Novinky v osobních financích: Hmatatelné drahé kovy a spoření do matrace

Drahé kovy se ocitly s 57 procenty v čele barometru obliby spoření ve třetím čtvrtletí letošního roku, jak ukazují údaje Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS), která barometr dlouhodobě připravuje. Zajímavostí je, že poslední dva kvartály rostou preference spoření do matrace.
Drahé kovy se ocitly s 57 procenty v čele barometru obliby spoření ve třetím čtvrtletí letošního roku. Ilustrační foto: Pixabay.com

Zájem o drahé kovy tajemník AČSS Jiří Šedivý vysvětlil tím, že v době ekonomického poklesu lidé se svými úsporami nakládají obezřetněji a raději své peníze vloží do něčeho hmatatelnějšího, jako jsou právě drahé kovy.

ČSOB informovala, že poštovní účet lze nově na poštách založit už do deseti minut a ihned jej používat. Zkrácení a zjednodušení procesu je výsledkem partnerství a České pošty. Spolu s účtem u Poštovní spořitelny získá klient zdarma až dvě platební karty pro placení v obchodě i na internetu a vybírání hotovosti z bankomatů nebo na poštách.

Česká spořitelna informovala, že prodloužila otevírací dobu vybraných poboček v 17 krajských městech. Otevírat budou již od osmi hodin a podle jednotlivých míst budou mít otevřeno až do 18, resp. 21 hodin (v Ostravě).

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Nabídka pro studenty, odměna za klienta

Moneta Money Bank informovala o aktuálních novinkách, které právě nabízí: Žádné poplatky za výběry z bankomatů na území České republiky ani v zahraničí, zdarma vedený běžný i podnikatelský účet a tisícikorunová odměna za placení kartou pro nové klienty. Novou vlajkovou lodí drobného bankovnictví na poli běžných účtů se u banky stává Tom Plus.

Srovnejto.cz informoval, že jako nový internetový portál přináší zcela jiný přístup v on-line porovnávání produktů. Nejde totiž o standardní porovnávač, ale o zcela novou službu, jejímž hlavním cílem je pomoci lidem ušetřit peníze ve všech zásadních životních oblastech.

Česká spořitelna uvedla, že i letos mohou rodiče založit dětský účet a při pravidelném měsíčním kapesném získat až 300 Kč. Letošní promo nabídka potrvá do 31. října 2020 a je možné ji využít do patnáctých narozenin dítěte.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Kdo se vyhýbá nákupům oblečení on-line?

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru