Novinky v osobních financích: Banky nabízejí vyšší úrokové sazby

V tuzemsku působící banky zvyšují úrokové sazby u spořicích produktů, vyplývá z tiskových zpráv, které do redakce dorazily tento týden. ČSOB a Poštovní spořitelna zacílily na děti, zatímco Buřinka přichází s novým hypotečním produktem.
Ilustrační foto: Pixabay

ČSOB a Poštovní spořitelna nabízí svým klientům možnost využít od začátku června vyšší úročení termínovaných vkladů a na spořicím účtu v programu Duo Profit. Své peníze mohou uložit na šest měsíců se sazbou 0,9 procenta a na dvanáct měsíců s výnosem ve výši 1,3 procenta. Duo Profit, kde je spojeno spoření s investicemi, nabízí na spořicím účtu na jeden rok sazbu 3 procenta.

Sberbank od začátku června zvyšuje úročení nových profesních spořicích účtů pro advokátní či notářskou úschovu na 0,8 % ročně. Účet je bez omezení výše vkladu, je zdarma včetně všech transakcí a je možné jej vést i v eurech a dolarech. Více než třetinu všech spořicích profesních účtů banky využívají notáři a advokáti, správci konkursní podstaty a insolvenční správci.

Equa bank s platností od 13. června letos již potřetí zvýšila úrokové sazby na spořicích účtech. Spořicí účet banky HIT je nově úročen až 1,3 % ročně do 300 tisíc korun. U základního spořicího účtu došlo ke zvýšení úrokových sazeb v pásmu nad 500 tisíc korun na 1,2 %. Od června banka zvýšila také úročení na spořicích účtech pro podnikatele a pro právnické osoby.

PSALI JSME:
Také Equa bank něco klientům přidá

ČSOB informovala, že chce podpořit zájem školních dětí a jejich rodičů naučit je hospodařit i s penězi, které nejsou v hotovosti, ale na účtu. Těm dětem, kterým rodiče nově založí účet Plus Konto s platební kartou, bude banka posílat první půlrok každý měsíc na účet vždy 100 Kč jako příspěvek na kapesné. Podmínkou získání příspěvku je používání platební karty. Program finančního vzdělávání Abeceda peněz České spořitelny získal v lednu 2018 akreditaci MŠMT.

Poštovní spořitelna věnuje červnový měsíc spojený s koncem školního roku symbolicky podpoře dětských produktů. Všichni zájemci z řad fyzických osob, kteří si pro své nezletilé ratolesti u Poštovní spořitelny v období od 1. června do 30. června založí penzijní spoření, stavební spoření, dětské životní pojištění Maxík, dětské životní pojištění Fortík či spořicí účet Spoření s bonusem, se mohou těšit na atraktivní odměny.

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) přichází s novým hypotečním produktem, předem schváleným úvěrem. Ten umožňuje sjednat úvěr na základě prověření příjmů klienta, aniž by ten měl v okamžiku podání žádosti o úvěr již vyhlédnutou nemovitost, již bude kupovat. Během jednoho roku tak klient může hledat své bydlení a kdykoliv zahájit čerpání úvěru. Pro získání úvěru není nutné mít uzavřenou smlouvu o stavebním spoření.

PSALI JSME:
Do českých škol míří program finančního vzdělávání

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Dolar částečně koriguje ztráty

Prakticky po celý týden panovala na globálních i tuzemských finančních trzích dobrá nálada. Primárně ji táhnou očekávání, že to nejhorší, myšleno duben, je za námi. Nyní ekonomika ožívá a hospodářské politiky se …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru