Novinky v osobních financích: Air Bank nechce ani „čtvrtmilionáře“

Nejvíce zpráv ohledně osobních financí nám do redakce minulý týden přišlo z Air Bank. Začněme reprezentativním průzkumem, podle nějž je 54 % z tisícovky dotázaných Čechů věrných jedné bance. O deset procent méně respondentů má dvě a více bank a dvě procenta lidí nevyužívají služeb žádného finančního domu.
Air Bank očividně nechce, aby ji měli rádi lidé s úsporami převyšujícími čtvrt milionu korun. Těm v době pádivé inflace nabízí na své spořicím účtu úročení ve výši 0,1 procenta ročně. Ilustrační foto: FAEI.cz

Tou druhou zprávou z Air Bank je, že od pátku 13. května zvyšuje bonusový úrok na korunovém spořicím účtu, kde u vkladů do 250 tisíc korun budou moci klienti nově získat bonusovou sazbu 3,5 procenta ročně. Pro dosažení bonusu je nutné pětkrát za měsíc zaplatit kartou (platební nálepkou nebo aplikací v mobilu, pozn. red.) nákup v jakékoliv výši.

Vklady na spořicím účtu od 250 tisíc do jednoho milionu korun bude banka i nadále dále úročit vpravdě symbolickým bonusovým úrokem 0,1 procenta ročně, vklady nad jeden milion korun pak nejsou úročeny vůbec. To znamená, že banka nechce, aby u ní spořili ani „čtvrtmilionáři“, natož pak milionáři. Proto je od sebe odrazuje minimálním nebo nulovým úrokem.

Průzkum Air Bank realizovaný výzkumnou agenturou Simply5 se uskutečnil v lednu 2022 na reprezentativním vzorku 1 000 respondentů ve věku 18 až 65 let. Zdroj: Air Bank

Dodejme, že z loňského průzkumu STEM/MARK pro společnost Home Credit vyplynulo, že 21 procent Čechů má ušetřeno více než 300 tisíc korun. Naspořeno nad tento limit mají podle šetření lidé s měsíčním příjmem nad 60 000 korun a také vysokoškoláci. Vzhledem k výše uvedenému je zřejmé, že přesně tito lidé nejsou cílovou skupinou Air Bank.

NEY spořitelní družstvo na to jde obráceně. Informovalo, že u termínovaných vkladů na konci dubna navýšilo sazbu u půlroční úložky nad 500 tisíc až na 4,7 procenta ročně. Kampelička připomněla, že před měsícem začala nabízet spořicí účet se sazbou čtyři procenta ročně. Vkladatel se ale musí stát členem družstva, musí uložit minimálně 20 000 korun a počítat s výpovědní lhůtou jednoho měsíce.

PSALI JSME:
Kampelička ANO mění kvůli hnutí Babiše název. Nově se jmenuje NEY

Raiffeisenbank přichystala kampaň na zcela jinou cílovou skupinu. V rámci kampaně pro nové klienty z řad studentů a dětí do 26 let, kteří si založí účet, banka nabízí od 1. 5. do 15. 6. 2022 vedení aktivního účtu zdarma s bonusem 555 korun při provedení alespoň jedné platby kartou do 30. Června letošního roku. Studenti starší 18 let si mohou účet založit on-line.

Raiffeisen stavební spořitelna informovala, že zvyšuje roční výnos u stavebního spoření na 6,36 procenta. Od 1. 5. 2022 získávají všichni klienti stavební spořitelny, kteří si uzavřou novou smlouvu o stavebním spoření, benefit v podobě úroku ve výši tři procenta ročně do konce roku 2027. Pro představu – klient tak při roční úložce 20 500 korun získá o 615 Kč více (před zdaněním, pozn. red.).

PSALI JSME:
Nenechte si ujít dvoutisícovou státní podporu

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) uvedla, že od 1. května Buřinka spustila zcela nové stavebko s bonusem 2 500 korun. Akce platí od 1. 5. do 30. 6. 2022. Zhodnocení vkladů dosáhne až 5,4 procenta při započítání bonusu, maximálního státního příspěvku, 1,5% zúročení vkladů, a to včetně poplatku za vedení účtu.

Buřinka současně informovala, že v letošním prvním čtvrtletí se o třetinu zvýšila oblíbenost sjednání stavebka on-line. Nejčastěji využili tento způsob uzavření smlouvy rodiče pro své novorozené děti. Buřinka je totiž jediná stavební spořitelna, která umožňuje uzavření stavebního spoření zcela on-line i pro děti. Dětské smlouvy tak tvoří pětinu z celkového počtu on-line uzavřených smluv.

PSALI JSME:
Nyní je dobrý čas zrušit podporu stavebka

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Vyplatí se platit nájem, nebo splácet hypotéku?

Před pár dny jsme našim čtenářům nabídli pod titulkem „Splátky hypotéky mohou být už brzy srovnatelné s nájemným“ analýzu výkonné ředitelky developerské společnosti Central Group Michaely Tomáškové. Dnes přinášíme …

Hypoteční trh v březnu dál posiloval

Tuzemské banky a stavební spořitelny poskytly v březnu letošního roku hypoteční úvěry přesahující 18 miliard korun. Vyplývá to z údajů Hypomonitoru, které redakci Finančních a ekonomických informací (FAEI.cz) …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB