Novinky v osobních financích: České banky v zeleném tónu

Pro deset tuzemských bank byl nejdůležitějším dnem tohoto týden čtvrtek. Toho dne jejich zástupci podepsali na půdě České bankovní asociace Memorandum pro udržitelné finance. Formálně řečeno, prvních deset členských bank se zavázalo „plnit principy udržitelného a společensky odpovědného podnikání“. Co to ale znamená pro klienty bank?
Českomoravská stavební spořitelna se od 12. března mění na ČSOB Stavební spořitelnu. Změna je součástí dlouhodobé integrace do skupiny ČSOB, díky níž budou mít klienti všechny služby spojené s bydlením dostupné pod jednou střechou. Ilustrační foto: ČSOB

Zřejmě nejvíce hmatatelný bude pro klienty přechod na „bezpapírové“ procesy, resp. digitalizaci bankovních aktivit. Zatímco to, že banky budou snižovat své „uhlíkové stopy“, je pro většinu populace stále obtížně pochopitelné, pod termínem „investiční portfolio zohledňující aspekty udržitelnosti a ochrany životního prostředí“ by každému mělo dojít, že banky nebudou klientům nabízet investice do těžby uhlí nebo zbrojařského průmyslu.

Česká spořitelna v této souvislosti informovala, že memorandum na půdě ČBA iniciovala právě ona. Nově bude v bance koordinovat aktivity směřující k udržitelnému, společensky odpovědnému podnikání Matúš Púll v pozici manažera pro udržitelnost, která bude přímo podřízen předsedovi představenstva Tomáši Salomonovi.

Skupina ČSOB pak v zeleném tónu informovala o tom, že její rodinu ekologicky zodpovědných produktů (Zelená hypotéka a Zelená Autopůjčka – pozn. red.) nově doplnila Zelená Půjčka na bydlení. Ta bude pomáhat klientům s financováním technologií využívajících obnovitelné zdroje energie s atraktivní pevnou úrokovou sazbou 4,75 procenta ročně.

PSALI JSME:
Špinavá energie přebírá vedení, zelené akcie padají

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ECB upravila inflační cíl na rovná dvě procenta

Evropská centrální banka (ECB) oznámila změny ve způsobu provádění měnové politiky dříve, než se čekalo. Dnešní oznámení je tak vyústěním zhruba rok a půl trvající revize celkové měnově politické strategie.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru