Novinky v osobních financích: Banky posilují mobilní bankovnictví

V posledních dvou týdnech se tuzemské bankovní domy, pokud jde o novinky v osobních financích, docela činily. Společným jmenovatelem u tří bank je zvýšení bezpečnosti internetového, respektive mobilního bankovnictví. Vezmeme to hezky popořadě, tedy podle abecedy.
Aplikaci ČSOB Smart používá už milion aktivních zákazníků. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Air Bank informovala, že její klienti už si ke spárování účtu s mobilním bankovnictvím nemusejí pamatovat žádné přístupové údaje. Nově jim k tomu postačí vlastní obličej. Mobilní aplikace My Air totiž podle fotografie z občansky, nebo podle selfie rozpozná jejich tvář. Biometrie patří vedle hlasového ovládání virtuální asistentky Anety k dalším řešením banky z oblasti umělé inteligence.

Banka uvedla, že svůj účet si s mobilním bankovnictvím páruje v průměru padesát tisíc jejích klientů měsíčně. Novou biometrickou metodu banka poskytuje ve spolupráci se slovenskou společností Innovatrics. Vedle párování účtů s mobilním bankovnictvím by ji v budoucnu mohla využívat i pro další situace, jako je třeba obnovení zapomenutého hesla do internetového bankovnictví.

PSALI JSME:
Hledat peněženku nebo kartu už nebude třeba. Mastercard zahájil novou éru biometrického ověřování plateb

ČSOB informovala, že jako jediná autorizační metoda pro on-line platby v mobilním bankovnictví ČSOB Smart bude od ledna 2023 fungovat aplikace ČSOB Smart klíč. Jde o nejbezpečnější způsob ověřování, který aktuálně již využívá přes jeden milion klientů. Končí tím ruční přepisování kódů zasílaných prostřednictvím SMS. Data související s platbou se posílají výhradně zašifrovaná.

Banka se také pochlubila, že její aplikaci ČSOB Smart používá už milion aktivních zákazníků. Uživatelé mobilního bankovnictví banky tak počtem poprvé převýšili klienty internetového bankovnictví. Ještě koncem roku 2019 používalo bankovní apku necelých 400 tisíc zákazníků. Stoupají i počty mobilních transakcí. V prvním pololetí vzrostl jejich počet meziročně o 46 procent na 18,6 milionu.

PSALI JSME:
Češi podceňují zabezpečení mobilů a rizika sociálních sítí

Raiffeisenbank představila novou verzi mobilního bankovnictví. Aplikace s názvem Raiffeisen bankovnictví prošla kompletní změnou designu a přidala také několik nových funkcionalit. S těmi banka slibuje zpřehlednění a zjednodušení ovládání aplikace. V procesu redesignu byla velkou inspirací pro nové funkcionality současná aplikace Equa bank.

Do konce roku 2022 se v aplikaci objeví věrnostní slevový program RB Club, kde budou klienti moci získat až 30% slevy u různých partnerů. Další novinkou by měly být bezpečnostní funkcionality, které klientům pomohou jednodušeji aktivovat mobilní bankovnictví na novém zařízení bez nutnosti přihlášení do internetového bankovnictví, nebo možnost obnovy přístupů do banky vzdáleně.

PSALI JSME:
Máte v mobilu nějakou finanční aplikaci? Buďte ve střehu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéka v eurech? Není to dobrý nápad

Hypotéka v eurech? Není to dobrý nápad Češi se začali více zajímat o hypotéky v eurech. Ty oproti korunové hypotéce nabízí výhodnější úrokovou sazbu, ale zdaleka nejsou tak výhodné, jak se na první pohled může …

Americký dolar výrazně oslabil

Americký dolar ve čtvrtek výrazně oslabil. K euru ztratil zhruba jedno procento své hodnoty a dostal se k 1,05 USD/EUR. Dolarové sazby svým poklesem reagovaly na rostoucí sázky finančních trhů na zvolnění tempa …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Lidé jsou jako přežraná lvice. Blahobyt jim vzal cíle i štěstí,“ říká Jágrův osobní kouč

Rozhovor
Od určité míry ekonomických parametrů pocit subjektivního štěstí a úspěchu přestane stoupat, a dokonce naopak začne klesat, říká v rozhovoru Marian Jelínek, sportovní psycholog a osobní kouč Jaromíra Jágra. Lidé podle něj chtějí cíl tak moc, že nemají problém podrazit kamaráda, ve jménu cíle a úspěchů vzít doping, podplatit tu či onu zakázku.

Vraťte mi moje peníze!

Poradna
Prý je to prakticky vyloučené. Ale vyprávějte to někomu, kdo se splete, přehlídne či překlepne a pošle peníze na …