Novinky v osobních financích: Karanténa připravila o část příjmů téměř dvě pětiny Čechů

Téměř dvě pětiny Čechů karanténa připravila o část příjmů a řeší, jak se vyrovnat s nižšími výdělky. Více než třetina lidí (35 %) lidí přiznala, že teď musí šetřit na jídle a hygieně. Propad příjmů nejvíce zasáhl rodiny s dětmi, 47 % z nich uvedlo, že mají v důsledku pandemie peněz méně. Dostatečné úspory mělo ovšem jen minimum postižených domácností.
Téměř polovina rodin s dětmi má v důsledku pandemie méně peněz. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Pokles příjmů postihl 38 % domácností, čtyři procenta zcela přišla o příjem. Hůře propad zasáhl rodiny s dětmi, 47 % z nich uvedlo, že mají v důsledku pandemie peněz méně. Na nulu klesl příjem pěti procentům rodin s dětmi. Marketingové šetření, které se na přelomu dubna a května zabývalo nákupním chováním Čechů v době pandemie koronaviru, bylo realizováno agenturou Madison Public Affairs pro společnost Česká distribuční.

Česká spořitelna uvedla, že klienti mobilního bankovnictví George, kteří mají na svém zařízení nainstalovanou aplikaci pro potvrzování plateb George klíč, se nyní mohou jednoduše telefonicky spojit s klientským centrem. Výhodou tohoto spojení s operátorem je, že díky nové službě „Ověřené volání“ klientské centrum ihned ví, kdo volá a nemusí proběhnout identifikace klienta pomocí ověřující otázky a sdělování osobních údajů.

ČSOB informovala, že společně s belgickými kolegy pracuje na projektu osobní digitální asistentky Kate založené na umělé inteligenci. V případě ČSOB se stane Kate od letošního listopadu součástí mobilní aplikace DoKapsy. Kate umět klientům pomocí hlasového ovládání zajistit třeba cestovní pojištění, pojištění domácích zvířat, vyřešit ztrátu nebo krádež kreditní či debetní karty, nebo porovnat ceny poskytovatelů energií.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Lidé v době nejistoty více preferují spoření do matrace

Banka také informovala o výsledcích svého průzkumu: Polovina rodičů prý vyplácí svým dětem pravidelné kapesné vždy na ruku. Výhradně bankovní účet s platební kartou pro zasílání kapesného využívá devět procent maminek a tatínků. Dalších 13 procent rodičů hotovost se zasíláním na účet kombinuje. A zhruba čtvrtina rodičů nyní sice dává dětem peníze na útratu v hotovosti, ale uvažuje o tom, že k využívání účtu přejde.

Equa bank informovala, že zájem klientů o pravidelné i jednorázové online investování neovlivnila ani koronavirová krize. Klienti banky investovali již více než 440 milionů korun. Nyní se investiční možnosti rozšiřují o nový fond, který banka začala nabízet: BNP Paribas A Fund Global Fixed Rate Portfolio 2024. Celkem tak Equa bank nabízí 36 korunových fondů. Do 30. června je investování do všech fondů bez vstupního poplatku.

Sberbank informovala, že spustila nové internetové a mobilní bankovnictví. Nové rozhraní Sberbank Online a Sberbank Online Mobile umožňuje nejen klientský komfort v podobě intuitivního ovládání, ale i zabezpečení pomocí biometriky, nebo rychlou a pohodlnou kontrolu zůstatků. Na novou verzi internetového a mobilního bankovnictví od Sberbank postupně migruje několik desítek tisíc současných klientů.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Bezkontaktně vybírá peníze každý třetí

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Dluh zemí EU se skokově zvýšil o 943 miliardy eur

Pandemie koronaviru se výrazně podepsala na hospodaření zemí EU a vedla k dalšímu zadlužování. Ještě na začátku roku se schodek rozpočtů zemí eurozóny pohyboval pod hranicí tří procent, nicméně už ve druhém kvartále …

Agentura Fitch potvrzuje Česku rating

Světově významná ratingová agentura Fitch Ratings včera opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni AA-. Česko tak vykazuje stejný stupeň spolehlivosti svého zadlužení jako Belgie, …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Předvídanost bitcoinu? Bude omezen celkovou zásobou stejně jako zlato,“ říká Dominik Stroukal

Rozhovor
Kryptoměnový svět se bouřlivě rozvíjí. Od roku 2009, kdy vznikly první kryptoměny jsme byli svědky několika vzestupů a pádů. Spousta lidí a firem se snaží z „bitcoinového světa“ udělat víc, než jen „digitální zlato“ a vytvořit standardní finanční produkty. Vloni se cena bitcoinu vyšplhala až k magické hranici 40 tisíc dolarů za jeden bitcoin. Nyní se dá očekávat, že bitcoin může letět strmě dolů až o 80 %, říká …
Rolovat nahoru