Nové turbíny z Plzně zmodernizovaly slovenskou jadernou elektrárnu Mochovce

Společnost Doosan Škoda Power informovala v tiskové zprávě, že nedávno dokončila rozsáhlou modernizaci turbosoustrojí slovenské jaderné elektrárny Mochovce, která je klíčovou součástí energetické infrastruktury našich východních sousedů. Elektrárnu provozuje společnost Slovenské elektrárne, která je se 17 miliony MWh ročně hlavním výrobcem elektrické energie na Slovensku.
Nové turbíny z Plzně zmodernizovaly slovenskou jadernou elektrárnu Mochovce. Ilustrační foto: Slovenské eletrárne

V prvních dvou blocích, které pokrývají zhruba čtvrtinu celkové spotřeby elektrické energie na Slovensku, díky modernizaci došlo k navýšení hrubého výkonu na 500 MW. Veškeré práce se uskutečnily v rámci plánované odstávky a oba bloky jsou nyní již ve standardním provozu.

Každý elektrárenský blok se skládá ze dvou turbosoustrojí, které tvoří jeden vysokotlaký a dva nízkotlaké díly. Inženýři z plzeňských strojíren kompletně vyměnili vysokotlaký díl za nový, dále provedli výměnu průtočné části obou nízkotlakých dílů, modernizovali hydraulické regulace a řídicí systém a opravili turbínové ventily a klapky.

PSALI JSME:
První turbína z Doosan Škoda Power zamíří do Japonska

„Jaderné elektrárny jsou pro naši společnost tou nejlepší možnou referencí, jelikož jde bez výjimek o klíčové provozy, na kterých často závisí samotná energetická stabilita dané země,“ uvedl Jan Jíra, manažer projektu modernizace JE Mochovce ve společnosti Doosan Škoda Power.

Podle Martina Mráze, ředitele elektrárny Mochovce, modernizace turbín představuje důležitý krok ke zvýšení spolehlivosti, prodloužení životnosti a ke zlepšení efektivity výroby elektrárny Mochovce. „Přináší až 450 GWh ročně navíc, bez růstu nákladů na palivo, personál a v nejbližších letech i snazší údržbu,“ sdělil Mráz.

PSALI JSME:
Energetická krize zvyšuje mezi Čechy podporu jaderné energetiky

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB