Novinky v osobních financích: Bezkontaktně vybírá peníze každý třetí

V době koronavirové, kdy má řada lidí problém dotýkat se něčeho bez rukavic, jsme v redakci ocenili informaci České spořitelny o tom, že bezkontaktní výběry umožňuje už tisícovka jejích bankomatů. Stačí k tomu použít bezkontaktní platební kartu, mobilní telefon, chytré hodinky nebo jiné zařízení s technologií NFC.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

Bezkontaktní výběry umožňují již dvě třetiny bankomatové sítě České spořitelny a jejich počet se má v dalších měsících nadále zvyšovat. V celé bankomatové síti probíhá bezkontaktně již téměř čtvrtina (23 %) výběrů. Na strojích, kde je bezkontaktní výběr umožněn, vybírá hotovost tímto způsobem téměř každý třetí klient.

Alza přidává další rozměr on-line nakupování a přichází s inovativní slevovou platformou Sdílej a ušetři. Novinka funguje na bázi tzv. „social shopping“, kdy propojuje svět online nakupování se sociálními sítěmi a umožňuje zákazníkům pořídit zboží s výraznou slevou. Stačí sehnat pár přátel, kteří mají zájem o stejný produkt, a nakoupit společně jako tým. Každý člen skupiny pak získá zboží výhodněji.

ČSOB informovala, že její klienti minulý týden úplně poprvé využili k placení technologii blockchain, která umožňuje bezpečné přímé obchody mezi firmami bez prostředníka. Jde o vůbec první transakce uzavřené na inovativní platformě we.trade v ČR. We.trade je elektronický portál pro sjednávání přímých obchodů, který využívá bezpečný způsob placení pomocí blockchain.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: PlatímPak v Equa bank

Equa bank nabízí až do 30. června 2020 investování bez vstupního poplatku. Stávající i noví klienti tak mohou ušetřit i několik stovek korun dle výše investice. Standardně navíc klienti neplatí poplatky za zřízení, vedení či zrušení investičního účtu, stejně jako za správu a úschovu cenných papírů u Equa bank. Klienti neplatí ani žádné výstupní nebo výkonnostní poplatky.

Moneta Money Bank rozšiřuje svou nabídku investičních fondů o Templeton Emerging Markets Bond Fund. Ten investuje zejména do státních dluhopisů, dluhopisů společností spřízněných se státem, které se nachází v rozvíjejících se zemích. Jde o státy jako například Brazílie, Indie, Mexiko nebo Indonésie.

Provident Financial rozšiřuje možnosti sjednání půjček a nově umožňuje sjednat půjčku bez nutnosti návštěvy pobočky či obchodního zástupce. On-line půjčka Creditea nabízí předschválený limit, který mohou zákazníci čerpat opakovaně. Je možné půjčit si až 130 000 Kč na tři roky, peníze přijdou na účet do 15 minut od schválení.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Neslyšící mají snazší komunikaci s bankéři

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Když si sousedi nadávají přes plot

Poradna
Zažil jsem loni na chalupě nepříjemnou příhodu. Vystupoval jsem z bazénu a všiml si, že ze zhruba pěti metrů na mě zírá vlčák. Nebo dokonce vlk, co já vím, protože v setině jsem byl zase ve vodě. A tam jsem strávil dobrou půlhodinku, než se zvídavé psisko začalo nudit a odkráčelo zpátky k sousedům.

Hrozí Air Bank zánik?

Moneta Money Bank podepsala předběžnou smlouvu o akvizici Air Bank, českého a slovenského Home Creditu a …
Rolovat nahoru