Novinky v osobních financích: Investice prostřednictvím bank

Tento týden budou novinky ze světa osobních financí poněkud netypické – budou totiž o investování prostřednictvím bank. V naší redakční poště se totiž sešlo hned několik zpráv na toto téma.
Raiffeisenbank úspěšně emitovala svůj první mezinárodní uznatelný „zelený dluhopis“ denominovaný v eurech. Ilustrační foto: Pixabay.com

Česká spořitelna uvedla, že v těchto dnech rozšířila investorům možnost investovat do podílových fondů on-line. Kromě standardního internetového bankovnictví George mohou klienti spořitelny nově investovat prostřednictvím mobilního George.

Moneta Money Bank informovala, že její klienti s apetitem pro dynamické investování mají nyní o jednu příležitost navíc. Banka totiž 19. 5. spustila nový akciový fond Uniqa Small Cap Portfolio od společnosti Uniqa investiční společnost.

PSALI JSME:
Když banka nabízí investice aneb Hrušky mezi jablky

Raiffeisenbank informovala, že ve spolupráci s Barclays Bank Ireland, Crédit Agricole Corporate and Investment Bank a Raiffeisen Bank International AG úspěšně emitovala svůj první mezinárodní MREL uznatelný zelený dluhopis denominovaný v eurech. Transakce je první veřejnou emisí svého druhu v ČR a zároveň největší emisí tzv. zeleného dluhopisu vydaného v regionu střední a východní Evropy.

Společnost Broker Consulting informovala o výsledcích svého Indexu podílových fondů v měsíci květnu. Posílily podle něj pouze akciové a komoditní fondy. Naopak nemovitostní, dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu zaznamenaly v květnu tzv. zápornou nulu.

PSALI JSME:
Zelené dluhopisy se nedaní

NEY spořitelní družstvo informovalo, že poté, co uvedlo na český trh produkt Americké investiční hypotéky, nyní spouští i specializovaný web. Ten bude sloužit nejen zájemcům o nestandardní investování do nemovitostí, ale významně by také měl usnadnit práci makléřům.

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) informovala, že na svém úvěru určeném na družstevní bydlení snižuje úrokovou sazbu na 3,99 procenta při výběru fixace sazby na tři roky. Buřinka se také rozhodla zachovat zvýhodněnou sazbu na klasickém Úvěru od Buřinky 4,35 procenta p.a. i do budoucna jako svou standardní nabídku.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Uzavíráte smlouvy v mobilu pod minutu?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ECB upravila inflační cíl na rovná dvě procenta

Evropská centrální banka (ECB) oznámila změny ve způsobu provádění měnové politiky dříve, než se čekalo. Dnešní oznámení je tak vyústěním zhruba rok a půl trvající revize celkové měnově politické strategie.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru