Novinky v osobních financích: Hypotéky u Air Bank už jsou nad pěti procenty

Výběr z tiskových zpráv týkající se osobních financí, které naše redakce tento týden obdržela, začneme podle abecedy. Air Bank oznámila, že zvyšuje úrokovou sazbu u hypoték o 0,6 procenta. U nových hypoték tak roční úroková sazba nově začíná na 5,39 procenta, při refinancování se klient může dostat na sazbu už od 5,19 procenta. Sazba je totožná pro všechny délky fixace.
Nové hypotéky i refinancování u Air Bank už překročily pětiprocentní úrokovou sazbu. Ilustrační foto: FAEI.cz

Česká spořitelna uvedla, že zvyšuje úrokovou sazbu u spořicího účtu o půl procentního bodu na 2,5 procenta ročně pro klienty s účtem Plus a klienty služby Erste Premier a Erste Private Banking. Banka od 1. června zavádí nové speciální zvýhodnění pro klienty, kteří pravidelně investují. Získat tak mohou bonus ve výši jednoho procenta a roční úročení na spořicím účtu ve výši 3,5 procenta.

ČSOB Stavební spořitelna informovala, že aktuálně nabízí prémie k nově sjednanému stavebnímu spoření. Při sjednání Stavebka bez limitů, které si zájemci mohou zřídit bez vstupního poplatku a bez omezení cílové částky, mohou získat až 8 000 korun. Prémie jsou kombinací hned tří marketingových akcí, na které láká Stavebko bez limitů.

Spořitelní družstvo Ney uvedlo, že navýšilo úrokové sazby jak u svého Termínovaného vkladu, tak u Spořicího účtu. U toho nyní úrok dosahuje pěti procent. Nejvyšší zhodnocení – 5,5 procenta – jak nabízí termínovaný vklad ve výši půl milionu korun na půl roku i na rok. Nejméně naopak členové družstva dostanou u vkladu do půl milionu korun na tři nebo čtyři roky, a to rovná tři procenta.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: 90 procentům Čechů leží finance na běžném účtu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

O dovolenou aspoň pět týdnů ročně žádá stále více zaměstnanců

Analýza
I když nejpopulárnějšími zaměstnaneckými benefity zůstávají finanční bonusy či prémie, stále větší oblibu si mezi Čechy získává dovolená pět týdnů i více. Napříč obory ji chce již více než 90 procent pracovníků. Vyplývá to z nového průzkumu personální agentury Grafton Recruitment, který má redakce FAEI.cz k dispozici.