Novinky v osobních financích: Češi spoří nejvíce Jakubům a Terezám

ČSOB Penzijní společnost informovala, že čeští rodiče přicházejí na chuť dětskému penzijku a že prý nejvíce spoří Jakubům a Terezám. Takových jmen penzijní společnost eviduje nejvíce. U Jakubů nejde o žádné překvapení, protože společně s Janem jde nejčastější chlapecké jméno posledních let. Ale Tereza?
Češi spoří nejvíce Jakubům a Terezám. Ilustrační foto: Pixabay.com

Holčičí jméno Tereza podle statistiky Českého statistického úřadu figuruje až na čtvrtém místě, za první Eliškou, druhou Annou a třetí Adélou. Nabízí se proto třeba vysvětlení, že rodičové Terezek jsou, alespoň v ČSOB Penzijní společnosti, prostě spořivější, než rodiče holčiček, které mají častější jména.

Dětské penzijní spoření je na trhu od roku 2016. Ročně lze na smlouvu získat až 2760 korun ve státních příspěvcích a při splnění určitých podmínek má dítě možnost vybrat si třetinu naspořených peněz v osmnácti letech.

ČSOB Penzijní společnost uvedla, že rodiče na dětské smlouvy spoří průměrné 500 korun měsíčně a že nejvyšší naspořená částka na dětské smlouvě dosahuje 1,6 milionu korun. Penzijko je navíc možné sjednat on-line bez nutnosti návštěvy pobočky.

PSALI JSME:
Dětem spoří jen čtvrtina rodičů

Raiffeisen stavební spořitelna informovala, že o dva měsíce prodlužuje akční nabídku na sjednání úvěru REKOpůjčka bez poplatku za sjednání úvěrové smlouvy. Až do 31. května tak mohou lidé, kteří se chystají na rekonstrukci nebo modernizaci svého domova, u spořitelny získat úvěr bez poplatku za sjednání úvěrové smlouvy.

Sberbank uvedla, že modernizovala svoji bankomatovou síť. Všechny bankomaty na pobočkách banky byly nahrazeny vkladomaty s funkcí vkládání hotovosti v českých korunách. Klienti tak mohou kdykoliv nejen vybrat, ale i vložit peníze na svůj účet bez ohledu na otevírací dobu poboček. Funkce je navíc zcela zdarma.

Aktuálně je možné vkládat české koruny, řešení pro cizoměnové bankovky banka připravuje. Pokud klient nyní vloží cizí měnu, bankomat to rozpozná a vklad nepřijme. Disponibilní zůstatek klienta je navýšen na účtu okamžitě, zaúčtování transakce probíhá následující pracovní den.

PSALI JSME:
Motoristé do prvního českého drive-up bankomatu vkládají více peněz, než kolik z něj vyberou

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Vlna zdražování jízdného se žene Českem

Českem se žene vlna zdražování jízdného hromadné dopravy. Už v lednu vzrostly ceny dopravy Ústecka, Moravskoslezského kraje či třeba MHD v Liberci. V létě se přidají Praha a Středočeský kraj. Včera totiž pražští …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Investice do vlastního bydlení trhají rekordy. Zájem o hypotéky je extrémně vysoký

Analýza
Banky v březnu sjednaly hypotéky za neuvěřitelných 44,723 miliardy korun. Objem poskytnutých hypoték se tak jen za první čtvrtletí letošního roku vyšplhal na téměř 100 miliard korun. „Rostoucí sazby by ale mohly hypoteční trh už brzy přibrzdit. Průměrná úroková sazba hypoték podle Fincentrum Hypoindexu totiž již nepatrně vzrostla na 1,94 procenta ročně,“ sdělil včera redakci hypoteční specialista společnosti …

Půl procenta je dnes terno

K 1. březnu měly české domácnosti v bankách pojištěné a kryté vklady v hodnotě 3,1 bilionu korun. Jen za únor …
Rolovat nahoru