Novinky v osobních financích: Moneta překročila hranici jednoho a půl milionu klientů

Úrokové sazby nad pětiprocentní hranicí, které Moneta loni na tuzemském trhu nabídla jako první, strhly lavinu zájmu veřejnosti o její depozitní produkty. Banka nyní hlásí bezmála trojnásobný meziroční nárůst nově otevřených spořicích účtů a termínovaných vkladů.
Moneta překročila hranici jednoho a půl milionu klientů. Ilustrační foto: Jiří Sedláček – vlastní dílo, CC BY-SA 4.0

Proto jsme se rozhodli v pravidelném týdenním „pell-melu“ ze světa osobních financí začít právě s Monetou. K téměř dvojnásobnému navýšení jejích klientů došlo v porovnání s rokem 2021 také u nově zřízených běžných účtů, což znamená meziroční růst o 67 procent, informovala banka.

Raiffeisenbank tento týden poslala svým klientům upozornění, že od 15. února 2023 přestane provádět odchozí platby do Ruska a Běloruska. Příchozí platby bude možné přijímat v případě, že nebudou v rozporu s platnými sankčními předpisy a sankční politikou banky.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Jak ušetřit? Zákazníkům vracejí peníze slevové a věrnostní programy

Uniqa Pojišťovna informovala, že v současné době běží distribuce potvrzení o zaplacených částkách na jejích daňově zvýhodněných produktech. Jde o životní pojištění, doplňkové penzijní spoření a starší penzijní připojištění. U všech těchto nástrojů umožňujících individuální finanční zabezpečení do budoucna a podporovaných státem lze ušetřit na daních.

Pokud jde o doplňkové penzijní spoření v roce 2022, skupina ČSOB informovala, že úspěch zaznamenaly zejména konzervativní fondy.  Vliv na vývoj zhodnocení jednotlivých účastnických fondů měl také přetrvávající rusko-ukrajinský konflikt. Přesto zejména konzervativní účastnické fondy přinesly zajímavé zhodnocení svým klientům.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Aplikace RB Club už je v mobilním bankovnictví

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Šéf ČNB: Zůstaneme „opatrnými jestřáby“

V rozhovoru pro deník Blesk guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl opět zdůraznil, že navzdory postupnému snižování úrokových sazeb v letošním roce zůstanou centrální bankéři „opatrnými jestřáby“.

Rating? Česko na tom není vůbec špatně

Ratingové agentury pravidelně vystavují vládám vysvědčení. Jejich hodnocení je důležité nejen proto, že země s lepším ratingem jsou zpravidla schopny na finančních trzích levněji financovat svůj dluh. Zároveň nám …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Ekonomové: Letos už reálná mzda v Česku začne opět narůstat

Analýza
Reálné mzdy Čechům klesaly také v poslední loňském čtvrtletí. Dokonce mírně více, než se čekalo. Reálná mzda loni se v měsících říjnu až prosinci totiž meziročně snížila o 1,2 procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů předpokládali propad pouze o 1,1 procenta.