Novinky v osobních financích: Důchod bude fajn, když se včas připravíš, přesvědčuje digitální influencerka

Novinek ze světa osobních financí bylo tento týden pomálu. A z těch několika nás v redakci nejvíce zaujala informace o kampani, kterou v dubnu spustily Komerční banka a KB Penzijní společnost. Kampaň za pomoci digitální influencerky Just.iny inspiruje mladé lidi, aby se na svůj důchod začali včas finančně připravovat.
Kampaň za pomoci digitální influencerky inspiruje mladé lidi, aby se na svůj důchod začali včas finančně připravovat. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Ústřední postavou kampaně je digitální influencerka Just.ina, která představuje budoucnost stáří. Ukazuje mladým lidem, že jejich důchod může být skvělý, plný zájmů – jen je potřeba se na něj připravit. Kdo začne v rozumném věku investovat, tomu postačí si průběžně odkládat menší částku. Cílem komunikace je vyvolat debatu o vnímání důchodů mladými lidmi.

Moneta Money Bank informovala, že bankovní identitu, coby nástroj bezpečného ověření totožnosti pro komunikaci s úřady nebo soukromými firmami, má už více než polovina jejích klientů. Banka, která byla jedním z prvních tuzemských bankovních subjektů, jež začaly tuto službu podporovat, evidovala ke konci května 654 tisíc aktivních bankovních identit.

mBank informovala, že její klienti kartu v zahraničí nejčastěji využívají v Polsku, Itálii, Rakousku, Německu a Chorvatsku. V roce 2022 banka v Polsku zaznamenala prudký nárůst transakcí. Jako nejpravděpodobnější vysvětlení se jeví to, že tam nyní Češi ve větší míře nakupují levnější potraviny. Loni lidé s pomocí mKarty Svět učinili až 44 tisíc výběrů hotovosti v zahraničí.

Půjčovací platforma Zonky uvedla, že její klienti si u své půjčky mohou nově odložit až dvě měsíční splátky ročně. Splácení půjčky si po celou dobu jejího trvání budou moci přerušit celkem až na 12 měsíců. Splátkové volno si klienti mohou sami a zdarma jednoduše nastavit ve svém uživatelském profilu na Zonky.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB