Novinky v osobních financích: Češi spoří nejvíce Jakubům a Terezám

ČSOB Penzijní společnost informovala, že čeští rodiče přicházejí na chuť dětskému penzijku a že prý nejvíce spoří Jakubům a Terezám. Takových jmen penzijní společnost eviduje nejvíce. U Jakubů nejde o žádné překvapení, protože společně s Janem jde nejčastější chlapecké jméno posledních let. Ale Tereza?
Češi spoří nejvíce Jakubům a Terezám. Ilustrační foto: Pixabay.com

Holčičí jméno Tereza podle statistiky Českého statistického úřadu figuruje až na čtvrtém místě, za první Eliškou, druhou Annou a třetí Adélou. Nabízí se proto třeba vysvětlení, že rodičové Terezek jsou, alespoň v ČSOB Penzijní společnosti, prostě spořivější, než rodiče holčiček, které mají častější jména.

Dětské penzijní spoření je na trhu od roku 2016. Ročně lze na smlouvu získat až 2760 korun ve státních příspěvcích a při splnění určitých podmínek má dítě možnost vybrat si třetinu naspořených peněz v osmnácti letech.

ČSOB Penzijní společnost uvedla, že rodiče na dětské smlouvy spoří průměrné 500 korun měsíčně a že nejvyšší naspořená částka na dětské smlouvě dosahuje 1,6 milionu korun. Penzijko je navíc možné sjednat on-line bez nutnosti návštěvy pobočky.

PSALI JSME:
Dětem spoří jen čtvrtina rodičů

Raiffeisen stavební spořitelna informovala, že o dva měsíce prodlužuje akční nabídku na sjednání úvěru REKOpůjčka bez poplatku za sjednání úvěrové smlouvy. Až do 31. května tak mohou lidé, kteří se chystají na rekonstrukci nebo modernizaci svého domova, u spořitelny získat úvěr bez poplatku za sjednání úvěrové smlouvy.

Sberbank uvedla, že modernizovala svoji bankomatovou síť. Všechny bankomaty na pobočkách banky byly nahrazeny vkladomaty s funkcí vkládání hotovosti v českých korunách. Klienti tak mohou kdykoliv nejen vybrat, ale i vložit peníze na svůj účet bez ohledu na otevírací dobu poboček. Funkce je navíc zcela zdarma.

Aktuálně je možné vkládat české koruny, řešení pro cizoměnové bankovky banka připravuje. Pokud klient nyní vloží cizí měnu, bankomat to rozpozná a vklad nepřijme. Disponibilní zůstatek klienta je navýšen na účtu okamžitě, zaúčtování transakce probíhá následující pracovní den.

PSALI JSME:
Motoristé do prvního českého drive-up bankomatu vkládají více peněz, než kolik z něj vyberou

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ECB upravila inflační cíl na rovná dvě procenta

Evropská centrální banka (ECB) oznámila změny ve způsobu provádění měnové politiky dříve, než se čekalo. Dnešní oznámení je tak vyústěním zhruba rok a půl trvající revize celkové měnově politické strategie.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru