Nové auto Jawa, generální soudce nebo metro v Pardubicích? Apríl!

Vyvedl vás včera někdo aprílem? Jasně, hned tak na něco nenaletíte. Ale možná jste si toho ani nevšimli. Stačí, pokud jste typičtí čtenáři každodenní mediální směsky na českém internetu: Ne příliš pozorní, spíše roztěkaní, často se spokojující jen s titulky.
Druhým městem v Česku, kde jezdí metro, se po Praze mají podle včerejší aprílové zprávy stát Pardubice. Ilustrační foto: Pixabay.com

Možná vám tak utkvělo, že česká značka Jawa představila po dekádách absence na automobilovém trhu svoje vlastní nové auto, malý sportovní roadster Minor, duchem navazující na stejnojmenného předchůdce z konce třicátých let 20. století. Dvoumístný otevřený vůz s unikátní konstrukcí má být poháněn Wankelovým motorem, napsal motoristický web garaz.cz.

Pokud vás to zarazilo, třeba jste četli dál a vstřebali také informaci, že na konstrukci vozu byl použit nový fascinující materiál, kombinace ocelových a dřevěných pilin, držená pohromadě epoxidovou pryskyřicí s motorovým olejem Jawy 21, jež má najeto alespoň 69 tisíc kilometrů, s příznačným názvem Autodrž.

A kdybyste snad článek brali pořád vážně, redakce v samém závěru dodává, že vůz jde na trh přesně za rok – tedy na Apríla 1. dubna 2023. Do té doby Jawa nepřijímá žádné předobjednávky – chudák vrátný v Týnci prý o tom ještě neví a byl by pravděpodobně poněkud zmaten.

Lirpa přichází z Řecka se senzační nabídkou

S „produktovým“ aprílem přišel také web mobilizujeme.cz. Podle něj do Česka míří nový operátor, jehož ultralevný tarif za 99 korun prostě neodmítnete.

Web informuje, že výběrové řízení Českého telekomunikačního úřadu pro nasazení čtvrtého velkého mobilního operátora pro trh v České republice vyhrál velmi nečekaný adept. Měla se jím stát řecká společnost Lirpa.

Pro ty, kdo nejsou zvyklí číst občas odzadu, přidala redakce pro jistotu ještě jedno vodítko, opět ale až na samý konec textu: „Pokud jste dočetli až sem a stále netušíte nic nekalého, můžeme vám jen popřát krásný apríl a větší ostražitost během celého dnešního dne!“

Institut generálního soudce

Lidovky.cz zabrousily ve svém aprílovém tažení za utužení čtenářské pozornosti do politiky. Informovaly, že „vláda Petra Fialy na čtvrtečním mimořádném zasedání jednomyslně přijala návrh na zavedení institutu generálního soudce. Jedná se o bezprostřední reakci kabinetu na milost, kterou prezident Miloš Zeman udělil řediteli Lesní správy Lány Miloši Balákovi. Koaliční ministři očekávají, že první generální soudce by se mohl funkce ujmout přesně do roka – 1. dubna 2023.“

PSALI JSME:
Bitcoin opět na výsluní. Kvůli aprílovému žertíku?

Jak informovaly aprílové Lidovky, podle návrhu, který vypracoval speciální tým ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), nesmí být generální soudce či soudkyně mladší 40 let, musí mít právnické vzdělání a samozřejmostí je bezúhonnost. Verdikt generálního soudce nebude mít v pravomoci změnit žádný soud na území České republiky, ale ani mimo ni.

Generálního soudce zvolit dvoutřetinovou většinou sbor, kde kromě poslanců a senátorů zasednou hejtmani, starostové měst nad 30 tisíc obyvatel, předsedové všech soudů a státních zastupitelství, členové Bankovní rady ČNB, předseda ÚOHS, policejní prezident, ředitelé všech tří tajných služeb, všichni armádní generálové, rektoři vysokých škol, nositelé státních vyznamenání od roku 1990 a také prvních sto českých miliardářů z aktuálního žebříčku ekonomického časopisu Forbes, samozřejmě s výjimkou Andreje Babiše.

Metro z Pardubic až do Chrudimi

U pardubického Tesca se kope metro. Povede i do Chrudimi a na Králický Sněžník, trumfoval včera všechny mediální konkurenty denik.cz. Faktem je, že tady splnil účel už titulek sám, lokální patrioti si ale nepochybně přečetli článek až do konce.

PSALI JSME:
Dezinformační weby, fake news a hloupé chyby v jinak seriózních médiích

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB