Novinky v osobních financích: Air Bank otočila, už ji zajímají i lidé s půl milionem

Celkem tři bankovní domy – Air Bank, Česká spořitelna a NEY spořitelní družstvo – informovaly tento týden redakci FAEI.cz o zvýšení úrokových sazeb na jejich spořicích účtech a termínovaných vkladech. Air Bank po dvou měsících kvůli rostoucí inflaci otočila a už nabízí zajímavé zhodnocení na spořicím účtu i lidem se čtvrt- až půlmilionovými úsporami.
Na začátku května jsme psali o tom, že Air Bank nechce ani „čtvrtmilionáře“. Banka po dvou měsících kvůli rostoucí inflaci otočila a už nabízí zajímavé zhodnocení na spořicím účtu i lidem se čtvrt- až půlmilionovými úsporami. Ilustrační foto: FAEI.cz

Air Bank totiž bude nově na spořicích účtech úročit bonusovou sazbou ve výši čtyř procent ročně vklady až do půl milionu korun. Banka sice nepodmiňuje bonusové úročení vyšších vkladů nově založeným účtem, ani ho neomezuje jen na nové vklady, ale bonusovou úrokovou sazbu získá klient jen tehdy, pokud pětkrát za měsíc zaplatí kartou, platební nálepkou nebo aplikací v mobilu.

Česká spořitelna informovala, že od 1. července zvyšuje úrokovou sazbu u spořicích účtů o 0,75% bodu a u vkladových účtů (termínovaných vkladů) o 0,7% bodu. Nové sazby u spořicích účtů tak mohou dosáhnout až na 4,25 procenta a u vkladových účtů až na 4,5 procenta. Ale ani v tomto případě to není bez podmínek.

Na sazbu 4,25 procenta ročně si sáhnou klienti, kteří pravidelně investují (minimálně 300 Kč měsíčně, pozn. red.), a současně mají Plus účet nebo jsou ze segmentu Erste Premier či Erste Private Banking. Klienti, kteří pravidelně neinvestují (mají Plus účet nebo jsou ze segmentu Erste Premier či EPB), získají sazbu 3,25 procenta ročně.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Air Bank nechce ani „čtvrtmilionáře“

U termínovaných účtů banka zvyšuje sazby pro všechny doby uložení. U vkladového účtu s dobou uložení tři měsíce bude nově sazba 3,7 procenta ročně, na šest a dvanáct měsíců pak 4,5 procenta ročně.  Nové sazby se vztahují na vkladové účty založené od 1. července 2022. U již založených účtů se nová sazba nastavuje při obnovení pro další cyklus.

NEY spořitelní družstvo je mezi tuzemskými finančními domy poněkud raritou, protože ve svých tiskových zprávách jako jediné neustále operuje s termínem „spořící účet“. Když už se někdo chlubí, že je „jedničkou na trhu s nejlepší sazbou mezi všemi bankovními i nebankovními institucemi“, mohl by věnovat nějakou tu korunu i na to, aby jeho tiskové zprávy neřinčely hrubkami.

Vklady na spořicím účtu u NEY spořitelního družstva jsou sice úročeny 5,75 procenta ročně, ale… Pro založení vkladu je nutné stát se členem družstva (tedy vložit členský vklad ve výši desetiny spořené částky, pozn. aut.) a pořídit si u něj běžný účet. Teprve pak lze založit spořicí účet, kam je nutné vložit minimálně 20 tisíc korun.

PSALI JSME:
Pohled na úroky bank odzadu

ČSOB informovala o své nové službě Výlety v aplikaci DoKapsy. Aplikaci je zdarma přístupná klientům všech bank; služba Výlety zatím obsahuje přes 200 zajímavých tipů po celé České republice. Aplikace se zaměřuje především na méně známé tipy či dokonce rarity. Banka plánuje nabídku rozšiřovat a aktualizovat.

Garanční systém finančního trhu (GSFT) uvedl, že dne 28. 6. 2022 začal vyplácet tzv. zvýšené náhrady pohledávek z vkladů klientům Sberbank CZ. Ta se týká pouze oprávněných fyzických osob, které do 28. dubna 2022 podaly o zvýšenou náhradu žádost a které doložily splnění zákonných podmínek pro její výplatu. Výplata bude probíhat po dobu tří let na pobočkách Komerční banky.

Spořitelna informovala, že jako první banka v Česku umožňuje bezdotykový výběr hotovosti z bankomatu pomocí QR kódu. Klienti se jednoduše přihlásí do mobilního bankovnictví George, zvolí částku, kterou chtějí vybrat, a poté načtou během 15 minut QR kód z obrazovky kteréhokoliv bankomatu České spořitelny s funkcí výběru v hotovosti.

PSALI JSME:
Na zvýšení úrokové sazby ČNB rychle zareagovala jen Hello Bank!

Zavřít reklamu ×
  1. Od kdy že má AirBank úročit 4% až 0,5 mil. Kč? U mého spoř. účtu je uvedeno do 250 tis. a ani na stránkách AirBank jsem nic takového nenašel.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Inflace v eurozóně pravděpodobně za vrcholem

HICP inflace v eurozóně v listopadu poklesla z říjnových 10,6 procenta meziročně na rovných deset procent. Za tržním odhadem ve výši 10,4 procenta tak mírně zaostala. Zpomalení celkové inflace šlo hlavně na vrub …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB