Nová platforma pro otevřené bankovnictví

Společnost Mastercard představila novou platformu „Open Banking Solutions“, která otevírá finančním institucím a třetím stranám dveře k budoucnosti otevřeného bankovnictví. Obsahuje špičkové aplikace a služby, jež poskytují maximální úroveň zabezpečení a umožňují vybírat z široké nabídky finančních služeb dostupných v Evropě.
Ilustrační foto: Archív

Nově představený soubor nástrojů zahrnuje čtyři řešení, která finančním institucím a externím poskytovatelům služeb (third-party providers, TPP) otevírají dveře k budoucnosti otevřeného bankovnictví.

Předně jde o jednotný přístupový bod k funkcím otevřeného bankovnictví finančních institucí, který TPP kromě snadného vstupu na trh poskytuje i potřebnou škálovatelnost a spolehlivost. Dále jde o ověřování statutu TPP v reálném čase spolu s funkcemi monitoringu a poskytování výstrah, což snižuje rizika podvodů a odpovědnosti za škody. Další funkcí je centralizovaná služba pro řešení dotazů a sporů a poslední pak profesionální poradenství a podpora finančních institucí při stanovování a realizaci strategií otevřeného bankovnictví.

PSALI JSME:
Visa kupuje firmu Earthport a oznámila partnerství s Currencycloud

V Británii a v Polsku již probíhá zkušební provoz a několik partnerů již se společností Mastercard podepsalo prohlášení o společném záměru s cílem zavést platformu do běžné praxe. Patří mezi ně např. společnosti Kikapay, Streeva, Tribe Payments, Alior Bank či poskytovatel mobilní platební aplikace DiPocket.

Pro dostatečné rozšíření otevřeného bankovnictví bude mít zásadní význam účinná osvěta mezi spotřebiteli. Banky by proto měly zvažovat, jak svým klientům pomáhat při nacházení bezpečných a spolehlivých řešení, která pro ně budou přínosem při správě financí. Nové fintechové společnosti i tradiční finanční instituce totiž potřebují získat pro svá řešení důvěru spotřebitelů.

PSALI JSME:
Cestou fintech jdeme už roky, to slovo tehdy ještě ani neexistovalo, říká Daniel Döderlein z Auka

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Nízké úrokové sazby ničí důchodové systémy

Průběžné důchodové systémy se dlouhá léta jevily jako méně efektivní než fondové systémy. Extrémně nízké úrokové sazby to však mění. Důchodové fondy v mnohých případech snižují kupní sílu úspor. Lidé by se při …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru