Novinky v osobních financích: NEY zvyšuje spoření o jedno procento

Nejpilnější z tuzemských finančních institucí, pokud jde o novinky v osobních financích, bylo v tomto týdnu NEY spořitelní družstvo. Informovalo, že od 4. července až do konce měsíce platí pro všechny úložky na jeho termínovaném vkladu navýšení o jedno procento.
NEY spořitelní družstvo informovalo, že do konce měsíce platí pro všechny úložky na jeho termínovaném vkladu navýšení o jedno procento. U spořicích účtů by zvýšení mělo platit při jejich založení v červenci. Ilustrační foto: Pixabay.com

Například aktuálně nejvýhodnější vklad na jeden rok, který dosahuje 6,25 procenta ročně, bude v červenci úročen sazbou 7,25 procenta, uvedlo družstvo. Následně informovalo, že navýšení úročení bonusovou jednoprocentní sazbou se týká i spořicích účtů. O procento vyšší sazba, tedy 6,75 procenta ročně je platná při zřízení spořicího účtu během července.

Pokud v tom spatřujete určitý nesoulad, nejste sami: V případě termínovaného účtu totiž spořitelní družstvo uvedlo, že jednoprocentní navýšení platí „až do konce července“, zatímco u spořicího účtu je o procento vyšší sazba při jeho zřízení „během měsíce července“. V každém případě ale oceňujeme, že NEY spořitelní družstvo už přestalo ve zprávách používat termín „spořící účet“.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Air Bank otočila, už ji zajímají i lidé s půl milionem

ČSOB přišla s klasickým letním tématem a upozornila, že při platbě kartou nebo výběru hotovosti z bankomatu v zahraničí se můžete setkat s nabídkou přepočtu, respektive konverzí částky na koruny (Dynamic Currency Conversion, DCC, pozn. red.). Pozor! Částka se v takovém případě přepočítává podle mnohem horšího kurzu, na kterém vydělává provozovatel bankomatu nebo terminálu.

Společnost International Personal Finance (známější spíše pod názvem Provident, pozn. red.) informovala o výsledcích průzkumu, který si v květnu nechala zpracovat v devíti zemích světa, ovšem aniž by uvedla, na jak velkém vzorku respondentů. Proto z výsledků jen stručně: Skoro dvě třetiny tuzemských respondentů (60 %) odpověděly, že si v posledních 12 měsících nepůjčily žádné peníze.

PSALI JSME:
Nakupujete na zahraničních e-shopech? Při platbě kartou pozor na DCC

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéka v eurech? Není to dobrý nápad

Hypotéka v eurech? Není to dobrý nápad Češi se začali více zajímat o hypotéky v eurech. Ty oproti korunové hypotéce nabízí výhodnější úrokovou sazbu, ale zdaleka nejsou tak výhodné, jak se na první pohled může …

Americký dolar výrazně oslabil

Americký dolar ve čtvrtek výrazně oslabil. K euru ztratil zhruba jedno procento své hodnoty a dostal se k 1,05 USD/EUR. Dolarové sazby svým poklesem reagovaly na rostoucí sázky finančních trhů na zvolnění tempa …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Nešťastné a neveselé. Každý desátý Čech nemá peníze na vánoční dárky

Průzkum
Bezmála desetina Čechů letos nebude kupovat žádné vánoční dárky, protože na ně nemají dost peněz. Ukázal to průzkum pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika, která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků. Z odpovědí také vyplynulo, že mnozí lidé nakupují dárky s výrazným předstihem. Výsledky průzkumu má redakce FAEI.cz k dispozici.

Vraťte mi moje peníze!

Poradna
Prý je to prakticky vyloučené. Ale vyprávějte to někomu, kdo se splete, přehlídne či překlepne a pošle peníze na …