Novinky v osobních financích: Moneta překročila hranici jednoho a půl milionu klientů

Úrokové sazby nad pětiprocentní hranicí, které Moneta loni na tuzemském trhu nabídla jako první, strhly lavinu zájmu veřejnosti o její depozitní produkty. Banka nyní hlásí bezmála trojnásobný meziroční nárůst nově otevřených spořicích účtů a termínovaných vkladů.
Moneta překročila hranici jednoho a půl milionu klientů. Ilustrační foto: Jiří Sedláček – vlastní dílo, CC BY-SA 4.0

Proto jsme se rozhodli v pravidelném týdenním „pell-melu“ ze světa osobních financí začít právě s Monetou. K téměř dvojnásobnému navýšení jejích klientů došlo v porovnání s rokem 2021 také u nově zřízených běžných účtů, což znamená meziroční růst o 67 procent, informovala banka.

Raiffeisenbank tento týden poslala svým klientům upozornění, že od 15. února 2023 přestane provádět odchozí platby do Ruska a Běloruska. Příchozí platby bude možné přijímat v případě, že nebudou v rozporu s platnými sankčními předpisy a sankční politikou banky.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Jak ušetřit? Zákazníkům vracejí peníze slevové a věrnostní programy

Uniqa Pojišťovna informovala, že v současné době běží distribuce potvrzení o zaplacených částkách na jejích daňově zvýhodněných produktech. Jde o životní pojištění, doplňkové penzijní spoření a starší penzijní připojištění. U všech těchto nástrojů umožňujících individuální finanční zabezpečení do budoucna a podporovaných státem lze ušetřit na daních.

Pokud jde o doplňkové penzijní spoření v roce 2022, skupina ČSOB informovala, že úspěch zaznamenaly zejména konzervativní fondy.  Vliv na vývoj zhodnocení jednotlivých účastnických fondů měl také přetrvávající rusko-ukrajinský konflikt. Přesto zejména konzervativní účastnické fondy přinesly zajímavé zhodnocení svým klientům.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Aplikace RB Club už je v mobilním bankovnictví

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Volatilní týden končí koruna silnější

Tématem i tohoto týdne byla situace v bankovním sektoru na obou stranách Atlantického oceánu. Po výrazném nárůstu rizikové averze v minulém týdnu se většina toho týdne nesla ve znamení zmírňování napětí, když …

Zahraniční dluh ČR odpovídá dvěma třetinám HDP

Hrubý zahraniční dluh ČR – tedy vlády, firem a bank – dosáhl na konci roku 2022 úrovně necelých 185 miliard eura a byl tak o tři miliardy eur vyšší než v předcházejícím roce. V poměru k hrubému domácímu produktu …

Silný trh práce poklesu sazeb v USA nenahrává

Trh práce v USA zůstává odolný, což může Fedu (americká centrální banka, pozn. red.) bránit v rychlém obratu jeho politiky, který trhy momentálně očekávají. Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti byl v …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB