Novinky v osobních financích: NEY zvyšuje spoření o jedno procento

Nejpilnější z tuzemských finančních institucí, pokud jde o novinky v osobních financích, bylo v tomto týdnu NEY spořitelní družstvo. Informovalo, že od 4. července až do konce měsíce platí pro všechny úložky na jeho termínovaném vkladu navýšení o jedno procento.
NEY spořitelní družstvo informovalo, že do konce měsíce platí pro všechny úložky na jeho termínovaném vkladu navýšení o jedno procento. U spořicích účtů by zvýšení mělo platit při jejich založení v červenci. Ilustrační foto: Pixabay.com

Například aktuálně nejvýhodnější vklad na jeden rok, který dosahuje 6,25 procenta ročně, bude v červenci úročen sazbou 7,25 procenta, uvedlo družstvo. Následně informovalo, že navýšení úročení bonusovou jednoprocentní sazbou se týká i spořicích účtů. O procento vyšší sazba, tedy 6,75 procenta ročně je platná při zřízení spořicího účtu během července.

Pokud v tom spatřujete určitý nesoulad, nejste sami: V případě termínovaného účtu totiž spořitelní družstvo uvedlo, že jednoprocentní navýšení platí „až do konce července“, zatímco u spořicího účtu je o procento vyšší sazba při jeho zřízení „během měsíce července“. V každém případě ale oceňujeme, že NEY spořitelní družstvo už přestalo ve zprávách používat termín „spořící účet“.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Air Bank otočila, už ji zajímají i lidé s půl milionem

ČSOB přišla s klasickým letním tématem a upozornila, že při platbě kartou nebo výběru hotovosti z bankomatu v zahraničí se můžete setkat s nabídkou přepočtu, respektive konverzí částky na koruny (Dynamic Currency Conversion, DCC, pozn. red.). Pozor! Částka se v takovém případě přepočítává podle mnohem horšího kurzu, na kterém vydělává provozovatel bankomatu nebo terminálu.

Společnost International Personal Finance (známější spíše pod názvem Provident, pozn. red.) informovala o výsledcích průzkumu, který si v květnu nechala zpracovat v devíti zemích světa, ovšem aniž by uvedla, na jak velkém vzorku respondentů. Proto z výsledků jen stručně: Skoro dvě třetiny tuzemských respondentů (60 %) odpověděly, že si v posledních 12 měsících nepůjčily žádné peníze.

PSALI JSME:
Nakupujete na zahraničních e-shopech? Při platbě kartou pozor na DCC

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

O kolik zdražil řízek, guláš nebo smažák. Velké srovnání cen

Analýza
Restauracemi se v úvodu roku prohnala vlna skokového zdražování způsobená zvýšením DPH. Navzdory klesající inflaci jsou březnové ceny v průměru o osm procent vyšší než před rokem. O kolik ale za posledních pět let zdražila běžná jídla, jako je svíčková, řízek nebo guláš? Společnost Dotykačka poskytla Finančním a ekonomickým informacím (FAEI.cz) detailní údaje o růstu cen vybraných pokrmů.