Novinky v osobních financích: Banky zvyšují úroky na spořicích účtech

Česká spořitelna a Equa bank tento týden informovaly, že zvedají úročení svých spořicích účtů. V bankovnictví ale často funguje nepřímá úměra, takže zatímco menší Equa bank zvyšuje úrokovou sazbu svého spořicího účtu už od 12. února až na 1,6 % p. a., „Spořka“, která je počtu klientů největší bankou v republice, zvedá úročení spořicích účtů z 0,2 % na 1 % a to až od 1. dubna.
Česká spořitelna a Equa bank tento týden informovaly, že zvedají úročení svých spořicích účtů. Ilustrační foto: FAEI.cz

Equa bank současně zveřejnila podstatné detaily k úročení jejího spořicího účtu HIT. Základní úrok totiž zůstává na 0,2 % a bonusová sazba se zvyšuje na 1,4 % p. a. Celkem tedy až na 1,6 procenta ročně. Jenže vyšší úročení získají klienti banky jen v případě, že měsíčně uskuteční alespoň tři platby kartou, nebo pokud hodnota jejich investic u Equa bank činí alespoň 50 tisíc korun. Lepší úročení je navíc omezeno částkou 300 tisíc korun na spořicím kontu.

Česká spořitelna dále informovala, že zvýšení úročení se týká spořicích účtů v rámci služeb Moje zdravé finance, Erste Premier a Erste Private Banking. Spořicí účty v rámci služby Moje zdravé finance má více než 1,4 milionu klientů Spořitelny, což představuje 70 % primárních bankovních klientů Spořitelny.

Česká spořitelna uvedla, že zatímco na spořicích účtech mají její klienti zhruba 614 miliard korun, objem prostředků, kteří individuální klienti investují v různých investičních produktech, již překročil 186 miliard. Klienti banky tak zhodnocují zhruba třetinu svých úspor v nějakém typu investičního produktu, zejména v podílových fondech. Nějaký typ investičního produktu v tuto chvíli využívá 460 tisíc klientů České spořitelny, tedy přibližně každý.

PSALI JSME:
Chcete ušetřit? Schovejte si peníze sami před sebou

Equa bank tento týden informovala, že od 20. února mohou všichni její klienti vybírat zdarma a neomezeně ze všech bankomatů po celém světě. Klienti osobního bankovnictví tak ušetří devět korun za každý zahraniční výběr, klienti firemního bankovnictví 99 korun za výběr.

Moneta Money Bank připravila finanční odměnu pro své budoucí klienty, kteří si letos do 30. dubna sjednají běžný účet Tom on-line. Pokud pak začnou hradit své útraty debetní kartou, získají měsíčně zpět dvě procenta ze všech plateb doma i v zahraničí, u obchodníků nebo na internetu. Noví klienti mohou za každý měsíc získat zpět až 400 Kč, celkem až 2 000 Kč. Nabídka se netýká stávajících klientů banky.

Stavební spořitelna České spořitelny připravila nabídku úvěru na financování družstevního bydlení. Úvěr od Buřinky nyní nabízí až do výše 3,5 milionu Kč s úrokovou sazbou 4,35 % p. a. a to bez zajištění nemovitostí. Lze jej použít na pořízení družstevního bydlení od právnické nebo fyzické osoby, novostavbu či starší byt. Buřinka zároveň prodlužuje splatnost úvěru až na dvacet let. Poplatek za poskytnutí úvěru je 1 % z jeho výše úvěru, vedení účtu je zdarma.

PSALI JSME:
Tři způsoby, jak se pasivitou připravit o peníze

×
  1. No hlavně,aby se z bank vyhnali vklady-daně, korporací jako obce a kraje,které zbytečně odsávají úroky malým střadatelům a zalévají banky nadbytečnou hotovostí.Přestože tyto daně mají zlepšit život lidí končí v bankách a to jasně dokazuje,že daně jsou vysoké.

  2. To je tak úžasné úročení jen škoda že roční inflace je kolem 3% takže ten kdo má peníze na sporicim účtů každoročně hodnou spíše o peníze přichází… jsou lepší způsoby…

  3. Už jsou pryč ty časy kdy inflace byla minimální, úrok na běžném účtu 2% a při roční výpovědi vkladu dokonce 4%

    • Jak vidím, tak pamatujete málo. Před rokem 89 syn měl vkladní knížku s výpovědní lhůtou 2 roky a úrokem 17%. A to nebyla inflace jako nyní. Jo, časy se mění, bohužel ne k lepšímu.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Není zdražování jako zdražování

V médiích a na sociálních sítích se teď často objevuje informace, že v Česku je zdražování nejvýraznější v celé Evropské unii. Buďme přesnější. V Česku je nyní nejvýraznější inflace, tedy meziroční růst cenové …

Dubnový Hypoindex: Skvělá zpráva pro celý trh

Prodeje hypotečních úvěrů v dubnu dosáhly v objemu 17,8 miliardy korun. To je ve srovnání s březnem snížení o cca pět procent. Přesto je to z historického hlediska velmi dobrý výsledek. V kusech bylo prodáno 6 744 …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru