu

Správní rada Garančního systému je pětičlenná a je složena ze dvou zaměstnanců České národní banky, dvou zaměstnanců Ministerstva financí České republiky a jednoho člena jmenovaného na návrh České bankovní asociace. Členové jsou jmenováni ministrem financí na období pěti let a mohou být jmenováni i opakovaně. Aktuální seznam členů správní rady je k dispozici na webu GSFT.

Eva Sluková byla až dosud pověřena řízením odboru Finanční trhy I na ministerstvu financí. Její mandát ve správní radě potrvá do ledna 2025 v souladu s trváním mandátu jejího předchůdce. Správní rada je nejvyšším orgánem GSFT. Kromě dohledu nad jeho fungováním je jedním z úkolů správní rady také jmenování tříčlenné výkonné rady, která je složena ze zaměstnanců instituce.

PSALI JSME:
Jiří Hrabovský novým seniorním právníkem Garančního systému

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Zpackané zvětšení prsou i vypadlou korunku můžete reklamovat

Poradna
Celé měsíce se k návštěvě plastické chirurgie odhodláváte, představujete si, jaký bude výsledek, ale ten ani v nejmenším neodpovídá tomu, co jste si vysnili. Kromě nespokojenosti a výčitek můžete však využít i institut reklamace, kterou si obvykle spojujeme se spotřebním zbožím.