Novinky v osobních financích: Banky vytvoří pro český trh jednotné řešení ověření identity

Za nejzásadnější informaci ze světa financí jsme tento týden v reakci vyhodnotili tu, že sedm tuzemských bank (Air Bank, Equa bank, Fio banka, mBank, MONETA Money Bank, Raiffeisenbank a UniCredit Bank) se rozhodlo, že budou spolupracovat na sjednocení standardu bankovní identity se společností Bankovní identita. Služba bude v průběhu letošního roku dostupná až pro 5,5 milionu lidí, kteří budou moci odkudkoliv bezpečně a bezplatně přistupovat k on-line službám.
Banky vytvoří pro český trh jednotné řešení ověření identity. Ilustrační foto: Pixabay.com

Sberbank, která ve vše uvedeném výčtu chybí, informovala tento týden o tom, že zjednodušuje spotřebitelské půjčky a pro všechna pásma nyní poskytuje sazbu 2,77 procenta ročně. Obdrží ji každý, kdo požádá o FÉR půjčku či FÉR konsolidaci. Na sazbu 2,77 % mají nárok všichni klienti pro všechny výše úvěrů od 50 tisíc do jednoho milionu korun, kteří mají dobrou platební morálku.

Raiffeisen stavební spořitelna uvedla, že snižuje úrokovou sazbu svého úvěru na rekonstrukce a modernizace REKOpůjčka. Nově si ho lze sjednat s úrokovou sazbou už od 3,74 % ročně. Spořitelna úvěr poskytuje do výše až jednoho milionu korun na rekonstrukce, nebo až dvou milionů na pořízení družstevního bydlení. Dobu splácení je možné rozložit až na 18 let. Pro jeho poskytnutí není nutné mít vlastní úspory a není třeba zástava nemovitosti.

Equa bank, která loni v květnu začala jako první česká banka nabízet e-shopům a jejich zákazníkům odloženou platbu PlatímPak, informovala, že od února se významně rozšiřuje počet e-shopů, kde je možné takto nakupovat. Equa bank totiž uzavřela spolupráci s významným poskytovatelem platební brány pro e-shopy – společností ComGate.

PSALI JSME:
První české banky od začátku roku spouští „bankovní identitu“

Odložené platby poskytuje rovněž MALL Pay. Přes tuto platformu se v loňském roce uskutečnilo v předvánočním období asi 30 tisíc plateb v celkové hodnotě kolem 40 milionů korun, přičemž skoro 40 procent klientů využívajících ověřené účty si zdarma odložilo splatnost až do 20. ledna. Jen prostřednictvím MALL Pay se přitom o loňských Vánocích utratilo o 25 % více než loni.

Edenred informoval, že spustil nejrozsáhlejší cashbackový program s akčními nabídkami v tisících restaurací. Novou aplikaci, která ukazuje, kam je nejvýhodnější si dojít pro teplý oběd, a která zároveň šetří peníze, využívá již přes 200 000 lidí. Aplikaci stravenkové firmy mohou používat majitelé mobilních přístrojů iPhone i těch se systémem Android (dostupná na Google Play i na AppStore).

Společnost Visa představila balíček služeb VisaNet +AI, který pomáhá spotřebitelům řešit výzvy a problémy spojené se správou jejich zůstatku na účtu a bankám, firmám a finančním institucím s denním zúčtováním. VisaNet +AI využívá vysokovýkonné umělé inteligence, která pomáhá docílit větší transparentnosti, rychlosti a prediktability plateb.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Odložené platby zná 40 % lidí, ale používá je zatím jen 12 procent

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Vejce zdražují, chovatelé začali pouštět slepice z klecí

Analýza
Klecový chov slepic sice skončí podle loni schváleného zákona až v roce 2027, mnozí chovatelé se ale novým pravidlům přizpůsobuje s předstihem už nyní.  Podle výzkumů se zájem veřejnosti o podmínky chovu slepic a původ vajec sice zvyšuje, přesto ale převažují nakupující, kteří zohledňují především cenu. A ta se zvyšuje – právě i kvůli změně chovu nosnic.

Hrozí Air Bank zánik?

Moneta Money Bank podepsala předběžnou smlouvu o akvizici Air Bank, českého a slovenského Home Creditu a …
Rolovat nahoru